Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

Zdjęcia nie wiele lepsze :). Zastanawia mnie ta koperta, gdyż jest w idealnym stanie, nie ma żadnych odprysków, ubytków na krawędziach, co jest często spotykane w kopertach chromowanych. Stalowe rysują się ale nie odpryskują (bo nie mogą  :)) To że magnes nie chwyta dekielka wcale nie świadczy o tym, że nie jest stalowy. Pokaż zdjęcie dekielka i postaraj się uchwycić szczegóły w kopercie. (np. czy są odpryski na kopercie, napisy na tarczy pod różnymi kątami itp.)

Pisaliśmy równocześnie, te zdjęcia trochę lepsze, choć to oświetlenie trochę przekłamuje. Mechanizm wizualnie w fajnym stanie, ale przyjrzyj się wskazówkom, na każdym zdjęciu wyglądają inaczej - myślę o wypełnieniu. Jakieś informacje o kopercie, bo wygląda jak chromowana, ale brak jakichkolwiek odprysków mnie zastanawia. Czyżby taki ideał?...

Edytowane przez zasadas

"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xylog

U mnie luma na wskazówkach to cienki paseczek, tu kształt zgodny z kształtem wskazówek.

Ale takie też występowały w Atlantikach, więc kto wie.

U mnie podziałka sekundowa "leży" na jeszcze jednym okręgu, nad czarnym ringiem.

Tu ta podziałka leży na ringu, tylko na 3-ej coś tam "wygląda" spod ringu.

 

daniels, spójrz na czarny ring, przez lupę najlepiej, i zobacz, czy nie ma na nim pozostałości po giloszu (rowkowaniu).

Mam drugiego, podobnego, ale z ringiem w kolorze miedzi (pewnie kiedyś złoty) i właśnie z giloszowanym ringiem.

I w tym zgadza się kolor tarczy.

Bo w moim z czarnym ringiem tarcza jest bardziej "żółta", może spatynowana.

Dodatkowo, u mnie indeksy są trochę wyżej niż ring, ale są płaskie. Tu wyglądają jakby "Półokrągło", jak w Varldsmastarurach z ringiem, takie nalane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xylog

Porobię może zdjęcia wieczorkiem, wrócimy do tematu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

te rysy to moja robota jak otwierałem nożyczkami nie było żadnej ryski jak kupiłem oglądałem przez lupe ale mam czas to zrobie polerke

post-59322-0-31122600-1377790092_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie zdjecia robione przez lupe własnie mnie denerwują te wskazówki  gołym okiem tego nie widac ale przez lupe tak to wygląda

post-59322-0-13941900-1377791647_thumb.jpg

post-59322-0-81215200-1377791658_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spokojnie, to może być wina oświetlenia.  Indeksy godzinowe, robią wrażenie wypukłych. Mam podobne indeksy na tarczy Delbany z tego samego okresu.


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xylog

Ale dekielek dziwny !!!

Nie widziałem jeszcze takiego z Super.

Człowiek się cały czas uczy.

 

Daniels, przeczytaj moje poprzednie uwagi i odpowiedz, jakmjest z okręgiem nad ringiem? Czy ring jest gładki, nie widzać giloszu spod farby?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ring jest wypukły co do giloszu nic tu takiego nie widze o ile kumam co to gilosz ( cos takiego jak gdyby znak wodny?)   własnie polerowałem koperte bo odkad kupiłem nie miałem czasu czyscic teraz dopiero wyglada super  lupą przelaciałem całą koperte i o odpryskach nie ma mowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dekielek zdecydowanie ma wygrawerowany napis "Atlantic Super" przez sprzedawcę ! Oczywiście nie jest to decydujące w sporze czy jest on oryginalny, w Atlantikach bywały dekielki bez napisów. Najlepiej zajrzyj na strone "atlantic helwecja" i ściągnij opracowanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te zdjęcia już lepsze.

 

Trzymam się wersji, a wiele na to wskazuje, że przy tarczy coś się działo. Nic nie chcę mówić, ale z zegarkami porobiło się jak z samochodami z Niemiec - wszystkie są po dziadku, który dopiero umarł a jak żył to używał tylko od wielkiego dzwonu.

Poszedłbym tropem właśnie xyloga, bo jeśli tak, to by wyjaśniało przelotki w kopercie (koperta oczywiście chromowana). Tak jak xylog nadmienił, podziałka sekundowa powinna być okolona cieniutkim okręgiem oddalonym o milimetr od ringu - tu częściowo to widać, ale tylko na przestrzeni pomiędzy indeksem godziny drugiej i piątej; na pozostałej części ring wchodzi na podziałkę a to daje podstawy sądzić, iż ring został przemalowany - gilosz w złotych ringach jest bardzo delikatny, ale używając lupy może coś będzie widać.

 

Nadal sądzę, iż wskazówka godzinowa i minutowa są z modelu Extra 37mm. O ile nie są to wskazówki z jakiegoś ruska, które są niemal identyczne i łatwo podlegają korozji, ale to tylko luźne i chwilowo niczym nie poparte przypuszczenie .

 

Taki dekiel pierwszy raz widzę - zrób zbliżenie na "Atlantic Super"

 

Mechanizm, koperta i koronka w doskonałym i niespotykanym stanie. Jednak tarcza, nawet jeśli nie jest malowanką, to ring miała, z dużą dozą prawdopodobieństwa, poprawiony, a i wskazówki coś chyba nie z tego modelu. Sądzę, iż być może, na którymś etapie użytkowania. zegarek uległ wypadkowi będącego przyczyną uszkodzenia powłoki ringu oraz wskazówki. Jest to taka wersja życzeniowa, bo równie dobrze zegarek mógł być składakiem, ale tę tajemnicę to zabrał już ze sobą "dziadek" ;) sprzedawcy - życzę Ci bym się mylił, bo nie mając zegarka w ręku oceny dokonujemy jedynie na materiale jaki przedstawiłeś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to by sporo wyjasniało co do giloszu daje ci słowo ze podziałka sekundowa jest okolona cieniutkim okregiem niestety nie chce wyjmowac szkiełka by wam to udowodnic bo nie jestem zegarmistrzem ,co do koperty niema mowy o chromowaniu miałem chromowane koperty które sam wysyłałem do fachowców i napewno bym rozpoznał tarcza moze i myta z tym nie bede sie sprzeczał ale nie malowana no i te wskazówki tak to mnie boli najbardziej ale ze z ruska? no to panie przesada. pozdrawiam Daniel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xylog

To nie nam masz coś udowadniać.

Jeśli jest okrąg nad ringiem, to tarcza robi się coraz bardziej oryginalna.

 

Co do wskazówek, nie byłbym ortodoksem, choś niezbyt takie pasuja.

 

A jak oceniasz grawer "Super"? W porównaniu do "Atlantic"?

Edytowane przez xylog

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie sugeruję, iż to ruskie wskazówki a jedynie nadmieniam, iż istnieją podobne (to dla uzmysłowienia tylko co często znajdujemy w zegarkach). W przypadku Twojego zegarka to raczej nie dotyczy (ruskie są odrobinę grubsze) - mówię raczej, bo w ręku go nie miałem.

 

Zgadzam się z Twoją opinią co do chromowania - w Twoim przypadku to jest koperta zachowana w doskonałym stanie, co już zresztą pisałem. Jednak na podstawie tych zdjęć, które przedstawiłeś można sądzić, iż czarny ring "włazi" na podziałkę sekundową - może zdjęcia pod różnym kątem wykonać? Osobiście to bym pewnie dawno go wyjął ( nie trzeba wyjmować szkiełka a mechanizm z tarczą - tak jest łatwiej) - kiedyś dyskutowaliśmy w temacie Delban o jednym murzynku i sprawa się wyjaśniła dopiero po wyciągnięciu tarczy zegarka poza kopertę.

 

Wracając do wskazówek - nadal zastanawia świeża luma oraz stan pozostałych elementów zegarka w porównaniu z (wydaje mi się) widoczną korozją na ich płaszczyźnie. Chwilowo trzymam się wersji o jakimś wypadku któremu uległ co mogło spowodować np zawilgocenie - późniejsze zabrudzenia doszorowano, ring odświeżono, jednak nie regenerowano wskazówek.

 

To wszystko to oczywiście jedynie domysły - może rzeczywiście czas wyjąć tarczę i wykonać fotki pod różnym kątem, o ile nadal chcesz cokolwiek dalej ustalać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co oczywiste zazwyczaj przechodzi na drugi plan, a ja chciałbym pogratulować Ci stanu koperty i mechanizmu.

Pierwszy raz widzę chromowaną kopertę po ponad pięćdziesięciu latach użytkowania w takim idealnym stanie. Jest to wręcz niemożliwe przy normalnej eksploatacji, chyba, że zegarek większość swego życia przeleżał w szufladzie, a dziadek z wielką dbałością zakładał go od wielkiego święta. 


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Xylog ma rację - nic nie musisz nam udowadniać - osobiście wolałbym jednak wiedzieć czy to co kupiłem to jest to co myślę, że kupiłem czy też ktoś cieszy się moim kosztem - generalnie dywagujemy jedynie, lecz przyznajemy się jeśli się mylimy, bo jak zwykle będzie to z pożytkiem dla historii marki i zgromadzonych zbiorów.

 

ponownie powtórzę - koperta, mechanizm i koronka w świetnym stanie - mordujemy jedynie temat tarczy, dekla i może wskazówek

Edytowane przez John Time

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

0c134bdb6c2a7ad5.jpg

Nie bądźmy ortodoksyjni...


Omega Speedmaster 105.002, Rolex GMT 1675, Zenith El Primero A384, Tag Heuer Monaco cal12, Heuer Montreal cal12, Breitling Long Playing, Certina Chronolympic cal234, Zenith Defy Subsea 600mt, Breitling Chronomatic... parę, ...i sam nie wiem kiedy to się skończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak wygląda. Zmienić szkiełko i na mieście można szpanu zadawać http://zegarkiclub.pl/forum/public/style_emoticons/#EMO_DIR#/smile.png

 

DSC00016.jpg

A wskazówki bywaly najróżniejsze

 

Btw swietnie leży na ręce :) i szpanu zadaje ...

Edytowane przez sneer

Omega Speedmaster 105.002, Rolex GMT 1675, Zenith El Primero A384, Tag Heuer Monaco cal12, Heuer Montreal cal12, Breitling Long Playing, Certina Chronolympic cal234, Zenith Defy Subsea 600mt, Breitling Chronomatic... parę, ...i sam nie wiem kiedy to się skończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o to czy ktoś jest ortodoksyjny czy nie, jest purystą czy nie, a myślę o to, że wszyscy zainteresowani jesteśmy posiadaniem zegarków w stanie najbardziej zbliżonym fabrycznemu a najlepiej właśnie w tym stanie i konfiguracji.

 

Zgadza się, iż wskazówki bywały różne, i właśnie o to chodzi, że związane były z określonym modelem i czasem jego wystepowania. Sneer, pierwszy z prezentowanych przez Ciebie  to "renowacja" modelu  Ekstra 37mm (nieco większa koperta i inaczej osadzone uszy) w którym te wskazówki są właściwe. Drugi to piękny i rzadki Worldmaster z ringiem na którym aplikowano złocone indeksy i wskazówki w nim występujące ten model definiują. Ten Danielsa36 to, sądzę, model z chromowaną kopertą 36mm z początków produkcji Worldmasterów z ringiem, gdzie zazwyczaj występowały wskazówki z wąską przerwą na materiał fluorescencyjny.

 

poniżej nie mój, bo akurat się pozbyłem (nie byłem zadowolony ze stanu i  znów szukam), ale o takich wskazówkach mówię

 

post-53152-0-06197400-1377854158_thumb.jpg

 

Nie jest tak, że w Atlantic'u rano chłopaki wstawali, sypali do koszyka co popadło i sklejali Worldmastery. Zapewne jak w każej firmie z aspiracjami trzymano się standardu danej linii. Jednak mamy przykłady, iż, szczególnie pod koniec produkcji modelu, często korzystano z elementów normalnie niewystępujących. I właśnie te niuanse najbardziej mnie osobiście interesują, bo dają szansę domniemywać, że zegarek Danielsa36 jest całkowicie oryginalny, ale przecież nic nie szkodzi pogadać nim do takiej konkluzji dotrzemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja pisałem tylko o wskazowkach...a modele miewalismy z Jackiem identyczne a wskazówki bywaly inne równie dobrze dobrane.


Omega Speedmaster 105.002, Rolex GMT 1675, Zenith El Primero A384, Tag Heuer Monaco cal12, Heuer Montreal cal12, Breitling Long Playing, Certina Chronolympic cal234, Zenith Defy Subsea 600mt, Breitling Chronomatic... parę, ...i sam nie wiem kiedy to się skończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.