Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

Gość xylog

No i niespodziewany środek.

Kolejny ciekawy rodzynek, jakby nie patrzeć, zbieranie Atlantikow chyba nigdy nie będzie nudne :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i środek "miedziany" więc też rzadkość 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetny stan i rzeczywiście rzadko spotykany środek.


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swietny.

Gratuluje :)


Cierpię na chroniczny brak czasu... dlatego kupiłem stary zegar, żeby łapać każdą jego chwilę...
Arkadiusz K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w tak dobrym stanie jeszcze takiego nie widzialem. gratulacje.

Edytowane przez tom1303

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pare dni temu znalazlem na allegro cos fajnego w opcji KupTeraz za 250 zł :) Zlapalem tą aukcje z 15 minut po tym jak sprzedawca ją wystawil : )

 

Dlaczego zegarek jest swietny ?

1. Piekna tarcza - nie widzialem jeszcze takiej. Ten "ring" z paskami pod cyframi widzialem, ale "niekompletny. Tzn tylko wlasnie pod cyframi, albo obok cyfr, a tu jest zamiennie na calym kole, raz w poprzek raz wzdluz : )

2. Wskazowka sekundowa... zastanawialem sie czy koncowka ma prawo byc czarna.. nie spotkalem sie z tym wczesniej, ale... albo jest brudna, albo - kropki przy indeksach tez sa czarne - wiec albo i to i to jest brudne, albo moze kolor czarny/jakis ciemny byl w oryginale ?

3. piekne aplikowane cyfry i indeksy - nie namalowane - i pasujace do koloru wskazowek

4. Piekny mechanizm, w idealnym stanie ! As 1188, ktory byl raczej w wersji szewdzkiej, a tu mam go w wersji angielskiej :)

5. Mechanizm w wersji "SUPER" - koloru miedzianego.

 

Jedyny minus to brak koronki. Ale mechanizm dziala idealnie. I zastanawiam sie czy kupic mu koronke od Atlantica, ale z nowszym "a", to co jest na allegro, czy raczej zastosowac koronke bez logo? Z logo byloby fajniej, ale z drugiej strony zupelnie nie z tej epoki..

post-83781-0-73813700-1441319650_thumb.jpg

post-83781-0-04830100-1441319651_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozpoczalem czyszczenei... swoje pierwsze w zyciu, ale po przeczytaniu wszystkich mozliwych poradnikow tu na forum. I efekt jest swietny... i wiecie co... ? Zdaje sie ze wiem skad sie bierze to "czernienie" o ktorym wiele czytalem.. wg. mnie wcale nie z tego ze zdziera sie jakas wierzchnia warstwe ochronna... ale moze zaloze o tym nowy temat :)

post-83781-0-05941700-1441325202_thumb.jpg

post-83781-0-42031500-1441325202_thumb.jpg

post-83781-0-70022100-1441325202_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście efekt czyszczenia niesamowity. To jeszcze zdradź czym i jak czyścisz. 


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xylog

Czyściłeś na werku? Ze wskazówkami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyściłeś na werku? Ze wskazówkami?

 

Tak. Ale nie martw sie - nic sie do werku nie dostalo :) Bardzo tego pilnowalem.

A wiecej tutaj: http://zegarkiclub.pl/forum/topic/124341-3-grosze-nt-czyszczenia-tarczy/

 

Tak przy okazji... moze to glupie pytanie, ale... czy jest sposob by przesunac wskazowki minutowa i godzinna bez krecenia koronką ? Bo ten zegarek akurat koronki nie mial od kupienia :(

Edytowane przez kubah

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To walek, nie koronka przesuwa :) , użyj od innego zegarka.... ;)

 

Walka tez nie ma... tzn jest, ale wyglada jakby byl albo zapieczony, albo mocno brudny na wejsciu w mechanizm - wolalbym go nie ruszac, bo poki co mam pewnosc ze mechanizm jest ok (sekundowka rusza jak sie go lekko szturchnie). A jak zaczne go dotykac, to choroba wie... nie znam sie akurat na tym wiec wole zostawic sprawe fachowcom :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może lepiej na przyszłość odwròcić kolejność. Najpierw rozebrać, później myć.


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj Stasiu.... ;), wiadomo :)

 

Ale przecytaliscie ze nie mialo prawo nic mu sie stac? To "mycie", polegalo na wielogodzinnym mizianiu tarczy pedzelkami zwilzonymi pojedynczymi kropelkami wody, w dodatku w kierunku od srodka tarczy na zewnatrz. Nic mu nie bedzie. Na codzien zajmuje sie roznymi innymi precyzyjnymi rzeczami i mam "oko". nie mam tylko umiejetnosci zegarmistrowskich i zapewne miec ich juz nie bede.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi mi tylko o kwestię wpływu na mechanizm, bo chyba każdy zegarmistrz przyzna mi rację, że taka kolejność jest ze wszech miar uzasadniona, ale nawet na wygodę wykonywania zabiegu. Przecież i tak zegarmistrz będzie musiał zdjąć tarczę do czyszczenia i smarowania.


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mnie chodziło o co innego z rozbieraniem i myciem :) zaślepieni fani zegarkowi ;):)


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi mi tylko o kwestię wpływu na mechanizm, bo chyba każdy zegarmistrz przyzna mi rację, że taka kolejność jest ze wszech miar uzasadniona, ale nawet na wygodę wykonywania zabiegu. Przecież i tak zegarmistrz będzie musiał zdjąć tarczę do czyszczenia i smarowania.

 

Masz racje... tylko ze zegarmistrz ktoremu zostaiw ten zegare jest w drugiej czesci miasta, jechanie do niego w obecnym stanie rozkopania mojego miasta to ok 2h... jakos mi sie nie chcialo - przepraszam ;) Ale teraz skladac juz zegarka nie bede, wszystko idzie w kopertki strunowe i juz on niech sobie sam sklada.

Gdybym sam potrafil zdjac wskazowki (juz umiem) i odkrecic tarcze (jeszce nie umiem), to na pewno bym to zrobil :)

 

A mnie chodziło o co innego z rozbieraniem i myciem :) zaślepieni fani zegarkowi ;):)

 

Moja dziewczyna poszla spac jak zobaczyla ze wchodze do lazienki z lupka, zegarkiem i pedzelkami ;P chyba wiedziala ze moze mnie nie byc przez minimum 2h niezaleznie od tego co by probowla zrobic - o ile ci o to chodzilo ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do zdjęcia tarczy to musisz odkręcić dwie śrubki na obwodzie mechanizmu:

 

c5b48703797523a2be90647afb0528d5.jpg

 

Wkrętak najczęściej 0,6mm (z rzadka wejdzie 1mm) i tarcza zejdzie.


Cierpię na chroniczny brak czasu... dlatego kupiłem stary zegar, żeby łapać każdą jego chwilę...
Arkadiusz K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do wiwi sekcji potrzebne skierowanie!

A to Panie droga rzecz!

Od fotografa, by macicę z focił!

By tam śmierdzącego jaja nie było

i nie zasmrodziło nam fotoplastikona!

I rozdzielczość większa,

by stwierdzić czy włos dobrze poukładany!

Edytowane przez lec

<p>Czasem lec-e w gruchy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do wiwi sekcji potrzebne skierowanie!

A to Panie droga rzecz!

Od fotografa, by macicę z focił!

By tam śmierdzącego jaja nie było

i nie zasmrodziło nam fotoplastikona!

I rozdzielczość większa,

by stwierdzić czy włos dobrze poukładany!

:P  :P :P  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.