Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

Mam nadzieję że mi się to nie będzie przytrafiało, choć ja będę weekendowo nosił ten zegarek, a później jak zakupię kolejny, odświętnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam Atlantic  , starszy niż inne na felsie 456 lata 50 te

 

post-38106-0-18721900-1431081986_thumb.jpeg

post-38106-0-02523800-1431082009_thumb.jpeg


Pecunia non olet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xylog

Jakis dziwny ten Varlds. Logo Atlantic wchodzi na ring.

Że stary nie wątpię, ale te napisy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwny i to bardzo. Nieco inna koperta niż zazwyczaj widywana, nieco inny sekundnik, ring jakiś taki wewnętrznie poszerzany, no i to logo częściowo tym ringiem pokryte. Ale kilka takich już widziałem i zastanawiam się czy już kiedyś czegoś takiego i z takim "krytym" logo, Jacek, nie prezentowałeś. Ogólnie to zastanawiam się czy to nie jakiś przypadek czy błąd w czasie produkcji tarcz - wiele tego nie widać. A generalnie w zbiorze to ciekawa pozycja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xylog

A nie pamiętam takiego. Ale postaram się sprawdzić po weekendzie.

Mam coś podobnego, ale moim zdaniem to "pisany".

Wrzucę fotki to porównamy, ale pewnie dopiero w poniedziałek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Wojtkowej bazie są dwa; ten czarny wygląda jakby był nieco rasowany, ale może taka ich uroda

 

post-53152-0-90199200-1431093082_thumb.jpg

 

post-53152-0-72755200-1431093089_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xylog
Napisano (edytowane)

Widzisz, coś w tym jest. Nie pamiętałem ich, dostępu do bazy nie mam.

Ale jak widać takie cuda też były, a ja w błędzie tkwiłem.

Edytowane przez xylog

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to znaczy że mogę się cieszyć z nabytku ? Bo wziąłem go z powodu werku jako ciekawostkę 


Pecunia non olet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzisz, jeśli chodzi o ciekawostki to sądzę, że większą jest tu raczej tarcza, bo werk pojawiał się od czasu do czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ważne że jest z nim wszystko okey. A na werk patrzyłem jako delbaniarz  :)


Pecunia non olet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie mój, ale myślę, że warto go tu pokazać

 

http://www.ebay.pl/itm/Vintage-Atlantic-Worldmaster-Watch-21-Green-shield-/281685675231?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item4195c64cdf

 

Jest moc, Polak Potrafi !!!

Chyba warto te zdjęcia zachować, i przy kazdej dyskusji o malowankach pokazywać.

 

 

Matko .... dopiero to zobaczyłem. Jeśli chodzi o Originale to jest kilka spraw dość zaskakujących, ale zielonego to widzę pierwszy raz i mam nadzieję ostatni :D .

Ale jest to doskonała okazja aby ten zegarek zaprezentować w stanie, może nie idealnym, ale oryginalnym. A jest powód ku temu i wystarczy zajrzeć pod dekiel. Jest to najrzadziej, moim zdaniem, występujący mechanizm w Original'ach - MSR T7. Przyznam, że na znalezienie go w akceptowalnej kondycji strawiłem całkiem sporo czasu.  

 

post-53152-0-32009000-1431106272_thumb.jpg

 

post-53152-0-39386700-1431106277_thumb.jpg

 

post-53152-0-30760900-1431106283_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek w niezłym stanie: ładna, nieco przyżółkła tarcza, oryginalna koronka, koperta z ostrymi krawędziami, której, niestety, mankamentem jest gromada wżerów, na szczęście widocznych dopiero po odwróceniu zegarka. Otóż miałem możliwość wymiany koperty na inną, idealną i z okresu, ale nie zrobiłem tego z jednej przyczyny. Co prawda ten wniosek opieram na obserwacji jedynie trzech takich samych modeli, ale trudno było znaleźć więcej. Otóż koperta, a właściwie uszy, z MSR T7 jest nieznacznie odmienna od kopert z Unitasem.

 

post-53152-0-77429200-1431107798_thumb.jpg

 

Dla mnie jest to zaskoczenie. Dlaczego dla, zapewne, niewielkiej partii, w firmie nastawionej na produkcję masową, zamówiono odmienne od standardu koperty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jestes pewien, ze roznia sie tylko zewnetrznie ? Mam na mysli to czy np mechanizmy z walkiem i koronka dadza sie "bezbolesnie" przelozyc 


Przepraszam za brak polskich znakow ale po prostu ich nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem dodać, że dekiel też jest odmienny - zarówno w kształcie jak i grawerunku oraz grubości i wadze. Tak czy siak kopertę do 6300 i tak miałem dostać a był to czas gdy sprzedający niechętnie otwierali zegarki. A fotografie były "takie se". Generalnie szukałem ładnego Originala na incabloc, zatem przewidywałem zastać w środki unitasa i zamierzałem tylko przełożyć dekiel, aby numerki były właściwe, bo to dekiel głównie definiuje czego spodziewać się w środku oraz daje informacje o serii. Jednak już odbierając zegarek zwróciłem uwagę na odmienność uszu, zauważyłem inny dekiel a niespodzianka w środku ostatecznie już spowodowała, że temat nawet próby wymiany przestał być aktualny. Zatem mechanizm w tej kopercie przez lata u mnie przesiedział "nietykany". Do dziś. Ale czego nie robi się dla nowych doświadczeń, choć zegarki to nie Lego.

Sprawy mają się tak: Msr T7 da się zamontować w kopercie od 6300, ale dekiel od Msr T7 nijak nie pasuje do koperty 6300. Zatem pytanie bardzo celne - odmienność rzeczywiście nie tylko zewnętrzna. Nadal nie zmienia to faktu wcześniejszego zaskoczenia a tylko je jeszcze pogłębia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xylog

No toś Panie Czarek namieszał.

Teraz spokojnie mogę powtórzyć: Wiem, że nic nie wiem.

Wypisuję się z klubu Znafców, bo człowiek tylko ośmieszyć się może.

 

Chyba zacznę przeglądać swoje originale, ale o ile pamiętam to nic nigdy takiego mnie nie spotkało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A najlepsze jest to, że szukałem go bardzo długo a znalazł się sam przypadkiem. Odrobinę gryzą mnie tylko te wżery, ale mimo, że później widziałem jeszcze dwa to w lepszej kopercie nie trafiłem. Koperta jest w bardzo dobrym stanie (krawędzie ostre i brak przetarć) a ubytki występują tylko w obwodzie dekla. Sądzę, że ma to związek z błędem w konstrukcji. Otóż koperty do 6300 mają stosunkowo grube dekle i skóra bezpośrednio styka się właśnie ze stalowym deklem. Natomiast w MsrT7 dekiel jest cienki i po wkręceniu niemal zatopiony w kopercie przez co obrzeżami leży ona na nadgarstku a pot i tarcie swoje robi. Szczęśliwie ubytki mocno rażą jedynie w makro a gołym okiem wyglądają tylko na zabrudzenia. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No toś Panie Czarek namieszał.

Teraz spokojnie mogę powtórzyć: Wiem, że nic nie wiem.

Wypisuję się z klubu Znafców, bo człowiek tylko ośmieszyć się może.

 

Chyba zacznę przeglądać swoje originale, ale o ile pamiętam to nic nigdy takiego mnie nie spotkało.

 

 

Zmafców to nawet w Bettlach trudno będzie znaleźć, ale jednego guru to bym dał radę wskazać ;) .

 

Właśnie takie smaczki powodują, że nadal chce mi się poszukiwać nowych Atlantic'ów. Dlatego też Original, model, który początkowo pomijałem a kupowałem dlatego, że zbierając Atlantic'i trzeba było mieć Originala, z całą swą różnorodnością i nieprzewidywalnością zaczął mnie intrygować na tyle, że przeszliśmy od nieskrywanej niechęci przez nieśmiałą sympatię do drobnych przejawów akceptacji a może nawet przyjaźni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

ostatnio stałem się szczęśliwym posiadaczem takich zegarków :D

Pierwasz odsłona :

post-76691-0-01665200-1431358430_thumb.jpg

post-76691-0-46146200-1431358430.jpg

post-76691-0-05924900-1431358431.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

druga część

 

Ten egzemplarz trochę podniszczony.Tarcza z zielonym nalotem.

post-76691-0-58201200-1431358917_thumb.jpg

post-76691-0-12838000-1431358918_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i ostatni

 

Brak wskazówek i niestety nie na chodzie :mellow:

post-76691-0-28914700-1431359090_thumb.jpg

post-76691-0-93051400-1431359090_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

post-79147-0-05251800-1433278010_thumb.jpgKolejny Słonecznik,aha bym zapomniał wielkie brawa dla Delbaniaży za ich determinacje i entuzjazm,brawo tak trzymać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

czy ktoś mógłby zasugerować orientacyjną cenę zamieszczonego zegarka ew model etc.

Oczywiście chodzi mi o cenę w takim stanie jak na foto (przepraszam za jakość foto ale niestety to wszystko czym dysponuję).

Wiem na pewno że jest to 100% oryginał, niestety nie wiem ile może być warty. Dzięki z góry za pomoc! Pozdrawiam

 

post-80606-0-41213700-1433287160_thumb.jpg

post-80606-0-43868800-1433287169_thumb.jpg

post-80606-0-78870400-1433287352_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xylog

Przykro, ale nie pomożemy ci.

Na każdym forum jest regulamin, a nasz zabrania wycen zegarków.

I słusznie, bo to forum miłośników a nie rzeczoznawców.

Ale mogę zasugerować przejrzenie Allegro, tam w zakończonych aukcjach pewnie znajdziesz podobny model.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.