Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

Nie, to ja się sam na konia tyłem wsadziłem :)


<p>Czasem lec-e w gruchy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xylog

Meślę, że nav miał na myśli farbę podchodzącą w górę nakładanych indeksów.

 

I to prawda, tak też bywało.

A miałem się nie wypowiadać ws. czarnych Originali...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, tak Xylog, pamiętam jak się zarzekałeś, ale cieszę się, że nie wytrwałeś, bo od razu dyskusje nabiorą rumieńców - a wiemy jak długie i zacięte mogą być debaty na temat czarnych Originali (i tu by się przydał krzywy xylogowy uśmieszek).
 

Jak kupowałem swoje murzynki to je oglądałem 15 razy, a jak już kupiłem to kolejne 25 (nawet zerkałem pod tarczę) i zgodzić się muszę, iż faktycznie czasem farba "podchodzi" wysoko, wcale to jednak nie musi oznaczać, że tarcza była odnawiana. Jeśli o to chodziło to oczywiście wynika to z różnych technologi jakie zastosowano przy wytwarzaniu tarcz jasnych i czarnych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xylog

Wygląda ok, jak napisano koronka nieoryginalna.

A czy warto? Twoja decyzja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udało się rzutem na taśmę :)

 

Prawie taki jak chciałem (docelowo miało być płaskie logo na tarczy - zawsze kilka lat do tyłu), ale i tak jestem bardzo zadowolny. Cena również do przyjęcia < 300zł. Jako alternatywę rozważałem zakup 2 zegarków i złożenie z tego jednego, aby jak najwierniej odzwierciedlić oryginał, co jednak wiązało się z kosztem ~450zł. Także na plus :)

 

Coś czuję, że z koronką 'A' to będzie przeprawa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby nie zgubny nałóg nikotynowy, to być może miałbyś konkurenta do licytacji i kto wie dla kogo ona by się szczęśliwie skończyła a przymierzałem się do tej firany na poważnie.

Co do koronki to przeleć całe 27 stron powinieneś znaleść. Ja taką kupiłem za 20zł.

A zegareczek fajny i niech Ci cieszy oczka.


<p>Czasem lec-e w gruchy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzisz, mój "nałóg" zadziałał wręcz przeciwnie :-)

 

A tak w ogóle to miło usłyszeć takie wyznanie już po kupnie Władcy Świata ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Władcy Świata???

Jeśli masz na myśli Atlantyka,

to raczej Polski, bo jego ilości są chyba niezliczone?

Jeśli mnie, to jaki ze mnie władca co najwyżej własnego podwórka ale fastrygę żeś mi przylepił do tej co mod namalował.

A na poważnie, to naprawdę mi się podobał a czarny tego samego sprzedającego był też prima aczkolwiek wygórowana już cena.

Nie mówię, że byś go nie posiadł ale na pewno nie za 27......

Niech się dobrze nosi!!!


<p>Czasem lec-e w gruchy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem w pudełku po atlanticach wskazówki. Czy to są wskazówki od któregoś z modeli czy tylko bałagan :).

post-57210-0-38138000-1379252444_thumb.jpg

post-57210-0-68954900-1379252446_thumb.jpg


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Być może te dwie złotawe, to po jakimś "Neptunie" ;-)))

czyli telewizorku.


<p>Czasem lec-e w gruchy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xylog

To możliwe, że któregoś z modeli z lat 70-tych. Ale z czego? Musiałbyś podać długości, mogę popatrzeć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry, że wskazóweczki leżą na lewej stronie, ale tak było łatwiej zmierzyć.

post-57210-0-28437800-1379258433_thumb.jpg


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście nie mam zegarka z takimi wskazówkami, choć dostałem je kiedyś w pudle wraz z produktami manufaktur zza wschodniej granicy i mam je na podorędziu, to jednak nie mam pojęcia z czego to faktycznie pochodzi. Z obserwacji mogę jedynie powiedzieć, że czasami spotyka się je w zmęczonych Originalach jako stosowane zastępczo. Ciekaw jestem bardzo zatem opinii Xyloga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś czuję, że z koronką 'A' to będzie przeprawa :)

 

 

Jak oddawałem swojego czarnego do czyszczenia to zegarmistrz od razu powiedział że koronka do wymiany i założy nową sygnowaną "a"- jakbyś miał problemy ze znalezieniem to daj znać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma problemu ze znalezieniem koronki z "a" - problemem jest aby była oryginalna - oczywiście jeśli ma to dla kogoś znaczenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xylog

Jest drobna różnica międzi koronką "A" i "a"

Taka jak "Atlantic" i "atlantic"

 

Co do wskazówek, to nie są to wskazówki z Originala, jeśli już z atlantika to z któregoś z kolorowych z lat 70tych. Ale z którego? Tyle tego jest, że niełatwo będzie coś znaleźć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z różnicami to się zgadza.  Nav napisał o koronce z "a", a te w podróbkach występują w ilościach dużych, natomiast koronki z "A" to akurat problem ogromny.

 

Zgadza się, że nie są to wskazówki od Originala. ale czasami na Originalach się je widuje (inwencja twórcza "renowatorów" lub niewykwalifikowanych zespołów ratunkowych), dlatego też istnieje szansa, iż pochodzą od jakiegoś atlantic'a, ale od jakiego to również nie wiem. Aby rozwiać wątpliwości, na upartego można dla pewności zapytać u "rusków".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xylog

Dość pobieżnie przerzuciłem swoją bazę, i wydaje mi się, że to jednak nie Atlantic. Tezę taką opieram na tym, że te które przejrzałem mają wskazówki "udziwnione". Tzn. zakończone na ostro, łamane po długości.

A te są proste jak budowa cepa. Tego od sierpa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:)  i w ten sposób przerzucając z pudełka po atlanticach do pudełka po "ruskich" wykonałem jeden maleńki kroczek w porządkowaniu zbiorów. Ale gdyby się okazało że są jednak od atlantica to mogę oddać je za free. zwrot kosztów przesyłki. Dzięki za ocenę.  


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z różnicami to się zgadza. Nav napisał o koronce z "a", a te w podróbkach występują w ilościach dużych, natomiast koronki z "A" to akurat problem ogromny.

Ale w obydwóch moich Worldmasterach koronki są z małym "a" a z pewnością są oryginalne. Powiem szczerze, że nie dopytałem czy zegarmistrz chce założyć z "A" czy "a".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie akurat nie chodziło o to jakie masz koronki, ale zaskoczony jestem, że zegarmistrz ma dostęp do oryginalnych - jeśli tak (w co powątpiewam) to bierz całe wiadro a nabywców łatwo znajdziesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.