Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

Gość xylog

nav, naprawdę nie widzisz różnicy?

 

Atlantic koronka A

 

atlantic koronka a

 

Popatrz jakie masz logo na tarczy i będziesz wiedział jaka koronka, o ile była sygnowana !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Worldmastery mam najpewniej z końca lat 70-tych, logo "atlantic", na koronkach też "a", chyba wszystko się zgadza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj zdjęcie które już wklejałem:

 

 

 

 

o8wgeh.jpg

 

P.S

Rozumiem, rozchodzi się o to żeby zaan znalazł koronkę z wielkim "A". Myślałem że to bez różnicy :)

Edytowane przez nav

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I ta koronka jest słuszna.


<p>Czasem lec-e w gruchy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

P.S

Rozumiem, rozchodzi się o to żeby zaan znalazł koronkę z wielkim "A". Myślałem że to bez różnicy :)

 

 

Dokładnie. A znając życie oryginalna koronka "A" będzie w cenie kompletnego zegarka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xylog

nav, dla uspokojenia cię dodam, że ta koronka, którą pokazałeś w ORIGINAL-u jest oryginalna. Zwróć uwagę, że ona nie jest walcem, tylko takim stożkiem ściętym, tzn, jej średnica przy kopercie jest troszkę mniejsza, niż na zewnątrz. Późniejsze koronki, a także współczesne są walcami.

Edytowane przez xylog

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zasadas

 

tak szybko nie odkładaj, bo

post-63153-0-74467700-1379269544.jpg


<p>Czasem lec-e w gruchy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

xylog sprawdzę zatem jaką koronkę otrzyma od zegarmistrza czarny- pewnie walec, swoją droga, dobrze że zaznaczyłem że stara koronka jest do zwrotu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nav - koronka jak najbardziej właściwa i co najważniejsze w świetnym stanie - właśnie takie były przy Unitasach. Później, jak zauważył Xylog, były walce a nie stożki i umiejętność rozpoznania oryginalnej to obserwacja szczegółów jej wykonania.

 

Lec - myślę, że Zasadas może śmiało jednak odłożyć, bo to co prezentujesz to absolutnie inne wskazówki - dobrze znane i popularne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jestem w posiadaniu od półtora roku oto takiego art deco. Odchyłka dobowa od 3 do 10 sek.

Mechanik na ecie 2804, dwa razy szafir (spód też) i pojedynczy antyrefleks. Paska nie widać ale obecnie "śmiga" na pattinim.

Pozdrawiam

Labondz

post-44487-0-76522100-1379271801_thumb.jpg

post-44487-0-06296200-1379271813_thumb.jpg

post-44487-0-33131400-1379271825_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj zdjęcie które już wklejałem:

 

 

 

 

o8wgeh.jpg

 

P.S

Rozumiem, rozchodzi się o to żeby zaan znalazł koronkę z wielkim "A". Myślałem że to bez różnicy :)

Jaki pasek masz przy tym Worldmasterze - bardzo ładny ?


(00)[][](00)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xylog

Z tych współczesnych to właśnie te artdeco podobają mi się najbardziej.

Myślę nawet, czy nie sprawić sobie takiego, tylko jasnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:) @JT dzięki, bo bym przekładał do ......

@lec dzięki za zaangażowanie i szukanie, dostałem je hurtem od jakiegoś zegarmistrza, a dla niektórych z nich jak pasuje średnica otworów to już są dobre i w dodatku od kazdego modelu :)  


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam :)

 

ostatnio wymieniłem się zegarkiem i mam Atlantica Worldmaster. 

 

Chciałem przeczytać opinie od was na temat tego zegarka. Jest po renowacji koperty, wymiany szybki na plastikową. Tarcza i wskazówki nie były odnawiane. Jestem dopiero na początku kolekcjonowania wiec jestem ciekawy co o nim napiszecie.

Wiem że chyba sekundnik jest nie oryginalny.

pozdrawiam

post-65207-0-55114500-1379346197_thumb.jpg

post-65207-0-95513000-1379346202_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki pasek masz przy tym Worldmasterze - bardzo ładny ?

Chyba jakiś Hirsch, ale ze starszej kolekcji, dobierany u zegarmistrza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xylog

Bardzo fajny Worldmaster, nie wiem czy to PRIMA czy SUPER DE LUXE.

Sekundnik jakby ułamany grot miał. Koronka też nie taka, ale w sumie w porządku.

Bardzo podobają mi się indeksy sekundowe.

 

No i dodam, że nie mam takiego w zbiorach :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W opracowaniu Kutermankiewicza jest podobny Worldmaster, ale ma całkiem inne wskazówki.


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sądzę, że to model Prima - świadczą o tym właśnie aplikowane indeksy minutowe i szczególny kształt uszu koperty (zegarek w rozmiarze 39mm?). Zegarek pochodzi z czasu gdy do podobnych kopert instalowano tarcze, mechanizmy i dekle zarówno ze starym jak i z nowym logo. Wskazówki moim zdaniem niewłaściwe - godzinowa i minutowa powinny być szerokie zakończone igiełką z wąskim paskiem na materiał fluorescencyjny a sekundnik z czerwonym grotem i przeciwwagą w formie fasolki. Koperta po odrobinę niechlujnej renowacji. Koronka nieoryginalna. Raczej niewiadomego pochodzenia wypełnienie wolnej przestrzeni pomiędzy mechanizmem a ścianą koperty.

Takiego jak Twój nie posiadam - mam w zbiorze tego ze starszym logo. Dodam, iż to protoplasta modelu Art Deco.

 

post-53152-0-67200600-1379352315_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny Worldmaster, nie wiem czy to PRIMA czy SUPER DE LUXE.

Sekundnik jakby ułamany grot miał. Koronka też nie taka, ale w sumie w porządku.

Bardzo podobają mi się indeksy sekundowe.

 

No i dodam, że nie mam takiego w zbiorach :/

 

Na mechanizmie jest SUPER. Mi sie zdaje ze wymieniony na zwykły, chyba ze miał być cały czerwony z grotem. Ja szukam normalnego złotego sekundnika z czerwonym grotem i myśle ze bedzie to współgrało. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapis na mechanizmie nie jest powiązany z modelem zegarka a z jakością samego mechanizmu i dotyczy bodajże krotności jego sprawdzania w trakcie procesu składania zegarka. Mechanizmy Super znajdziesz w różnych modelach (Prima, Super De Luxe i inne)

 

Myślę, że szybciej znajdziesz wskazówki godzinową i minutową, bo z sekundnikami spory deficyt, ale plan bardzo dobry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okej rozumiem;) jak sadzisz ze moga byc wskazowki nie od tego no to bede szukac oryginalnych. Moze ktos ma na sprzedaz? Renowacja koperty wiem ze jest nie najlepsza;/ Tez ta przestrzen miedzy mechanizmem a koperta mnie skrzywila. Co tam ma byc zamiast tego czegos?? Czy wyjac ta blaszke ktora i tak jest przeciata bo musieli jakos wyciagnac mechanizm do renowacji koperty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xylog

Zwykle jest tam pierścień o przekroju kątownika. Z wyciętą szczeliną na wałek.

Cały czas rozmyślam o wskazówkach, nie mam takiego i nie mogę u Wojtka znaleźć.

 

A o kupnie takich wskazówek to raczej zapomnij, Primy to rzadkie modele.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.