Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

Gość xylog

Sekundnik powinien być z czerwonym grotem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:) - nareszcie zegarki z ulubionego okresu

 

SUPER DE LUXE - piękny stan, swojego przekazałem dobremu człowiekowi, któremu nie przeszkadzała jego szarzyzna, a jesli miałbym kupić znów to szukałbym właśnie takiego, zakładając, że tarcza jest w stanie oryginalnym (a tu wiele na to wskazuje) a nie "regenerowanym" czego ni chole.. nie mogę zaakceptować - niestety zegarki z tą tarczą zazwyczaj są silnie zuzyte lub powtórnie pacykowane a w takim stanie to rzadkość.

 

SUPER - matka "warszawianek" - zawsze z przyjemnością patrzę na tę tarczę. Koronka nieoryginalna, ale ta wystepuje niemal tak rzadko jak moneta czterozłotowa. Sekundnik powinien być z grotem i fasolką. A jak wyglada mechanizm?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tarcza jak najbardziej oryginalna choć trudno mi było wykonać zdjęcie przy dużym słońcu.

Poprzedni właściciel zapewniał, że zegarek jest w stanie fabrycznym.

Rzeczywiście trudno o kompletny egzemplarz w dobrej kondycji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sliwa007 - ładny. Sekundnik i koronka oryginalne?

norbie- sekundnik jest oryginalny koronka była dobierana gdyż od teścia dostałem bez :-(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

norbie- sekundnik jest oryginalny koronka była dobierana gdyż od teścia dostałem bez :-(

 

Sekundnik powinien być z grotem i fasolką - taki jak we wcześniej pokazanym Super De Luxe. Nie wystepowały sekundniki z malowanym czerwonym "koniuszkiem"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sekundnik powinien być z grotem i fasolką - taki jak we wcześniej pokazanym Super De Luxe. Nie wystepowały sekundniki z malowanym czerwonym "koniuszkiem"

Ale ja nie mam czerwonego "grotu" mam zwykły sekundnik, powinien takowy być?

Edytowane przez sliwa007

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W/g mojej skromnej wiedzy model Super posiadał sekundnik z czerwonym grotem oraz przeciwwagą w kształcie fasolki - zatem inny niż w Twoim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W/g mojej skromnej wiedzy model Super posiadał sekundnik z czerwonym grotem oraz przeciwwagą w kształcie fasolki - zatem inny niż w Twoim.

Kurcze to dziwne? Zegarek przeleżał u teścia 20 lat w szufladzie:-) Ale dzięki, może poszukam takiego sekundnika?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość norbie

W rozdziale 11 książki Wojciecha Kutermankiewicza na stronie 8 pokazany jest Super z podobnym sekundnikiem do sekundnika w zegarku sliwy007.

Choć wydaje mi się, że autor książki raczej koncentruje się na cechach charakterystycznych Atlantików w poszczególnych dekadach, niż na pełnej oryginalności modeli pokazanych na zdjęciach w tym rozdziale.

 

http://xatlantic.helwecja.com/pdf/11%20ROZDZIA%a3%2011%20-%20%27%27Jakie%20to%20lata%27%27,%20czyli%20wr%f3%bfenie%20z%20fus%f3w,%20kt%f3re%20czasem%20udaje%20si%ea.pdf

Edytowane przez norbie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mnie pisać co Wojtek chciał przekazać, najlepiej gdyby zechciał sam to zrobić, co jednak pewnie sie nie stanie, i nie mnie tłumaczyć dlaczego, jednak moje odczucia w odbiorze jego opracowania są takie, że autor skoncentrował się na historii oraz niebywałej różnorodności produktów firmy Atlantic. Świadczą o tym tysiące zgromadzonych przez Wojtka zdjęć zegarków. Jednak w tej ogromnej liczbie wizualizacji pojawia się wiele egzemplarzy których oryginalność bywa dyskusyjna. Niestety zegarki z opracowania również - jednak nie oena oryginalności jest przedmiotem opracowania a historia marki. Przykład, który przywołałeś to zegarek, któremu conajmniej poprawiono napisy na tarczy, zatem przypuszczać można, że z zegarkiem dziać się mogły jeszcze inne rzeczy.

 

Nie staram się również na siłę udowadniać swoich racji, bo też i na rację nie mam monopolu. Jednak swą opinię opieram o całkiem sporo zegarków, które oceniałem oglądając, ale również poprzez kontakt fizyczny z nimi - tego nie da żadna fotografia. Zwyczajnie w zegarkach (z modelu Super), których stan nie budził wątpliwości, widywałem sekundnik z grotem, a ten zegarek ma sześćdziesiątkę na karku zatem wymiana sekundnika to i tak niewiele z tego co mogło go spotkać. Taką mam na dziś opinię, która wobec konstruktywnej krytyki może ulec zmianie, ale chwilowo przy niej zostanę.

 

Generalnie to cieszyć się zegarkiem, bo koronki i sekundniki to bolączka wszystkich intensywnie użytkowanych zegarków. A tu historyjka na poparcie tezy. Jakiś czas temu będąc na zakupach potrąciła mnie jakaś szalona, przebiegająca obok Pani. Pech polegał na tym, że trafiła mnie niesionym żelazkiem w zegarek. A zegarek miał dopiero miesiąc. Pęknięte szkło zniszczyło sekundnik (tarcza ocalała). Na szczęście nie było problemu z nowym oryginalnym sekundnikiem - model nadal produkowano. Pamiętajcie - my tu mówimy o zegarkach często pięćdziesięcioletnich i starszych. Mój po miesiącu już doznał szoku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy uchodzi  :D , dlatego wrzucę tylko dwa zdjęcia...Atlantic Worldmaster Automatic Chronometer COSC cal. ETA 2824-2 25 Jewels

 

SAM_0159.JPG

SAM_0154.JPG

Edytowane przez grig1970

Only vintage ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xylog

E, no Worldmaster jak się patrzy :)

 

Muszę i ja swojego Power Reserve pokazać, bo to chyba jedyny na forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy uchodzi  :D , dlatego wrzucę tylko dwa zdjęcia...Atlantic Worldmaster Automatic Chronometer COSC cal. ETA 2824-2 25 Jewels

 

Ładny ten Worldmaster:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uchodzi , nie uchodzi ..... Atlantic jest? Jest. Worldmaster jest? Jest. Dobry mechanizm do garniturowców. Zegarki z nim wychodzą niegrube a sam mechanizm cichy. Całkiem sympatyczny zegarek i w klasycznej formie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Najnowszy nabytek ( i zarazem najstarszy zegar w mojej kolekcji, lata 50/60-te ) Atlantic Worldmaster Super Extra  cal AS 1604 21 Jewels, wymienione szkiełko i koronka oraz nowy chrom na kopercie, reszta pełen oryginał wg zapewnień naszego znanego forumowicza  ;) .

 

 

SAM_0196.JPG

SAM_0189.JPG

SAM_0192.JPG

SAM_0202.JPG

SAM_0206.JPG

Edytowane przez grig1970

Only vintage ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wskazówki wydają się być nie skażone wiekiem

 

ładne cykadełko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xylog
Napisano (edytowane)

Oceńcie koledzy chromowanie, ja byłem przeciwny, ale to już nie mój zegarek :).

Co do oryginalności to wypowiedziałem się w "Nowych nabytkach"

 

Jeśli masz gdzieś jeszcze, wrzuć zdjęcie sprzed chromowania.

Edytowane przez xylog

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oceńcie koledzy chromowanie, ja byłem przeciwny, ale to już nie mój zegarek :).

Co do oryginalności to wypowiedziałem się w "Nowych nabytkach"

 

Jeśli masz gdzieś jeszcze, wrzuć zdjęcie sprzed chromowania.

Już się wypowiedziałem....to mnie zrozumieli jak chcieli..... :D;)


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oceńcie koledzy chromowanie, ja byłem przeciwny, ale to już nie mój zegarek :).

Co do oryginalności to wypowiedziałem się w "Nowych nabytkach"

 

Jeśli masz gdzieś jeszcze, wrzuć zdjęcie sprzed chromowania.

 

Pewnie, że mam, tyle że Twoje  :D

 

Ale gwoli sprawiedliwości nie jestem zadowolony z tej roboty, a właśnie na tej kopercie najbardziej mi zależało.

 

P4141473_zpsff343374.jpg

P4141476_zps6c7f07d3.jpg

P4141477_zpsf95cb8e8.jpg

P4141480_zps82a3824d.jpg


Only vintage ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xylog

Już się wypowiedziałem....to mnie zrozumieli jak chcieli..... :D;)

Bo nie należy brać przykładu z Pytii, tylko prosto pisać. Jak chłopu na miedzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetny egzemplarz, tarcza wyjątkowa z uwagi na markery na wewnętrznym kole. Takiej tarczy należy się koperta w oryginalnym stanie, ale ciężko Ci będzie Grzesiu taką dostać, bo coś mi się wydaje, że jeszcze zanim trzasnąłeś drzwiami u "regeneratora" już myślałeś, że chromowanie było pomyłką. Cóż - chwilowo się pogodzić i czekać na okazję. Ale mimo wszystko Super Extra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Zakupiłem taki zegarek właśnie mi przyszedł więc pora się pochwalić :) Przy okazji mam pytanie co od orginalności zegarka jak i również czyszczenia tarczy a mianowicie myślałem czy tą tarcze przypadkiem delikatnie nie przeczyścić lekko miekką szczoteczką do zębów.

atlantic1.jpg

atlantic2.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xylog

Wg mnie oryginał, chyba poza koronką, ale tej nie widać dobrze.

Co do mycia - nie rób nic na mokro. Najlepiej skonsultuj się z kolegą Mwatch, on ma chyba największe doświadczenie.

No i dekla nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.