Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

Mam to samo skojarzenie odnośnie 3001. Niebieskie z poziomymi indeksami i cyframi 3,6,9,12 śladowo , ale widziałem, ale taką również pierwszą. Patrząc od wczoraj na tę tarczę zastanawiam się nad tym, czy 3001 to nie nawiązanie do tej tarczy i czy te kwadraty nie są czasem oryginalne, ale z drugiej strony są naniesione tak jakby niedbale (nierówno i niesymetrycznie), zatem zastanawiam się, czy ktoś nie chciał zobaczywszy 3001 nieco odświeżyć sobie model - i chyba ku temu się na razie skłaniam.

 

oczywiście fotka z bazy wkutera - Xylog, jeśli masz fotografię wykonaną centralnie to wstaw

 

post-53152-0-44468000-1376839275.jpg

Edytowane przez John Time

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

zaprezentuje swojego Sailmastera 17 kamieni na werku AS 1430 z oryginalną koronką ale już po części wytartą, męczą mnie te wskazówki - chętnie coś bym z nimi zrobił ...

 

co o nim sądzicie?

 

post-61538-0-22838400-1376839769_thumb.jpg

post-61538-0-36063900-1376839771_thumb.jpg

post-61538-0-77831300-1376839772_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xylog

Nie mam lepszych zdjęć tego 3001.

Ale przewinęły mi się przez ręce 2 "3001" z takimi malowanymi indeksami.

Oba miały stalowe koperty z czegoś innego, dekiel był frezowany, żeby usunąć nazwę dawcy.

Niedawno coś takiego było na ebayu z Francji, o ile pamiętam.

Ale mam złe wspomnienia z tymi modelami i nie chcę ich w zbiorach.

 

A co do Sailmastera to nie wiem co cię w nim męczy, wygląda całkiem OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To i ja prtzedstawię Panom  swój nabytek, który dziś dostał "troki" do mocowania na ręku. Fotki co prawda słabe i robione na zupełnego wariata ale przy tym sprzęciorze którym dysponuję to i tak sukces.  

post-63153-0-34558500-1376857070_thumb.jpg

post-63153-0-61911300-1376857099_thumb.jpg


<p>Czasem lec-e w gruchy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i jeszcze dwie

post-63153-0-37679200-1376857241_thumb.jpg

post-63153-0-64094600-1376857266_thumb.jpg


<p>Czasem lec-e w gruchy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xylog

Na przyszłość pokazuj więcej zegarka, mniej tła.

Np czy ten twój zegarek ma koronkę? A może i dekiel?

 

Poza tym całkiem fajny stan nieczęsto spotykanego Varldsa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ale dawnego właściciela oto one, a koronka orginał tylko wskazówki kiepskawe.

post-63153-0-88801400-1376857824_thumb.jpg

post-63153-0-54700900-1376857845_thumb.jpg


<p>Czasem lec-e w gruchy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może i kiepskie, ale oryginalne. Koperta w dobrym stanie, jako "stalówka" po delikatnym czyszczeniu ja "nówka".


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może i kiepskie, ale oryginalne. Koperta w dobrym stanie, jako "stalówka" po delikatnym czyszczeniu ja "nówka".

 

Tylko jak poczyścić i to delikatnie, by nie spieprzyć?

Edytowane przez lec

<p>Czasem lec-e w gruchy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Cyrhla

tempo pasta i będzie się błyszczeć jak...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracając do mojego posta (#1178)- moje wątpliwości zostały rozwiane, w obydwu egzemplarzach, jasnym i ciemnym pracują Unitasy 6300. Mam pytanie do znawców- mechanizmy mają miedziany kolor, czy ma to jakieś znaczenie? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

choć niektórzy twierdzą, że mechanizmy w kolorze miedzianym są szlachetniejsze :).


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe, ok, rozumiem :) dzięki za odpowiedzi.

 

Powiem szczerze że początkowo Worldmastery mi się nie podobały, ale odkąd odkopałem je gdzieś z dna szuflady, nakręciłem i usłyszałem tykanie... po prostu rewelacja. Dziś oddałem czarnego do "remontu", poprosiłem zegarmistrza o otworzenie koperty- mechanizm wygląda świetnie i ten kolor!

 

Panowie co sądzicie na temat wymiany kopert mosiężnych na stalowe- zegarmistrz zaproponował mi taką opcję, nie zgodziłem się bo chcę, żeby zegarek pozostał oryginalny, z drugiej strony zastanawiam się jaka jest żywotnośc powołoki po ponownym chromowaniu.

Edytowane przez nav

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I znów mnie zjadą jak burego kota, :(  że za dużo tła a mało kukuły, :D  ale co tam wstawiam swego,  :P  bo może jutro będzie za późno?

post-63153-0-92804600-1377207754_thumb.jpg

post-63153-0-19587300-1377207921_thumb.jpg

post-63153-0-20236100-1377208061_thumb.jpg

post-63153-0-59120600-1377208178_thumb.jpg


<p>Czasem lec-e w gruchy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Pod wpływem tego tematu odnalazłem swojego Wordmastera. Ma już prawie 25 lat i przez kilka pierwszych był noszony codziennie (co widać przede wszystkim po szkiełku i pasku - oryginalny już dosyć dawno zakończył swój żywot). Ostatnich kilkanaście lat spędził w szufladzie, a od kilku dni dzięki Wam znowu wrócił na scenę, chociaż ze względu na znacznie młodszą konkurencję na ręce nie jest zbyt częstym gościem.

Dla uzupełnienia zdjęcie "na szybko" telefonem.

 

p9os.jpg

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Akwafan

Kolego, masz piękny zegarek w doskonałym stanie!!! Gdybym był na Twoim miejscu, to już bym nie ściągał go z reki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję. Kiedyś byłem nim zachwycony, później nastąpiła zdrada z innymi, nowszymi, "ciekawszymi", a teraz chyba przeżyje renesans, bo ożyły dawne sentymenty :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest na co popatrzeć!

 

Tylko nie wystawiaj z zimnym łokciem w czasie jazdy bo kolesiom z lewej szczena opadnie i kolizja gotowa.


<p>Czasem lec-e w gruchy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc i ja zaprezentuje mojego worldmastera.

W tym miejscu chciałbym bardzo podziękować koledze sose, który przywrócił go do życia.

Tarcza jaka jest każdy widzi. Nadgryziona zębem czasu, ale taka mi się podoba i nie zamierzam jej "modernizować"

Zdjęcie mechanizmu nie mojego autorstwa, ale mam nadzieję, że twórca się nie obrazi.

Dodam, że zegarek otrzymałem za piwo z inną nieoryginalną tarczą.

Po krótkim wywiadzie z poprzednim właścicielem udało się dobrać tarczę jaka była pierwotnie.

Reszta to już dzieło kolegi sose, który naprawił uszkodzony mechanizm i urwaną wskazówkę,dał nowe szkło i pasek.

Jeszcze odświeżył wskazówki.

Tak teraz wygląda:

post-22121-0-20035500-1377261332_thumb.jpg

post-22121-0-47957700-1377261356_thumb.jpg

Edytowane przez hredi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest na co popatrzeć!

 

Tylko nie wystawiaj z zimnym łokciem w czasie jazdy bo kolesiom z lewej szczena opadnie i kolizja gotowa.

Na zimny łokieć wybiorę raczej coś innego, bo ten chociażby z racji wieku jest jednak zbyt stateczny i z dresem może się słabo komponować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swojego Worldmastera kupiłem 8 miesięcy temu wymieniłem tylko kopertę i koronkę.Mam tylko dylemat bo obecnie koronka jest sygnowana literą "cyrklem i kotwicą" poprzednia była sygnowana literą"a" .Nie wiem które były fabrycznie montowane?post-64108-0-54632200-1377536778_thumb.jpgpost-64108-0-35691400-1377536792_thumb.jpgpost-64108-0-63243600-1377536807_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy JJ- ładny egzemplarz, koperta wymieniona na stalową czy mosiężna, w moim koronka jest z literą "a"?

 

 

A to mój Worldmaster, wprost ze spa:

 

 

 

261i9g3.jpg

 

 

27ybjw9.jpg

 

 

o8wgeh.jpg

 

 

2r7nf9l.jpg

 

 

 

W poście nr 1178- str 59 zdjęcia sprzed chromowania koperty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy JJ- ładny egzemplarz, koperta wymieniona na stalową czy mosiężna, w moim koronka jest z literą "a"?

 

 

A to mój Worldmaster, wprost ze spa:

 

 

 

261i9g3.jpg

 

 

27ybjw9.jpg

 

 

o8wgeh.jpg

 

 

2r7nf9l.jpg

 

 

 

W poście nr 1178- str 59 zdjęcia sprzed chromowania koperty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.