Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

Gość xylog

Chyba macie rację.

Początkowo i ja wybrałem też zdjęcia wszystkich innych pierdółek.

Później pomyślałem, że to za dużo grzybów w barszcz.

 

Ale chyba tych z papierami będzie mało i temat umrze.

Później zmienię tytuł i opis, tak, żeby zachęcić do pokazania otoczenia zegarków.

 

I może katalogi tu też wrzucę, będzie wszystko w jednym miejscu.

Ale pozostawiłbym ten temat bez "gadania" same zdjęcia i krótkie opisy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Katalogi, to też bardzo fajne dopełnienie, może nie w pełni do identyfikacji czasowej, ale  aby stworzyć bazę "niekwestionowanych informacji" o tej marce.


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xylog

Tak, wrzucamy tam wszystko co wiąże się z Atlantikiem i jest Vintage.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zatem  myślę, że to temat w którym katalogi i reklamy zdecydowanie powinny mieć swe miejsce - temat wówczas nie umrze, bo będzie odwiedzany jako swoista Atlanticopedia. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xylog

No i już wisimy :)

Na samej górze ! - na razie ;)

 

No to czekam na czyjeś wpisy, nie będę sam sie tam produkował!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jutro podepnę Seahuntera, ale fajnie gdyby Sneer tam wkleił swoje perełki zanim całkiem z Atlantic'ami się pożegna na korzyść Zenith'ów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i jestem DRUGI na pudle!

 

Szkoda, że nie można pogadać :-(((

bo zakleił gebę plastrem.

Wrrrrrrrrrrrrr!!!


<p>Czasem lec-e w gruchy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xylog

Lec, gadaj do woli. Tu, jest też parę innych wątków o Atlantikach.

A tam zostanie czysta informacja. Myślę, że będzie z tego niemała skarbnica wiedzy.

Gadaniem tylko ją zaśmiecimy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio trwała dyskusja na temat czarnych tarcz Originali. Temat w sumie męczy mnie od dawna, ale po tej dyskusji chciałem go jakoś usystematyzować. chwile wcześniej swojego Originala zaprezentował Nav:

 

post-53152-0-99175100-1381693472_thumb.jpg

 

Nie bez powodu zadałem pytanie czy to aby nie malowanka, bo na fotografii w pełnym słońcu wygląda tak jakby indeksy utonęły w czarnej farbie. Oczywiście to najprawdopodobniej to tylko złudzenie i przyjmuję do wiadomości informację właściciela, iż tarczy nie malował. Niewłaściwym jest również próba oceny takiej tarczy z takiego zdjęcia. Swoje spostrzeżenia (absolutnie nie dotyczą tej tarczy), aby nie zaśmiecać tego tematu, umieszczam na "Atlantic - oryginalny czy nie - zapytania wszelkie" - http://zegarkiclub.pl/forum/topic/85863-atlantic-oryginalny-czy-nie-zapytania-wszelkie/page-29?do=findComment&comment=1058373 - chętnie poznam inne opinie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, indeksy w moim egzemplarzu prawie zlewają się z tarczą, delikatnie ponad nią wystając, na pewno nie są tak "nakładane" jak na fotografiach w przedstawionym przez Ciebie w wątku z postu wyżej. Natomiast co do oryginalności i nie odnawiania tarczy jestem pewien- zegarek od nowości należał do mojego Dziadka. W egzemplarzu z białą tarczą efekt nałożonych indeksów jest już bardziej widoczny..

Edytowane przez nav

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aby była jasność - w najmniejszy stopniu nie staram się sugerować, iż tarcza Twojego zegarka jest po renowacji. Mając na uwadze Twoje oświadczenie o tym, że zegarek nie był malowany, pozwoliłem sobie wykorzystać fotografię aby wykazać, że sposób jej wykonania może mieć wpływ na subiektywną ocenę, która pochopnie wydana nie zawsze idzie w zgodzie ze stanem faktycznym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem i rozumiem  :) chodzi właśnie o to żeby poszerzyć swoją wiedzę, wymienić się uwagami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Był pochmurny dzień, poranek nie zapowiadał kolejnych wydarzeń - wstałem jak co dzień. Ubrawszy strój do polowania wyruszyłem na łowy...

 

 

... po godzinach poszukiwań, piętnastu minutach negocjacji....

 

 

 

jest i on :) co prawda bez koronki (ale niby miał być na chodzie) - fakt po włożeniu swojej chwilowo zastępczej mechanizm ruszył, koperta raczej do chromowania z tarcza się zastanowię. 

 

oto on:

 

post-61538-0-17543000-1381773702_thumb.jpg

post-61538-0-00833100-1381773703.jpg

post-61538-0-74714400-1381773703.jpg

post-61538-0-58245500-1381773704_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt... Zmęczony życiem... Ale Worldmaster z ringiem to podobno rzadko okaz. Kopertę pochromuj, daj szkielko, pasek, koronke, wyczysc werk, ale tarczy nie ruszają. Podobno renowatorzy zazwyczaj niszczą takie (z ringiem), a zła nie jest.:)

Daj fotki po SPA:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj, gratuluję nabytku. Tarczę można delikatnie umyć, bardzo ładnie schodzą powierzchniowe zanieczyszczenia, tylko nie wolno szorować. Koperta rzeczywiście chyba tylko do pochromowania, natomiast dekielek, bez głębokich rys z wyraźnym grawerem, da się ładnie doczyścić. Mechanizm do wyczyszczenia, nasmarowania i zegareczek będzie się super prezentował. Problem będziesz miał ze wskazówkami, bo należało by je troszeczkę doczyścić i uzupełnić wypełnienie. Worldmastera z ringiem w dobrym stanie trudno rzeczywiście spotkać.   


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xylog

Z tego co widziałem, to niebieskie są rzadsze od czarnych. To staruszki, jeszcze na ETA 1100, więc ich stan jest w większości mocno zużyty.

 

Ale to fajne znaleziska :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Gone

Wieczorami bywam lekkim daltonistą, a i zdjęcia w tym pomagają. Czy ten Twój Worldmasterek miał czarny, czy niebieski ring? 


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ma czarny ring

 

 

chyba, że przez lata niebieski zaczernił :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czarny też rzadki - ale z myciem bardzo ostrożnie. A po myciu prysznic z werniksu. Patrząc na korozję na wskazówkach uważam że samo czyszczenie nic im nie pomoże i może być konieczna ich restauracja (z czym renowatorzy akurat dają sobie radę). Możliwe że powodem tego było przechowywanie w wilgotnych warunkach, a jeśli tak to ciekawe w jakim stanie jest tarcza.  Zdjęcie niestety jest marne i najlepiej wklej inne w lepszym świetle wykonane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No fajny ten Worldmaster z ringiem. Rzeczywiście wiele przeszedł, pewnie niejedną historie mógłby opowiedzieć.

A propos Worldmasterów z ringiem, oglądałem wczoraj tego nowego, z limitowanej serii. Niby fajny, ładnie wykonany, duży (42 mm bez koronki), ale jakoś coś mi w nim nie do końca pasuje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

 

kolejna porcja zdjęć tarczy w świetle dziennym (świeżutkie sprzed chwili), jakieś porady?

 

P.S.

zakupiłem jeszcze jeden ale to już sam atlantic (waterproof) ten z niewielkim niebieskim ringiem na felsie 456, wrzucę na osobny temat po spa.

 

 

post-61538-0-40342700-1381847776_thumb.jpg

post-61538-0-25469100-1381847783_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mycia nie unikniesz. Letnia woda z odrobiną mydełka. Najpierw moczenie a później delikatne pucowanie pędzelkiem o bardzo miękkim włosiu. Bardzo ostrożnie, ale przy napisach i podziałce wyjątkowo. Płukanie w wodzie destylowanej, suszenie i werniks. O myciu na forum jest bardzo wiele.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak, pisałem, myć możesz ale delikatnie zgodnie ze wskazówkami JT ( ja używam mało agresywnego Ludwika :) ). Zastanawia mnie tylko jedna sprawa, jak poddasz renowacji wskazówki, to przestana pasować do tarczy. Renowatorzy dobrze to robią,  ale w tym przypadku będzie za dobrze. Może je tylko wyczyścić z korozji i uzupełnić wypełnienie. Kiedyś popełniłem bardzo podobny błąd. Poddałem renowacji wskazówki i kopertę. Nie pasowało to do tarczy, wiec poddałem renowacji i tarczę i wyszła kicha. Tzn. kicha dla mnie, ale zegarek dla większości wygląda super :( .      


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.