Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

Widzę, że fascynacja Atlantic'iem stale postępuje. Bardzo ładnie :-). Troszkę wskazówka sekundowa wystaje poza skalę ale tarcza zegarka z tych rzadkich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że fascynacja Atlantic'iem stale postępuje. Bardzo ładnie :-). Troszkę wskazówka sekundowa wystaje poza skalę ale tarcza zegarka z tych rzadkich.

 

Dzięki za dobre słowo. Minutówka tez wystaje na tyle samo co sekundnik. Z zegarkiem dostałem tez skan katalogu z tamtych lat akurat z tym modelem. 146 ówczesnych koron szwedzkich wtedy kosztował. I wychodzi na to, że one tak wystają. W tym katalogu są identyczne wskazówki. A swoją drogą kupiłem ten zegarek od znanego tutaj na Forum człowieka - encyklopedii Atlantica, który wie co jest ori a co nie.

Edytowane przez Perkoz1959

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki oto nowy się pojawił :D

Model przejściowy między "Original" a "Art Deco" - pierwszy z cyrklem na tarczy, w środku FHF 96-4

 

post-94220-0-88280300-1522417391_thumb.jpg

post-94220-0-26601100-1522417399_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Olbrzymiasty 39 mm Super de Luxe na AS 1604 w nietypowej szacie i po remoncie i na nowym paseczku Brossa.. 

Na temat tego zegarka opinie i dyskusje na tym Forum w temacie jego oryginalności wywołały sporą burzę. W sumie przyjęto, że w 99 % jest to oryginał a nie malowanka pomimo, iż jest to pierwszy znany egzemplarz Murzynka z tymi indeksami i wskazówkami. Znane dotychczas były tylko z jasną tarczą. 

Teraz jest po czyszczeniu, smarowaniu i prostowaniu mocno zgiętego ucha itp. aczkolwiek z jednym małym defektem polegającym na dewastacji koperty od spodu przez co dekiel musi być lekko nie dokręcony gdyż jak się go dokręci to blokuje mechanizm. Ale znalazłem na to już radę gdyż zakupiłem nowiutką taką samą w 100 % stalówkę, w komplecie ze szkłem i deklem ( czyli Małe Żółte Rączki potrafią wszystko :D ). Wrzucę go w nią i do noszenia będzie jak znalazł i nie będę się lękał, że mi te prostowane ucho odpadnie. Ori koperta pójdzie natomiast do magazynu na zaś i dla ewentualnego dowodu oryginalności. 

 

post-99061-0-83632500-1522435051_thumb.jpg

Edytowane przez Perkoz1959

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

już wiem kto ma na alledrogo F....0 ;) gdybym nie musiał wyjechać w tym dniu to byśmy się pewnie wyżej policytowali ;) a tak to nie miałem dostępu do neta i rano tylko dałem ofertę o 10 zł niższą ;(

Gratuje zakupu 


"Każdy problem ma rozwiązanie, jeśli nie ma rozwiązania to nie ma problemu"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie. Spodziewałem się wyższej ceny ale wyszło jak wyszło :-). Jestem zadowolony bo ten typ tarczy pojawia się bardzo ale to bardzo rzadko.

 

Ten sam sprzedający wystawił także atlantic Monza z polskim datownikiem ale jego cena była już bardzo wysoka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kierując się impulsem - bylem zakupiłem dwa takie... :)

 

a43396ce8da75ead1a1574702b25d4ee.jpg

 

82105dbef14625d1a544b0606ae9a675.jpg

 

Z sentymentu - Ojciec miał taki pod koniec lat 80-tych... tylko jasny... gdzieś przepadł... ale wspomnienie pozostało ;)

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobry zakup, zwłaszcza ten drugi z rzadkimi indeksami, datownikiem i oryginalną koronką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym pierwszym tez koronka sygnowana literką „a”, ale faktycznie większa (i wygodniejsza do nakręcania ;) )

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kierując się impulsem - bylem zakupiłem dwa takie... :)

 

 

 

 

 

Z sentymentu - Ojciec miał taki pod koniec lat 80-tych... tylko jasny... gdzieś przepadł... ale wspomnienie pozostało ;)

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Oba są w dobrym stanie, jest na czym zawiesić oko :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój nowy nabytek :) - zastanawiam się tylko czy wszystko z nim ok ..? Drugiego odróżnia trochę czcionka i teraz mam niezłą zagwozdkę... Pomożecie ;)

Z góry dziękuję :)6bb590e89d46770046aa1f827150d336.jpgff19d7b62ff1ae3fa0216bc54e7f7101.jpg

 

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka

I jeszcze fotka parki :)4140c6b9c16fb52bd74a412b49b9e86e.jpg

 

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok.

Dzięki :)

 

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gem..set... mecz...NOS....4720cd434e1edccd6134eeb901172649.jpga227b0e9ddabab7d062f7cd51a6fe9a8.jpg63b54ec1a02016809e36bd063dcded8f.jpg

 

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W 1988 r. kosztował 46 000 zł a średnie wynagrodzenie wynosiło 54 000 , czyli relatywnie był drogi. Zresztą co w tamtych czasach było tanie prócz wódki i kiełbasy, o ile była ;)


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

konkretny zestaw! Nie widziałem jeszcze tu takiego. Pasek też oryginalny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej tak :)956dc0f9342146a6bc03bb43a5a510b3.jpg

 

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego Mercel to nie ten z loombardu? Widziałem tylko pudełko na zdjęciu i niestety nie był dostępny. Gratuluję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy sprzączka ma z drugiej strony literkę "a"?

Nie, nie ma.

 

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka

Kolego Mercel to nie ten z loombardu? Widziałem tylko pudełko na zdjęciu i niestety nie był dostępny. Gratuluję

Tak to ten :)

 

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek Worldmaster od mojego Dziadka kto nosił 50 lat codziennie aż się zepsuł. i po 10 lat jest w końcu naprawiony.post-104812-0-64495100-1526903926_thumb.jpgpost-104812-0-81557000-1526903978_thumb.jpgpost-104812-0-26296900-1526904007_thumb.jpgpost-104812-0-63514700-1526904038_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.