Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

krzywo ?

wrzucę jeszcze foty czarnego ,choc co do niego mam lekkie obawy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak w temacie firanki pozostając zanim dokonam kolejnych zdjęć do sprawdzenia dla was.

 

"świetny" jest ten super (extra)

http://allegro.pl/ladny-atlantic-worldmaster-super-17-jewels-lata-50-i3528232830.html

 

Bardzo złej jakości "renowacja" z użyciem części, których tu nie powinno być. Błędne nazewnictwo modelu. Ponadto sprzedawca, który ponoć chce uchodzić za rzetelnego niestety wprowadza w błąd pisząc o "dobrym stanie zachowania". w dobrym stylu byłoby gdyby sprzedawca się jednak zreflektował, ale może jednak zysk ważniejszy od opinii.

 

A tak to "cudo" wygląda - zamieszczam oczywiście ku przestrodze

 

post-53152-0-42159700-1378997887_thumb.jpg

Edytowane przez John Time

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takiego sobie kupcie, ma w sobie cechy ze czterech różnych, i jeszcze więcej nie wiadomo skąd.

 

Taki rasowy kundel ;)

 

http://allegro.pl/ozbobny-atlantic-worldmaster-lata-50-te-unikat-i3541806571.html

 

 

Wyhaczyłeś świetny przykład - Kolejny sprzedawca chcący uchodzić za rzetelnego i pisze tak:

- Tarcza oryginalna, na nóżkach

- Tarcza w idealnym stanie

- (zegarek) Posiada bardzo rzadką, zdobioną tarczę

- Koperta w niemalże idealnym stanie

 

i po tych wszystkich (i wielu innych) informacjach prezentuje coś takiego:

 

post-53152-0-15521500-1379003933_thumb.jpeg

 

gdy wiemy, że powinien wyglądać tak:

 

post-53152-0-08304900-1379003984_thumb.jpg

 

Nie wiem, ale problemem nie tylko są "rzetelni" inaczej, ale może głównie naiwni kupujący - kupi taki i później z uporem maniaka prezentuje jako oryginał. Chyba rozpocznę masową produkcję swojego Atlantica Rainbow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xylog

O, i to jest pomysł, rezerwuję nr 0002/9999 tej limitki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyhaczyłeś świetny przykład - Kolejny sprzedawca chcący uchodzić za rzetelnego i pisze tak:

- Tarcza oryginalna, na nóżkach

- Tarcza w idealnym stanie

- (zegarek) Posiada bardzo rzadką, zdobioną tarczę

- Koperta w niemalże idealnym stanie

 

i po tych wszystkich (i wielu innych) informacjach prezentuje coś takiego:

 

attachicon.gifzbig.jpeg

 

gdy wiemy, że powinien wyglądać tak:

 

attachicon.gifDSC_0206a.jpg

 

Nie wiem, ale problemem nie tylko są "rzetelni" inaczej, ale może głównie naiwni kupujący - kupi taki i później z uporem maniaka prezentuje jako oryginał. Chyba rozpocznę masową produkcję swojego Atlantica Rainbow.

 

albo taki :)

 

rtxe.jpg


Omega Speedmaster 105.002, Rolex GMT 1675, Zenith El Primero A384, Tag Heuer Monaco cal12, Heuer Montreal cal12, Breitling Long Playing, Certina Chronolympic cal234, Zenith Defy Subsea 600mt, Breitling Chronomatic... parę, ...i sam nie wiem kiedy to się skończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xylog

Tamten i tak ładniejszy, kolorowy no i niepowtarzalny. A nie taki buras jak wasze.

 

Poza tym ma originalną /nie poprawiać!/ koronkę sygnowaną literą "a", która to jest, jak powszechnie wiadomo, świadectwem koszerności Atlantików.

A na te wasze to żal patrzeć. Do kosza z nimi.

 

 

 

 

 

 

Tylko dajcie wcześniej znak, gdzie i kiedy będziecie wyrzucać. :P

Edytowane przez xylog

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to profi reanimacja tarczy!!!!!!!!!!!!!

I wygląda na to, że niedługo znajdzie się więcej takich "ręcznych robótek na Alledrogo. :angry:

post-63153-0-43382600-1379086254.jpg


<p>Czasem lec-e w gruchy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lec ale na tej tarczy poza kropkami z lumą to co jeszcze było według Ciebie robione? Pytam poglądowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ha, ha - lepsze pytanie to " co nie było robione? " . A to epitafium w centrum ... - rozumiem, że takie coś może się przytrafić w piątek trzynastego, ale to nieszczęście pojawia się cyklicznie na All.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o ten ring wewnątrz tarczy? Mam czarnego Worldmastera, podobny jak na zdjęciu, tyle że na Unitasie, w tej chwili w renowacji, w moim też występują np zgrubienia wokół indeksów godzinowych, a wiem że na pewno nie był odnawiany (tarcza). Na tym na zdjęciu słabo wygląda napis "Worldmaster" i "17 jewels"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aby było o czym rozmawiać wklej zdjęcia swojego sprzed renowacji. Osobiście nie znam takiego modelu z "wklejką" i śmiem twierdzić, że takiego nie było. Oczywiście nie twierdzę również, że wszystko widziałem, jednak abym zmienił zdanie wolałbym widzieć coś w oryginale czyli przed interwencją "renowatorów" lub renowatorów (xylog, sneer, co wy na to?). Jednak to co zaprezentował lec to jest całe pomalowane i to grubo. Ponadto sekundnik z innej bajki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może to nie czarna tarcza ale oryginalna :Dpost-48316-0-61134000-1379100396.jpgpost-48316-0-42408300-1379100614_thumb.jpgpost-48316-0-69752800-1379100635_thumb.jpg

Edytowane przez cook

Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cook - to mój ulubiony kolor Originala, szkoda, że tarcza otrzymała tak delikatną powłokę (mam takiego i aż boję się go nosić) - jak rozumiem wykazujesz różnicę pomiędzy swoim a prezentowanym przez lec'a, bo ten ma właściwą tarczę czyli "bez garba"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to profi reanimacja tarczy!!!!!!!!!!!!!

I wygląda na to, że niedługo znajdzie się więcej takich "ręcznych robótek na Alledrogo.

 

 

może to zdjecie i jakis cien pada na srodek tarczy..mam nadzieje ze to nie jakas wklejka

 

ale tak czy inaczej to sie sporo czarnej farby tu wylalo..korozja go nie chwyci :)


Omega Speedmaster 105.002, Rolex GMT 1675, Zenith El Primero A384, Tag Heuer Monaco cal12, Heuer Montreal cal12, Breitling Long Playing, Certina Chronolympic cal234, Zenith Defy Subsea 600mt, Breitling Chronomatic... parę, ...i sam nie wiem kiedy to się skończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O właśnie taki Unitas jak cook wkleił siedzi w moim, czarnego odbieram od zegarmistrza za jakiś miesiąc, wkleję foty, bo de facto do renowacji poszła tylko koperta- chromowanie, tarcza jest oryginalna w bardzo dobrym stanie, tak że ma być poddana tylko ewentualnemu czyszczeniu. Jasnym chwaliłem sie kilka stron wcześniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie ma tej wklejki, tarcza nie jest "poharatana", tym niemniej wokół indeksów godzinowych są wypukłości, nie ma ich w wersji jasnej. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam całkiem sporo wyobraźni, ale nie jestem pewien o czym mówisz - powtórzę - będziesz musiał pokazać tarczę - skoro nie ma to poczekamy .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To w środku pod napisem, to zwykła wklejka chyba na zamówienie robiona.

Niestety sam się wciąłem na to wyrobnictwo licytując z dawnego patefonu z lat 2002 córki i ponaddźwiękowej szybkości internetu stacjonującego za wschodnią granicą. Archaiczny monitor, ciut siwuchy, zamglone patrzałki i efekt przeszedł wszelkie me oczekiwania. Wczoraj odebrałem wynalazek i dziś wysłałem z powrotem do producenta. Wygląda na to, że ma zapas takich wklejek bo na jedną sztukę by się nikomu nie opłacało d*py zawracać.

Wrzuciłem ku przestrodze naiwniaków, do których niestety sam należę, którzy wierzą jeszcze w elementarną uczciwość ludzi.

Nic to, trza się zacząć leczyć ze złudzeń.

Edytowane przez lec

<p>Czasem lec-e w gruchy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.