Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Niedawno stałem się dumnym posiadaczem pierwszego zegarka vintage i mój wybór musiał paść na Atlantica WM. Jest on w dość słabym stanie, ale cieszy moje oko nawet przed zajęciem się nim. Aktualnie wygląda tak, ale na dniach zmieniam pleksę i pasek (na jasny lub ciemny brąz). Wiem, że koronka jest nie oryginalna, chyba wskazówka sekundnika też. W niedalekiej przyszłości oddaję kopertę do chromowania no i coś trzeba zrobić z tarczą...Może oddać do szeroko polecanego chronostaru? Mam tam rzut kamieniem :) Wszelkie sugestie i komentarze mile widziane. W tym topicu są prezentowane takie egzemplarze, że przyznam, " z czym do ludzi, Panie?" Pozdrawiam.

 

 

 

post-92411-0-57110400-1484220310_thumb.jpg

post-92411-0-15697700-1484220321_thumb.jpg

post-92411-0-95101900-1484220328_thumb.jpg

post-92411-0-84075000-1484220339_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisałeś, koronka i sekundowa nie są oryginalne.

Koperta nie jest taka zła i powinno jej wystarczyć zwykłe czyszczenie.

Bardziej martwi mnie to jaśniejsze centrum tarczy.

Być może ktoś próbował usunąć nalot z tarczy i przy okazji "zebrał" trochę farby lub w wyniku wilgoci pojawił się rdzawy wykwit.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Niedawno kupiłem starego Atlantica. Potrzebuje jedną część do mechanizmu ale mam problem z rozpoznaniem modelu mechanizmu. Czy ktoś pomoże co to jest za mechanizm i z jakich lat?

 

Pogrzebałem trochę w starych katalogach, na forach, w zdjęciach i znalazłem podobny mechanizm AS1158 ale nie jest identyczny.

Na tym forum też znalazłem zdjęcie podobnego zegarka z tym samym mechanizmem ale nie było opisu:

 

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/21744-nietypowe-zegarki-marki-atlantic/page-36

 

Dzięki za pomoc.

 

 

post-95216-0-94797400-1484475082_thumb.jpg

post-95216-0-98877100-1484475130_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie gdzie można kupić pasek do atlantica worldmastera (podobno ma nietypową szerokość)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem pasek perlon w 18mm też daje z Worldmasterem radę :D

 

Tu na takim właśnie mój murzynek:

29kqquv.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat w tej konfiguracji fajnie wygląda.


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :)

 

Mnie też tak pasuję go nosić:

 

2hqfac9.jpg

Edytowane przez leoric

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie.

 

To moj pierwszy post na forum.

 

Jestem szczesliwym posiadaczem Worldmastera.

Zegarek przelezal ostatnie 15 lat w szufladzie i ostatnio postanowilem go wyciagnac.

Jak widac na ponizszych zdjeciach czas odcisnal na nim swoje pietno. W niedalekiej przyszlosci planuje jego restauracje w miare mozliwosci. Chodzi mi glownie o tarcze, gdyz mechanizm jest sprawny.

 

Nie spotkalem sie wczesniej z podobnym (wizualnie) modelem.

 

Nie mam zadnych dokladnych informacji na jego temat. Rok produkcji itp. Moze ktos z forum bylby w stanie mi pomoc i skierowac w odpowiednim kierunku gdzie moglbym znalezc jakies informacje.

 

Jedyne co moge odczytac z tarczy to napis SPECIAL oraz numery z dekla 38 w kolku i nr 526.

 

96e2729317aea54fmed.jpg a5eb75a8a9324163med.jpg 07c61bd2590cc2aamed.jpg

 

Pozdrawiam

 

Grzegorz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tarcza rzadko spotykana po renowacji będzie się ładnie prezentował grat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po renowacji będzie jedną z wielu spapranych tarcz. Nie wiedziałem jeszcze dobrze zrobionego Worldmastera. Zawsze a to napisy za nisko/wysoko, za małe/duże.

nie wiem od czego to zależy, ale nasi "renowatorzy" nie potrafią skopiować starej tarczy i na nowej umieścić napisy, indeksy i logo tej samej wielkości i w tym samym miejscu.

Że o dowolności w doborze kolorów nie wspomnę.

Przestrzegam, ale znam realia. Na wszelki wypadek zrób fotki przed i po malowaniu. I pokaż je tu, pokażemy co i gdzie ci spieprzyli.

 

Poza tym to nie będzie już ten sam zegarek, razem z farbą zejdzie z niego historia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Atlantic Weltmeister Prima 21 jewels.

Kaliber zapewne AS1188, ale jeszcze nie miałem możliwości go otworzyć.

Zegarek pozyskany od znajomego z pracy.

Ojciec pana Artura kupił ten zegarek w 1960 roku w Polsce na "czarnym rynku" od przemytników.

Tarcza ładna, ale koperta w stanie agonalnym. Mimo to, ponieważ mam silną awersję do "odnawianych" kopert, chyba zostawię wszystko tak jak jest.

Atlantic%20Weltmeister%20Prima%201960%20

Atlantic%20Weltmeister%20Prima%201960_zp

Atlantic%20Weltmeister%20Prima%20back%20


Lubię stare zegarki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładna ta prima w stanie oryginalnym.U mnie koperty tych modeli też w słabej kondycji.Co do odnawiania kopert zdecydowanie nie polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję, 50 CENT,

mam już fotkę werku. Tak jak się spodziewałem - AS1188. Wg Ranffta  - lata 1950'te.

Koronka jest tylko nieoryginalna, ale postaram się to zmienić  ;)

Szkło natomiast fabryczne. Było mocno porysowane, ale udało mi się je całkiem ładnie spolerować (vide zdjęcia powyżej). W okolicach 3 jest małe pęknięcie.

Mam jeszcze jednego Atlantica Primę w oryginalnym stanie zachowanie. Może jutro uda mi się znaleźć chwilę, to wrzucę foty.

Atlantic%20Welstmeister%20Prima%20AS1188


Lubię stare zegarki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

post-59322-0-74994300-1490776511_thumb.jpgkoledzy taki gamoń mi się trafił stan bardzo ładny ale fotki jak zwykle w moim wykonaniu kiepskie i przy okazji prozba gdyby ktoś miał wskazówkę do niego sekundową to proszę o kontakt oczywiście wymiana za bilety NBP mechanizm FHF969

Edytowane przez daniels36

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Chciałbym pokazać moje Worldmastery  :)

 

Art Deco 51651.41.65S mechanizm Eta 2804-2

 

Worldmaster 1888 52950.41.25S mechanizm Eta Unitas 6497

Limitka na 125 lecie 119/188  :)

 

Posiadam jeszcze srebrnego Originala na FHF 969 ale chwilowo jest u majstra na przeglądzie.

post-94220-0-00367400-1491471919_thumb.jpg

post-94220-0-78957600-1491471930_thumb.jpg

Edytowane przez BartasW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.