Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

Ale tylko nieliczni maja oryginał. Reedycja choć zachowała charakter to jednak nie jest już to.


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o tę reedycję "1888", to jest ona większa, Wasz niebieski ring jest w niej granatowy (na zdjęciach wychodzi fioletowy) i sekundnik ma tylko czerwony grot. Ogólnie całkiem przyjemny zegarek  ;)

Edytowane przez pływak_wodnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale nie dostał lumy. Ponieważ jest to model o nieco sportowym charakterze, uważam to za spore zaniedbanie. Prawie już kupiłem "1888" w wersji manualnej wkrótce po premierze, kiedy wpadł mi w ręce ten, w cenie poniżej 1/4 reedycji. Oczywiście w tym przypadku luma i tak już nie świeci, a na cyfrach ma już purchle. Zawsze źle ;)


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam, że reedycja ma przeszklony dekiel. Fajnie, bo można pooglądać pracę werku, jednak jego wykończenie nie powala. Zegarek większy od pierwowzoru, co niekoniecznie mi się podoba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek został poddany renowacji koperty, koronka i wskazówki nie są oryginalne.

Tarcza, jej kolor a zwłaszcza napisy górne w dziwnym kroju.

Gilosz tarczy, jeśli jest ona od Worldmaster'a to raczej rzadki.

Jeśli możesz to daj zdjęcie od strony dekla.

Czy luma świeci?

Edytowane przez Frantz70

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek został poddany renowacji koperty, koronka i wskazówki nie są oryginalne.

Tarcza, jej kolor a zwłaszcza napisy górne w dziwnym kroju.

Gilosz tarczy, jeśli jest ona od Worldmaster'a to raczej rzadki.

Jeśli możesz to daj zdjęcie od strony dekla.

Czy luma świeci?

To niestety, nie jest mój zegarek. Zdjęcie pochodzi z aukcji allegro, brak oryginalnego dekielka (wstawiony od Delbany). Zastanawiam się nad gliszowaniem bo bardzo mi się spodobało, przeszukałem internet i nie znalazłem w innym zegarku takiego. Może to być za gruba warstwa farby, położona na takie promieniste gliszowanie do środka tarczy i po prostu te drobniejsze "firanki" zostały zalane (czy wygląda to  fabrycznie)?

Edytowane przez inzukasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co gdybać i doszukiwać się unikalności i oryginalności tarczy.Tarcza jak i cała reszta poddana została renowacji.Ornament tarczy został pokryty grubszą warstwą farby i efekt jest tego taki jak widać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj trafił mi się taki Worldmaster na rzadkiej Felsie 756! Tarcza częściowa 'firanka' oraz koperta jakby właśnie opuściły fabrykę :)

 

mpGWvjP.jpg

 

OGZawTA.jpg

 

4xvvNMh.jpg

 

OJLD66K.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładny stan i rzadka kombinacja z mechanizmem. Przy tak dobrze utrzymanym zegarku warto pokusić się o poszukanie oryginalnej koronki. Może to zabrać trochę czasu ale czasem można nabyć egzemplarz gdzie tylko koronka nadaje się do ponownego użytku.

Jeśli możesz to daj zdjęcie dekla, też powinien być na nim napis SHOCKPROTECTED.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie częściowo firanka,prawidłowy termin ćwierć firanka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Blunio

U mnie taki vintage gości

post-93944-0-56557500-1512945819_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Degustatorr, znasz może bliżej historię Worldmasterów? Zastanawia mnie mnogość grafik cyferblatów. Na swój sposób to zegarek kultowy, produkowany do dzisiaj. smile.gif

 

Zobacz też tutaj:  http://zegarkiclub.pl/forum/topic/80814-marka-atlantic/  

 

A ja przy okazji pochwalę się moją "pamiątką po tacie". 

 

IMG-0604.jpg

 

https://youtu.be/1jDMHR1cz1c?t=435

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobry rzeczowy stalowy model   

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj przyszedł. Kupiony przez OLX za 400,00 zł.. Lata 50-te na AS 1188. Widzę tylko 2 mankamenty: luma na wskazówkach oraz dylemat z sekundnikiem ( czy ktokolwiek mi jest w stanie dowieść, że jest oryginalny lub nie?). Stan wizualny natomiast według mnie (jak na 60-letni zegarek) jest wyborny. Mechaniczny też.

 

post-99061-0-29734100-1514400447_thumb.jpg

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj kolego wskazówki odnowione godzinowa i minutowa,a sekunda od innego zegarka.Powinna być dużo krótsza z strzałką zrównana ze podziałką sekundową,no i koronki brak oryginalnej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj kolego wskazówki odnowione godzinowa i minutowa,a sekunda od innego zegarka.Powinna być dużo krótsza z strzałką zrównana ze podziałką sekundową,no i koronki brak oryginalnej.

Dzięki za ocenę. O wskazówkach wiedziałem w momencie kupna. Co do sekundowej to 50/50. Od tygodnia przeszukuję cały internet i przy takiej tarczy występują zarówno krótkie czerwone z grotem ale także długie złote lub czerwone. Na zagranicznych forach też nie znalazłem autorytatywnej odpowiedzi na temat tego sekundnika. 

Co do koronki to się zgadzam. Trudno. Musi zostać bo wiem, że oryginalnej z dużym A nie ma szans kupić. Podobnie jak i tego czerwonego krótkiego sekundnika z grotem. Może mi się kiedyś trafi jakiś złomek - dawca?

Reasumując - nawet przeglądając na naszym KMZiZ tematy dotyczące Worldmasterów można dostać rozdwojenia jaźni od różnorodności rozwiązań i wyglądu nawet w tych samych latach produkcji i modelach. Mam takie złudzenie, że Atlantic to co miesiąc zmieniał jakieś elementy na tarczy. Ciekawe, czy ktoś kiedyś pokusi się o dokładne usystematyzowanie tematu tej wielkiej różnorodności ?

Edytowane przez Perkoz1959

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej się nie da poukładać co i jak.w tym modelu co pokazałeś są dwie wersje tarcz z podziałką sekundową nad i pod indeksami godzinowymi i stąd ta wskazówka była za długa lub za krótka,a po wizycie u fachowca okazało się,że wskazówka była za krótka więc zmienił na długą itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość desmaer

Chyba mogę pomóc... :)

 

zegarek zakupiony koniec lat 50 lub początek 60 ale chyba juz jako używany.

Z relacji Dziadka nigdy nie naprawiany a po 20-tu kilku latach użytkowania wymieniona koronka - stara starła sie uniemozliwiając nakręcanie.

Przez ostatnie 20 lat, zegarek praktycznie nie używany.

W tym roku oddałem do odświeżenia:

- umyty i wyczyszczony

- nasmarowany

- wyregulowany

- nowe szkło, koronka, wypełnienie wskazówek (stare wyleciało)

Koperta, tarcza, w oryginale:

 

qWrV67.jpg

 

mXxLdO.jpg

 

YlwK7W.jpg

 

85wMfR.jpg

 

zjsfJp.jpg

 

c57GH7.jpg

 

uyFaim.jpg

Edytowane przez desmaer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Śliczny model i bardzo dobry stan tarczy i koperty. Tylko pogratulować pamiątki po dziadku.

 

Wysłane z mojego HTC


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.