Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

Wygląda idealnie, wiec przypuszczałem, że był czyszczony :blink: . Wobec tego gratulacje. 


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy do dobrego wątku trafiłam, ale chyba nie zaszkodzi zapytać.

Pierwsze pytanie to czy jest do zdobycia wałek i koronka do tego mechanizmu (ETA 1113), druga rzecz - koperta. Jak widać na zdjęciu ta jest w stanie tragicznym, nie mam pojęcia z czego wzięta, skoro uszka się tak przetarły, że teleskop widać.

I trzecia - określenie wieku. Powoli się dokształcam w temacie, ale zanim sama do tego dojdę, to pewnie trochę minie.

 

post-75358-0-64111300-1414100522_thumb.jpg

post-75358-0-75411400-1414100526_thumb.jpg

post-75358-0-93187700-1414100530_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xylog

1. Wałek do zdobycia. Koronka to już trudniejsza rzecz, jest ich mało na rynku i ceny osiągają paskarskie.

2. Koperta jest z mosiądzu, chromowana. Takie były oryginalne. Znałem zegarek, który też tak się zużył. Mojego Ojca. Nie będzie łatwo znależć pasującą.

3. To przełom lat 50 i 60-tych. Chyba, bo nie mamy materiałów na dokładniejsze datowanie.

Lub II połowa 50-tych.

4. Sekundnik powiniem mieć grot.

 

Podsumowując: zegarek raczej nadaje się na dawcę tarczy czy werku. O ile nie ma wartości sentymentalnej.

Edytowane przez xylog

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po jakimś czasie od przeczytania książki W. Kutermankiewicza poświęconej marce zegarków Atlantic stało się tak, że w me ręce trafiły zegarki określane z racji wzoru na tarczy mianem "firanki".

Podczas lektury książki myślałem, że posiadanie tego modelu to jakiś ciekawy element będący czymś w rodzaju fundamentu kolekcji.

Dzisiaj z racji kronikarskiego obowiązku i z pewną radością zamieszczam dwie wersje tego egzemplarza.

Obok siebie leżą: zegarek z mechanizmem ETA 1100 i Felsa 756.

Oczywiście poza mechanizmami zegarki posiadają różne opisy tarcz i dekli.

post-60800-0-67330000-1414154150_thumb.jpg

post-60800-0-06384100-1414154302_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Wałek do zdobycia. Koronka to już trudniejsza rzecz, jest ich mało na rynku i ceny osiągają paskarskie.

2. Koperta jest z mosiądzu, chromowana. Takie były oryginalne. Znałem zegarek, który też tak się zużył. Mojego Ojca. Nie będzie łatwo znależć pasującą.

3. To przełom lat 50 i 60-tych. Chyba, bo nie mamy materiałów na dokładniejsze datowanie.

Lub II połowa 50-tych.

4. Sekundnik powiniem mieć grot.

 

Podsumowując: zegarek raczej nadaje się na dawcę tarczy czy werku. O ile nie ma wartości sentymentalnej.

 

Dzięki za pomoc. Co prawda właściciel się nie ucieszy, bo zegarek ma właśnie wartość głównie sentymentalną, ale przynajmniej jest już jakieś rozeznanie w temacie ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam kolegów . mam pytanie - czym się różni mechanizm worldmastera orginal 17 j biały od 17 j żółty ? proszę nie mylić z czerwonym . na pierwszy rzut oka oprócz napisu atlantic na żółtym są takie same . proszę o jakąś wiadomość .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xylog

Pewnie materiałem z którego wykonane są płyty.

A może jakieś fotki dla przykładu?

Chętnie zobaczyłbym jak wyglaądają wszystkie 3. Ten czerwony też :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyznam, że i mnie najbardziej interesuje ten czerwony B) .

 

Franz70 - fajnie, że zestawiłeś oba te mechanizmy obok siebie - gratuluję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z góry przepraszam że tu, nie wiem czy odp miejsce panowie przeglądając alledrogo natknąłem się na taki o to rzadki model atlantica worldmaster 2xdata stan jak stan ale z tego co wiem bardzo rzadki dam linka jak by ktoś był zainteresowany sprzedaje jakiś lombard koronka nie oryginalna co do reszty oceńcie sami ja w chwili obecnej nie mam funduszy a pewnie bym się skusił http://allegro.pl/zegarek-altanitic-worldmaster-klasyka-i4754756121.html

ciekawe czy kupił go ktoś od nas ?

Edytowane przez adam4002

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

John Time - Dzięki.

 

A dzisiaj tak na szybko nowy nabytek, który właśnie dotarł. Zdjęcia lipa i niebawem dodam lepsze ( o ile to możliwe :-)).

Koperta i oryginalna koronka z dużym A w super stanie a i tarczy też niewiele brakuje. Tylko szkło do małej polerki.

post-60800-0-82289700-1415119694_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam 

Dotarł do mnie popołudniu :)

Byłem trochę zaskoczony ponieważ myślałem, że będzie czarny... a tu psikus jest niebieski:) 
Miał być jak w oryginale a więc i jest

Tarcza świeżo po renowacji 

Mechanizm po przeglądzie i czyszczeniu 

Nowa Szybka

Koperta wypolerowana 

Pasek ostał się stary bo mi się podoba :)

No i takie cudo z tych wszystkich zabiegów wyszło

post-75375-0-56222700-1415127482_thumb.jpg

post-75375-0-76488400-1415127488_thumb.jpg

post-75375-0-16376600-1415127492_thumb.jpg

post-75375-0-72577000-1415127494_thumb.jpg

post-75375-0-11165400-1415127498_thumb.jpg

post-75375-0-10377000-1415127508_thumb.jpg

post-75375-0-04967200-1415127510_thumb.jpg

post-75375-0-58606000-1415127650.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak Ci się podoba to najważniejsze, bo mi to w oczy razi renowacja. Sam mam swojego co noszę na co dzień i choć tarcza i koperta ma swoje lata świetności za sobą to jednak nie zdecydowałbym się na renowacje.

 

Oby się dobrze nosił

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolor przyznam szczerze, że nie za bardzo mi pasuje... Tarcza nie była w najgorszym stanie i na dobrą sprawę nie wiem czemu zdecydowałem się na taki krok... trochę żałuję ale czasu nie cofnę niestety... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Franz - Ty się chłopie nie wstydź tylko pokazuj komplet, bo i koperta w doskonałym stanie i tarcza, ale gdzie boczki, dekiel i mechanizm, o oryginalnej koronce nie wspomnę - pokazuj, niech zaczynający zobaczą jak to powinno wyglądać.

 

Kuba - a jak to wyglądało przed renowacją?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam 

Dotarł do mnie popołudniu :)

Byłem trochę zaskoczony ponieważ myślałem, że będzie czarny... a tu psikus jest niebieski:) 

Miał być jak w oryginale a więc i jest

Tarcza świeżo po renowacji 

Mechanizm po przeglądzie i czyszczeniu 

Nowa Szybka

Koperta wypolerowana 

Pasek ostał się stary bo mi się podoba :)

No i takie cudo z tych wszystkich zabiegów wyszło

Spoko, ale czy on wcześniej miał czarny ring?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko niebawem. Jutro idzie na polerowanie szkła i smarowanie bo chyba będzie potrzebne.

Jak będzie gotowy i dopisze światło to z przyjemnością zamieszczę zdjęcia.

Edytowane przez Frantz70

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
...

Nowa Szybka

...

ta "szybka" taka jakaś dziwna

 

a gdzie robiłeś renowację, jęsli można wiedzieć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Franz - Ty się chłopie nie wstydź tylko pokazuj komplet, bo i koperta w doskonałym stanie i tarcza, ale gdzie boczki, dekiel i mechanizm, o oryginalnej koronce nie wspomnę - pokazuj, niech zaczynający zobaczą jak to powinno wyglądać.

 

Kuba - a jak to wyglądało przed renowacją?

Nie mam zdjęć przed renowacją... Tarcza nie była bardzo zmęczona.... i dałbym sobie palec uciąć że ring był czarny.... albo przynajmniej o wiele wiele ciemniejszy... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ta "szybka" taka jakaś dziwna

 

a gdzie robiłeś renowację, jęsli można wiedzieć?

Co do szybki taka była wcześniej i została na taką wymieniona (stara była trochę zmęczona)

Renowacje robiłem w Kielcach w zaprzyjaźnionym zakładzie zegarmistrzowskim....

Gdzieś widziałem, że ktoś dostał reprymendę za podawanie nazw... 

Więc nie podaje dokładnej nazwy i adresu zakładu 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.