Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

Seahunter bardzo piękny:.. :)

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość gość”u

Dzieki, strasznie mi sie podoba :)

 

Tam jest stalowa koperta?

Edytowane przez Konrad Wróblewski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość gość”u

Bardzo dziekuje Ci za odpowiedz. Ciekawe czy uda mi sie jakos doczyscic bezel bo koperte na pewno zrobie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładnie. Chronologicznie czas na coś starszego ale potrzebne będzie nowe lokum. Z Atlantic'ami już tak jest- masz kilka i myślisz o kolejnym :-).

Świetny egzemplarz!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ostanio stałem sie posiadaczem Atlantic Milano czy ktoś z tu obecnych może mi powiedzieć coś więcej na temat tego modelu 



Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj kolego,Milano to zdecydowanie nie jest i żaden inny z modeli Atlantika.

Zegarek jest jakieś innej firmy??.Tarcza malowane kiczowato widać z daleka jak i cała reszta nie pasuje do zegarków Atlantic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może to w czymś pomoże.

post-57210-0-94459400-1532499470_thumb.jpg


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki "małolat" ;) się przypałętał :) to końcówka lat 90 czy jeszcze młodszy ? Z góry dziękuje za pomoc.eb9172f0a1dee698582f41f9003d7b94.jpga679b588d3bf5fe8a5d6243429bbfefb.jpgb8ad2b5fb03d046051461520668ccc96.jpg

 

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Mercel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki "małolat" ;) się przypałętał :) to końcówka lat 90 czy jeszcze młodszy ? Z góry dziękuje za pomoc.

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka

 

Przełom 80/90 - koperta i mechanizm jeszcze z Original'a, pierwszy Worldmaster z "cyrklem" na tarczy  :)

Edytowane przez BartasW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przełom 80/90 - koperta i mechanizm jeszcze z Original'a, pierwszy Worldmaster z "cyrklem" na tarczy :)

No i gitara - dzięki wielkie - dołączy z radością do starszych braci :)

 

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czołem ! Wiedziałem, że gdzieś ojciec go ma i wreszcie znalazłem. Pamiętam jak za łebka przy mnie nakręcał i mega mi się to podobało. Zegareczek chodzi, ale ojciec od nastu lat już go nie nosi. Po 15stu latach doświadczenia z plasticzanymi g-shockami powiedziałem basta. Wincyj tego do łapy nie wezmę. Chyba wreszcie dorosłem do mechaników, a już na pewno do klasycznie wyglądających zegarków wskazówkowych.

 

Prosiłbym Was o kilka zdań na temat tego sikora. Interesuje mnie też, czy można dostać do niego szkiełko szafirowe? To które jest obecnie to chyba plastik, ma małe pęknięcie na godzinie 8 i chciałbym przy okazji przeglądu je wymienić. No i co do samego przeglądu - jaki byłby jego koszt przy założeniu, że wymagałby dodatkowo czyszczenia, wymiana szkiełka i polerka ? Mając g-shocki przez 15 lat ani razu nie byłem u zegarmistrza... :D

post-41619-0-61938200-1533936600_thumb.jpg

post-41619-0-25399500-1533936652_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hejka otrzymałem od dziadka takie cudo. Ponoć pochodzi z lat 50. Mam nadzieję, że jest sporo warty choć dla mnie ma on większa wartość sentymentalną.

post-106194-0-85065900-1535528173_thumb.jpeg

post-106194-0-64353100-1535528188_thumb.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze coś wpadnie,Sailmaster bardzo rzadki ze względu na kopertę.Koronka chowa się całkowicie jak w modelach Seiko.post-79147-0-04526000-1536145138_thumb.jpgpost-79147-0-29671100-1536145206_thumb.jpgpost-79147-0-97841800-1536145248_thumb.jpgpost-79147-0-74806300-1536145306_thumb.jpgpost-79147-0-22439400-1536145365_thumb.jpg


post-79147-0-18324700-1536145865_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czołem ! Wiedziałem, że gdzieś ojciec go ma i wreszcie znalazłem. Pamiętam jak za łebka przy mnie nakręcał i mega mi się to podobało. Zegareczek chodzi, ale ojciec od nastu lat już go nie nosi. Po 15stu latach doświadczenia z plasticzanymi g-shockami powiedziałem basta. Wincyj tego do łapy nie wezmę. Chyba wreszcie dorosłem do mechaników, a już na pewno do klasycznie wyglądających zegarków wskazówkowych.

 

Prosiłbym Was o kilka zdań na temat tego sikora. Interesuje mnie też, czy można dostać do niego szkiełko szafirowe? To które jest obecnie to chyba plastik, ma małe pęknięcie na godzinie 8 i chciałbym przy okazji przeglądu je wymienić. No i co do samego przeglądu - jaki byłby jego koszt przy założeniu, że wymagałby dodatkowo czyszczenia, wymiana szkiełka i polerka ? Mając g-shocki przez 15 lat ani razu nie byłem u zegarmistrza... :D

Krótko: szafir nie za bardzo, szkiełko nowe - w tym przypadku polerka sensu nie ma, cena przeglądu zależy od tego co jest w środku i kto będzie robił. Edytowane przez Balansujący Na Osi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co prawda Atlantic świętuje 130-o lecie, ale mnie się udało cofnąć w czasie i znaleźć w sklepie trochę starszy model. Wyczyn spory, bo limitacja tylko 188 sztuk! Przeleżał się trochę, ale wyraźnie czekał na mnie... :) Worldmaster 1888 Lusso na klasycznym mechanizmie Unitas: 

 

atlantic_1.jpg

atlantic_2.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Gratulacje! Piękny!

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, niczego sobie ten Atlantic. Mi też się podoba. Gratuluję zakupu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

On jest chyba ładniejszy w rzeczywistości niż na tym zdjęciu.

Gratulacje.


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

On jest chyba ładniejszy w rzeczywistości niż na tym zdjęciu.

Gratulacje.

 

Potwierdzam, na żywo wygląda niesamowicie  :D

post-94220-0-22752200-1537388607_thumb.jpg

Edytowane przez BartasW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak większość Atlantików średnio mi się podoba, tak tego bym nosił.

Gratuluję fajnego "znaleziska".

Poproszę jeszcze o fotkę dekla.


Zegarki nie mają duszy... one ją kradną

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję, miło że nie tylko mnie przypadł do gustu!  :)

 

 

 

On jest chyba ładniejszy w rzeczywistości niż na tym zdjęciu.

 

Faktycznie na statycznym zdjęciu trudno złapać urok tego zegarka. Lustrzany chrom na indeksach i wskazówkach  powoduje odbicia i refleksy przy najmniejszym ruchu, dzięki czemu cała tarcza nieustannie "żyje" i zmienia wygląd w zależności od otoczenia.

 

 

 

Poproszę jeszcze o fotkę dekla. 

 

Proszę bardzo. Wybaczcie tylko jeszcze nie ściągniętą folię ochronną...  ^_^

 

atlantic_3.jpg

 

 

Szkielet jest pozbawiony "bajeru" w postaci genewskiego szlifu. Ciekawe czy to zwykła oszczędność czy też zamysł "artystyczny"?

 

W międzyczasie znalazłem recenzję tego modelu na naszym portalu z bogatym materiałem zdjęciowym. W każdym razie zdjęcia zapewne lepsze niż moje, także jakby kogoś ciekawiły inne detale to zapraszam. Co prawda dotyczy wersji w "negatywie" ale spodnia część jest identyczna: 

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/152479-atlantic-worldmaster-1888-%E2%80%9Elusso%E2%80%9D-unitas-529504145r/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.