Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

Mnie kwadraty zawsze kręciły ten ladny choc kwarcyk...widuje na na rynku wtornym ale automatow 54750 to juz nie widuje czyzby ludzie nie chcieli sprzedawac?

Edytowane przez lobo82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć! Kiedyś już pisałem, iż odziedziczyłem po dziadku (sic!) starego Worldmastera. Był on wizualnie już w dość kiepskim stanie, mechanizm bardzo dobry, choć wymagał przeglądu i smarowania. Oddałem zegarek do renowacji u Głowackich w Warszawie na Złotej, do zrobienia było:

- wymiana pękniętego szkiełka

- wypolerowanie bardzo i głęboko porysowanej koperty

- pozłacanie koperty, koronki oraz zapięcia wraz ze wstawieniem litery "a" w starej atlantikowej czcionce

- wstawienie nowej lumy we wskazówki

- wymiana teleskopów

- pełen przegląd i smarowanie mechanizmu

- wymiana paska

 

Tarcza oraz wskazówki nie były odnawiane celowo, żeby zegarek zachował część swojej "starości".

 

Zdjęcia przed i po poniżej. Ja jestem zadowolony :D

post-98815-0-28600400-1517520886_thumb.jpg

post-98815-0-79433800-1517520895_thumb.jpg

post-98815-0-09524500-1517520905_thumb.jpg

post-98815-0-85733600-1517520913_thumb.jpg


Kto rano wstaje ten leje jak z cebra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najważniejsze, że Ty jesteś zadowolony.

Nie zmienia to faktu, że koperta wyszła dość słabo jak na taką firmę. Odświeżyli też na tarczy lumę by była zgodna z tą we wskazówkach, a w sytuacji gdy zostawiłeś tarczę w oryginalnym stanie byłoby lepiej gdyby luma na tarczy też została w swoim kolorze, a wypełnienie wskazówek dopasowane do tej na tarczy. Ale to nie ma znaczenia, najważniejsze, że Tobie się podoba.


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam taka kosteczkę po przejsciach

post-61757-0-69195600-1517569638_thumb.jpg

Edytowane przez lobo82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drugi zegarek z tzw. koszalińskiego dwupaka z OLX nabytego 2 dni temu sumarycznie za 499,00 PLN ( pierwszy Skantic pokazuję w dziale nietypowe zegarki Atlantic ). Co o nim sądzicie? Ładny? Uważam, że tylko szkiełko do wymiany bo się pomarszczyło ze starości oraz konserwacja mechanizmu UNITAS 6300N i jest MOC !!!!

 

post-99061-0-50802600-1517754336_thumb.jpg 


post-99061-0-36019100-1517754370_thumb.jpg


post-99061-0-62926100-1517754409_thumb.jpg


post-99061-0-01164700-1517754444_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cuda nad cudami za 20,00 PLN !!!

 

Tyle właśnie mnie dzisiaj kosztowała wymiana szkiełka. I okazało się, że tarcza nie jest jasno - kremowa tylko śnieżno - biała, wskazówki i indeksy nie pordzewiałe tylko błyszczące złotem. Worldmasterek jest po prostu jak nowy. Piękny i bez absolutnie żadnej ingerencji dewastacyjno - renowatorskiej.  :D  

 

PS. Stan sprzed kilku dni macie 2 posty powyżej.

 

post-99061-0-71975400-1518287985_thumb.jpg

Edytowane przez Perkoz1959

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W przypadku starych zegarków wymiana szkiełka robi różnicę. Zakładam, że tarcza jest raczej w kolorze szampańskim oraz posiada szlif słoneczny.

post-60800-0-30293200-1518296577_thumb.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W przypadku starych zegarków wymiana szkiełka robi różnicę. Zakładam, że tarcza jest raczej w kolorze szampańskim oraz posiada szlif słoneczny.

 

Luknij lepiej na OLX-a. Na Grupie Czasoholików na FB jest lekka burza. Ja to znalazłem i coś mnie tknęło. Ktoś wystawił Atlantica za 600 zł który jest najprawdopodobniej totalnym unikatem. Sam Wojtek Kutermankiewicz przychyla się do tego, że to dosłownie Biały Kruk w Atlanticach. Ja bym go łyknął ale niestety totalnie przegiąłem z wydawaniem kasy na vintage ostatnimi czasy. I nie jest to na 99 % malowanka czy rękodzieło artystyczne. 

 

PS. A tarcza w moim ORIGINAL - u jest ......... szampańska, biała, srebrno - biała / niepotrzebne skreślić / no i ze szlifem słonecznym.

 

post-99061-0-43259300-1518376976_thumb.jpg

post-99061-0-34902300-1518377000_thumb.jpgpost-99061-0-21671600-1518377023_thumb.jpg

Edytowane przez Perkoz1959

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Perkoz gdzie na olx ten Atlantic,kiedy wystawiony i jaka cena,z jakiej miejscowości?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to ten co Pokazałeś z olx,teraz widzę.Jaki unikat,jaki biały kruk,jaka rewelacja itd.To jest totalny kibel popatrz i poczytaj dobrze :blink:  :blink:  :D  :D  :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to ten co Pokazałeś z olx,teraz widzę.Jaki unikat,jaki biały kruk,jaka rewelacja itd.To jest totalny kibel popatrz i poczytaj dobrze :blink:  :blink:  :D  :D  :D

 

Temat tego Atlantica wałkowany jest od kilku dni na pewnej Grupie na FB. I wielu sceptyków takich jak ty zaczyna mieć coraz większe wątpliwości. Nawet Wojtek Kutermankiewicz nie nazwał tego "kiblem" i stwierdził, że BYĆ MOŻE jest to bardzo ciekawy historycznie egzemplarz.

Jeśli siedzisz w tematyce vintage Atlanticów to powinieneś wiedzieć, że akurat w tym temacie nie można być niczego pewnym i nie rzuca się od razu kibli. A jak dalej nie widzisz co tutaj jest dziwnego to polecam lekturę pracy Wojtka a dla ułatwienia podpowiem kilka słów - kluczy:

- tarcza i indeksy i ich datowanie;

- logotyp i jego datowanie;

- dekiel - datowanie i klasyfikacja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacznijmy od tego, że zegarek nie jest w stanie "referencyjnym". Powołując się na znaną publikację zapewne ktoś zwrócił uwagę na brak krzyża tak charakterystycznego dla Worldmaster'a z tego typy logo. Jeśli pod dolnym indeksem 6 jest napis swiss made to po co drugi nieco wyżej.

Osobiści widziałem taki typ tarczy tylko raz i niestety była to malowanka opisana jako PRIMA z krzyżem na tarczy. Zakładam, że renowator brał z czegoś wzór.

Nigdy nie widziałem AW opisanego jako superswiss.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kibel to nie obraza,a nazwa ingerencji w tego typu sprzęt.Piszesz unikat, rewelacja,publikacja FEST ZBUK itd.Te zdjęcia co pokazałeś pokazują model nie w oryginalnym stanie zachowania.Tarcza malowanka,koronka nie oryginalna,koperta wraz z uszami powyginana.Popatrz i poczytaj dobrze i wtedy się wypowiadaj na dany temat :blink:  :blink:

Edytowane przez 50 CENT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, to prawdziwa perełka. Aż prosi się o zdjęcia w świetle dziennym bo tarcza unikatowa.

Ostatnio był taki na jednym z naszych portali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o zdjęcia dzienne nie jest łatwo, bo normalnie jestem w pracy, przesyłam jeszcze trochę zbliżeń mojego pieguska (widać je przy dużym powiększeniu i pod odpowiednim kątem)

post-84532-0-93749100-1518465820_thumb.jpg

post-84532-0-79263700-1518465838_thumb.jpg

post-84532-0-81278700-1518465863_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ważne, że w 100% oryginalny. Ostatnio takiego polecałem do zakupu jednemu z Kolegów.

Zdjęcie z sieci:

post-60800-0-79164400-1518467265_thumb.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.