Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

Ktoś zmył lub zdarł farbę z tarczy tego zegarka oraz wymienił wskazówkę sekundową.

Po takich zabiegach renowacja tarczy nie jest wykluczona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Worldmaster Art Deco jak rozpoznać jaki mam mechanizm Eta 2824-2/SW200 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

25 jewels na rotorze - eta

26 jewels - selita.

Dzięki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładnie. Chronologicznie czas na coś starszego ale potrzebne będzie nowe lokum. Z Atlantic'ami już tak jest- masz kilka i myślisz o kolejnym :-).

post-60800-0-20393400-1527787559_thumb.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli teraz trzeba kolejne pudło na kolejne Atlantic.

 

Wysłane z mojego HTC


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładnie. Chronologicznie czas na coś starszego ale potrzebne będzie nowe lokum. Z Atlantic'ami już tak jest- masz kilka i myślisz o kolejnym :-).

Plany na kolejne już są tylko małżonka mi się krzywi jak widzi że przeglądam kolejne aukcje...  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@BartasW: świetnie wygląda taki zestaw. Wszystkie w podobnym stylu, ale z innymi smaczkami. 

Jeżeli byś coś dokupował to vintage czy raczej przyzwyczaiłeś się bardziej do tych współczesnych?

 

Btw. Nie kusi Cię żeby spróbować inny kolor paska?  ;)

Edytowane przez KLXN

instagr.am/klxn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@BartasW: świetnie wygląda taki zestaw. Wszystkie w podobnym stylu, ale z innymi smaczkami. 

Jeżeli byś coś dokupował to vintage czy raczej przyzwyczaiłeś się bardziej do tych współczesnych?

 

Btw. Nie kusi Cię żeby spróbować inny kolor paska?  ;)

 

Poluje teraz na Worldmastera na Unitas 6300N bądź 6305 (z datą) i 3415/3905 (Art Deco ale jeszcze z cyrklem na godz 12), ale znaleźć je w bdb bądź db stanie i w rozsądnej cenie graniczy z cudem, następnie Super De Luxe i kolejne i kolejne... jak napisał Frantz70 "Z Atlantic'ami już tak jest- masz kilka i myślisz o kolejnym :-)"

 

Odnośnie pasków: na co dzień pracuję "pod krawatem" więc paski w innym kolorze nie bardzo będą pasowały do "zestawu"  ;)  

Edytowane przez BartasW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Worldmaster na Unitas'ie z datą w dobrym stanie - to może być trudne ale warto poszukiwać :-).

post-60800-0-10647900-1527869325_thumb.jpeg

post-60800-0-43867100-1527869431_thumb.jpeg

post-60800-0-73572300-1527869871_thumb.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To i ja pochwalę się swoją pamiątką po dziadku, wreszcie przywróconą do życia. Co ciekawe, uszkodzona (pęknięta) była sprężyna, która na deklu jest opisana jako "unbreakable" :)
 
 
Swoją drogą, to chyba taki sam model jak kolegi powyżej (wnioskując po czcionce cyfr), tylko z zachowaną tarczą. Ciekaw jestem natomiast, czy ktoś byłby w stanie ewentualnie zasugerować rok produkcji tego modelu (albo podpowiedzieć coś więcej o nim), bo po przekopaniu się przez kilkanaście tematów i masę zdjęć, nie udało mi się trafić na Worldmastera Super de Luxe z takimi cyframi (głównie widać to na 12, gdzie cyfry się łączą i 2 ma dość charakterystyczny kształt).

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To i ja pochwalę się swoją pamiątką po dziadku, wreszcie przywróconą do życia. Co ciekawe, uszkodzona (pęknięta) była sprężyna, która na deklu jest opisana jako "unbreakable" :)

 

 

 

Swoją drogą, to chyba taki sam model jak kolegi powyżej (wnioskując po czcionce cyfr), tylko z zachowaną tarczą. Ciekaw jestem natomiast, czy ktoś byłby w stanie ewentualnie zasugerować rok produkcji tego modelu (albo podpowiedzieć coś więcej o nim), bo po przekopaniu się przez kilkanaście tematów i masę zdjęć, nie udało mi się trafić na Worldmastera Super de Luxe z takimi cyframi (głównie widać to na 12, gdzie cyfry się łączą i 2 ma dość charakterystyczny kształt).

A jaki jest numer seryjny twojego Atlantica? Mòj jest 685. To może pomoże

w indentyfikacji roku produkcji.

f25ca21057026875cf2c3735b934ffbf.jpg

 

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość desmaer

A jaki jest numer seryjny twojego Atlantica? Mòj jest 685. To może pomoże

w indentyfikacji roku produkcji.

 

 

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

To nie jest numer seryjny

 

Wysłane z mojego LG-M250 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez desmaer
Nie cytuj zdjęć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest nr modelu - numer seryjny masz nabity na mechaniźmie- po nim mozesz określic rok produkcji

 

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Model mamy ten sam - 685, przy czym na moim poniżej jest jeszcze oznaczenie 90 w kółeczku.

Dzięki za podpowiedź z numerem seryjnym na mechanizmie, będę musiał zajrzeć jak to wygląda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek jest z lat 50/60. Atlantic nie numerował mechanizmów, więc precyzyjne określenie daty produkcji jest raczej trudne. Jeśli posiadasz papiery lub znasz datę zakupu może to być pomocne w datowaniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To i ja się pochwalę Worldmaster'em, który pozostał mi po dziadku. Wersja Super de luxe na Unitasie 6300.

uy9eUdK.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładny stan zegarka. Tutaj 2 moje:

Ależ piękna parka, gratulacje!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość gość”u

Przepraszam, a z Seahunterem można? Ciekawy jestem waszej opinii :)

 

post-101536-0-71887100-1530477763_thumb.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.