Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki za zdjęcie.

Rzeczywiście mogli się bardziej postarać przy zdobieniu mechanizmu (właściwie go brak), albo dać ładny, pełny dekiel z jakimś fajnym grawerem. No ale nie można mieć wszystkiego ;)

Tu masz przynajmniej ładnie od właściwej strony. :)


Zegarki nie mają duszy... one ją kradną

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Banalny gratuluje, bardzo ladny zegarek, ja mam jakis szczegolny sentyment do Atlanticow :)

 

Zastanwiam sie tylko po co umiescili ta informacje o unitasie na tarczy. To dobry mechanizm, ale czy az tak ?


Przepraszam za brak polskich znakow ale po prostu ich nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie jestem specjalistą w dziedzinie zegarków mechanicznych... Coś tam jednak poczytałem.

 

Z tego co dowiedziałem ETA 6497 to mechanizm może mało wyrafinowany, obecnie nawet przestarzały, ale niezawodny, solidny. No i Unitas napędzał wiele pokoleń zegarków. Wydaje mi się że Atlantic w pewnym sensie chciał uhonorować w modelu jubileuszowym ten popularny i stosowany wielokrotnie w swojej historii mechanizm. Przy tym nawet chyba specjalnie podkreślił jego prostą formę unikając zdobień na szkielecie.

Edytowane przez Banalny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Na codzien jestem wyznawca tylko kwarcu ale ten zegarek jest dla mnie bezcenna pamiatka wiec chcialbym go doprowadzic do lepszego stanu. Jako ze jestem calkiem nie zaznajomiony z tematem chcialbym zapytac Was co to za model, widzialem juz kilka na forum wiec raczej jego posiadanie nie jest czyms niezwyklym. Chcialbym go odswiezyc oraz uzupelnic lume. Czy potrzeba go wyslac gdzies czy porzadny zegarmistrz spokojnie sobie z tym poradzi? Ile taka usluga moze kosztowac ? I ostatnie pytanie czy po nunerze wybitym na deklu mozma cos powiedziec o tym egzemplarzu i czy te zegarki pomijajac wartosc sentymentalna maja jakas wartos finansowa?

post-96520-0-10990100-1539536626_thumb.jpg

post-96520-0-12455000-1539536666_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twój zegarek to model produkowany na rynek skandynawski.

Jego stan nie jest zły. Uzupełnienie lumy we wskazówkach, oczyszczenie koperty z zanieczyszczeń oraz wymiana koronki na taką typu "grzybek" powinno wystarczyć.

Ingerencja w kosmetykę tarczy może zakończyć się jej zniszczeniem oraz pozbawieniem oryginalności.

Nie da się raczej nic powiedzieć po numerze na deklu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

zakupiony w Poznaniu w Antyki. Mimo podwójnej wizyta pewne niedociągnięcia zauważyłem dopiero w domu. Pierwszy zakup. Świeżak. Nauka kosztuje.

Np. źle ustawione wskazówki...

Pytanie do Was. Tak na ok. Jaki stan? Gdy go zaniose do zegarmistrza na naprawę/czyszczenie jaki serwis wykonać? Części ma chociaż oryginalne czy składak?

 

dziekuje z góry.

 

pozdrawiam Dominik

post-106989-0-70144100-1540583069_thumb.jpg

post-106989-0-14911600-1540583082_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda bardzo dobrze i super model.Zanieść do skalibrowania wskazówek,na oliwić i będzie cacy.Koszt to ok 50zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziekuje.

grot w strzale nie powinien być czerwony?

czy nie szukać dziury w całym i się cieszyć pierwszym zakupionym mechanicznym zegarkiem? Ongiś dostałem od dziadka czarny z datownikiem oryginal ale mi w szkole ukradli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powinien ale tak też jest dobrze.Jak coś kupić gdzieś na lokalnym bazarze czerwony lakier do paznokci koszt 2,3 zł i maznąć grocik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak myślałem.

Sprzedawca kłamał na temat piór, gdzie się trochę orientuję, tu gwarantował że to przedwojenny oraz że najlepszy majster w miescie mu mówił że igła nigdy nie otwierany itp.

Ale miał też płyty vinyl Polish Jazz które sprzedał za 30 pln sztuka nie wiedząc co ma.

post-106989-0-61157600-1540585764_thumb.jpg

post-106989-0-55822600-1540585791_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dramat. Mogę Cię uwolnić od trudu przebywania z takim zlomem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnej daty nie da się raczej określić ale zegarek jest z lat 50-tych.

Special to jedna z linii modelowych podobnie jak PRIMA, SUPER DE LUXE czy inne.

Zegarek bardzo fajny ot choćby z racji krótkiej wskazówki sekundowej.

Daj zdjęcie dekla i werku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ośmielam się pokazać rodzinnego „Szweda”. Zegarek na chodzie, „cykał” prawie dwa dni, ale jest przed czyszczeniem, poza tym już nie świeci.
Tak na marginesie to posiadaczka tego zegarka - doktor nauk historycznych - poinformowała mnie, że zegarmistrzrz mówił jej, że zegarek jest w dobrym stanie, a tu po paru dniach nie „cyka”... :) 
 
Po poczytaniu kilku klubowych tekstów doradzam jej, żeby tylko zmienić szkiełko. Jeśli można to proszę o podpowiedź, jakie będzie „stylowe”?
 
I jeszcze pytanie o bliższą datę produkcji. Już od Was wiem, że nie jest to w Atlanticu zbyt łatwe do ustalenia. Po przejrzeniu kilkudziesięciu stron tego wątku jakoś nie trafiłem na zdjęcie identycznego Varldsmastarur’a z takimi wąskimi wskazówkami jak prezentowany. Sporo też zdjęć poginęło. I na razie odpuściłem przeglądanie tego wątku licząc na Waszą pamięć. :)
 
„hiob” chwalił się w tym wątku 24 luty 2018 - 20.23 (post #3751) podobnym „cadillakiem” i byłem mile zaskoczony się, że prócz podobnych poglądów mamy jeszcze podobne zegarki. :)
 
Może też jakiś zegarmistrz podejmie się podkleić oderwany stary luminofor widoczny poniżej cyfr „20”. Co o tym sądzicie? A może będzie dalej odpadł jak na zdjęciu „hioba”?

 

Z góry dziękuję za odpowiedzi!

post-107067-0-24718000-1541363980_thumb.jpg

post-107067-0-72243700-1541363990_thumb.jpg

Edytowane przez Kit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek leżał około 30 lat w szufladzie. Po pradziadku, historia nabycia nieznana. Dałem do zegarmistrza aby wyczyścił i nasmarował, po prostu aby chodził. Za oryginalną koronką zaczynam się rozglądać ta jest przejściowa. Zegarmistrz powiedział że to lata 50. Zastanawiam się co dalej, czy za jakiś czas pokusić się regenerację tarczy? Czy możliwe jest określenie dokładniejszej daty produkcji?9HEUfy.jpg IGNoAc.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kit

 

Jeśli poszukasz to w sieci znajdziesz podobne egzemplarze.

Twój, poza szkiełkiem jest w doskonałym stanie. Doświadczenie uczy aby nie ruszać lumy na indeksach godzinowych. Zegarek z lat 50-tych.

 

@ruup

 

Zegarek z lat 50/60. Unikalna tarcza i bardzo rzadko( widziałem tylko raz) pojawia się w doskonałym stanie.

Poszukaj koronki i absolutnie nie ruszaj tarczy.

post-60800-0-60228700-1541418231.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Ci Frantz70.

Podobne egzemplarze znalazłem w sieci, ale myślałem, że wąskie wskazówki dokładniej wskażą lata produkcji.

Jeszcze dopytam o to szkiełko. Wydaje mi się, że oryginalne szkiełka dla tych zegarków były bardziej płaskie niż te, które teraz najczęściej widuję. I chyba takiego "jak płaski talerzyk" powinno się szukać do renowacji. Możesz to potwierdzić? Na zdjęciach z netu kiepsko to zazwyczaj widać.

post-107067-0-10303200-1541443679.jpg

post-107067-0-74465800-1541443694_thumb.jpg

Edytowane przez Kit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkiełka plexi za zwyczaj są płaskie lub lekko podwyższone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się nie znam. Pewnie maja jeszcze jakieś fachowe nazwy, ale ja nie o to dwa razy pytałem, tylko jakie wstawić szkiełko, żeby ten zegarek dobrze wyglądał. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.