Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

Frantz70 - przepiękny zegarek, nie widziałem jeszcze takiego, jak byś chciał się go pozbyć to daj znać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A teraz coś starszego, niestety gołym okiem nie widziałem tego co widać w powiększeniu. Jedyna pociecha że koronka oryginalna, chociaż mocno przytarta.

post-36819-0-45658600-1396639092_thumb.jpg

post-36819-0-59849300-1396639120_thumb.jpg

post-36819-0-41449800-1396639139_thumb.jpg

post-36819-0-82750900-1396639160_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Choć to nie ideał, to wcale nie jest tak tragicznie. Przede wszystkim kompletny. Pokaż mechanizm. 


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Frantz70 - przepiękny zegarek, nie widziałem jeszcze takiego, jak byś chciał się go pozbyć to daj znać

Dzięki, raczej zostanie u mnie na dłużej.

Niebawem pewnie pokażę też kilka moich "staruszków".

Edytowane przez Frantz70

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam proszę o pomoc fachowców

 

Jak to jest z tym zegarkiem

 

Napis na Tarczy i deklu Atlantis

a mechanizm Atlantic

post-70965-0-76903000-1396786029_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak obiecywałem przyszedł czas na coś starszego.

Atlantic WORLDMASTER SUPER EXTRA X 2:

 

 

post-60800-0-86412100-1396860410_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xylog

Ładnie zachowane te Superextra. Ciekawe, kiedy stosowano w nich sekundniki z grotem, a kiedy bez.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładnie zachowane te Superextra. Ciekawe, kiedy stosowano w nich sekundniki z grotem, a kiedy bez.

 

Dzięki.

 

Jako, że lubię wersje Atlantic'ów  z czerwonymi grotami to czasami mam pewne dylematy co do sekundników.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xylog

Co do Superextra jestem pewien, że częściej były bez grota.

Twoje są jak najbardziej OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ujawnił się nam super posiadacz Superextra w super stanie :).

Super gratulacje. 


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki ale w tym przypadku część gratulacji i podziękowania należą się Naszemu Koledze "Sneer", który miał udział w zakupie tych superextra'sów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bardzo ciekawe pozycje do kolekcji

 

 

gratulacje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sory  że z opóźnieniem ale jakoś nie było czasu.

Dekiel i mechanizm- mechanizm myślę że jest składak bo części trochę się różnią kolorem.

post-36819-0-24601000-1396895449_thumb.jpg

post-36819-0-33057000-1396895475_thumb.jpg

post-36819-0-42230400-1396895493_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki ale w tym przypadku część gratulacji i podziękowania należą się Naszemu Koledze "Sneer", który miał udział w zakupie tych superextra'sów.

 

Podejrzewałem, że Piotr w tym palce maczał :) , ale to chyba dobrze, bo masz super zegarki, i pewność oryginału, a to bardzo ważne na początku drogi ...


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Przymierzam się do sprawienia sobie Atlantica Worldmaster (może być w wersji skandynawskiej). Czy model mający na tarczy ciemne kółko (czarne lub granatowe o ile się zorientowałem) nosi jakies specyficzne oznaczenie? na co mam zwracac uwage przy zakupie

Jak odróznic tarcze regenerowana od oryginalnej?

No i w jakim przedziale cenowym warto takiego zwierzaka kupić...?

dziekuje za pomoc w znalezieniu odpowiedzi na to pytanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xylog

Kupuj od 1 zł, no chyba, że trafisz taniej :)

A na poważnie, to cena, wbrew pozorom, to rzecz bardzo indywidualna.

 

Co do Varldsmastarurów, bo tak się nazywają te Worldmastery, to najważniejsza chyba jest koperta. Chodzi o to, żeby była stalowa - na deklu napis tylko Stainless Steel, bez dodanego Back. No i zerknij na samą kopertę,,czy nie ma przetarć do mosiądzu.

Co do tarcz, to było ich bardzo wiele odmian. Ogólnie rzadsze były te na 21 kamieniach. Ale wariantówmjest tyle, że sam nie umiem ich wymienić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poza czarnym i niebieskim ringiem, były tez złote, robiące się z czasem zielonkawe.

Ważne, aby dany egzemplarz był zachowany w oryginale - odnawiane, nie są cenione przez kolekcjonerów, ze względu na chociażby statystycznie marną jakość takiej renowacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do kwstii merytorycznej to przedmówcy ujeli to czytelnie. Nie da się jednoznacznie dać jednej recepty - konieczna analiza poszczególnych modeli.

Jednak jedna rzecz zwróciła moją uwagę. Otóż znacie moje umiłowanie  ;)  tzw odnawianych modeli. Może czas przestać mówić renowacja i restauracja  - bo rodzimym "renowatorom" co najmniej średnio to wychodzi. Dlatego też termin użyty przez kolegę MarcinEck'a bardzo mi przypadł do gustu - REGENERACJA - bo czyż nieudolne próby renowacji nie należy potraktować jako właśnie raczej regeneracji, czyli próby przywrócenia przedmiotowi jedynie wartości uzytkowej? B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I żeby pomóc koledze w jego planach dodam, że dobrym wyjściem, przynajmniej w początkowym okresie "szukania" jest wklejanie, nawet w tym wątku zdjęć zegarka, którym jesteś zainteresowany. Zawsze ktoś tu zagląda i coś ciekawego o danym zegarku napisze, doradzi, podpowie.


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry Szanowni Koledzy,

pomimo iż bardziej udzielam się na forum zegarków radzieckich, potrzebuję skorzystać w Waszej pomocy. Swoją przygodę z zegarkami/iem zacząłem kilkanaście lat temu i odnowiłem sobie atlantica. Niestety, wtedy nie było internetu a zegarek powierzyłem zegarmistrzowi w Łodzi. Zmienił mi kopertę, ponoć na od delbany, chromował, zmienił szkiełko. Na początku wszystko trzymało się kupy, jednak z czasem coś w środku zaczęło latać, urwało się ucho (zegarek jest na chodzie). Poszukuję teraz oryginalnej koperty, najlepiej w takim stanie, bym nie musiał chromować (złe wspomnienia z jakością wykonania poprzednio). Czy jest szansa na odświeżenie tarczy, jeśli tak to jak?

Zdjęcia werku wstawię jak odbiorę klucz do otwierania dekli :)

 

post-29341-0-20022100-1397314648_thumb.jpg

post-29341-0-33756300-1397314661_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, czy spotkaliście się kiedyś z zegarkiem Adriatic (nie Adriatica) Worldmaster? Postaram się jutro wrzucić zdjęcia (razem z kilkoma nowymi ruskami :P), zegarek na 100% jest z lat 60, dostałem go z pewnego źródła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.