Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

Nie ma czegoś takiego jakie szkiełko.

Szkiełko to szkiełko wymień i tyle i będzie dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem ilu jest teraz producentów szkiełek do zegarków wykonanych z hesalitu, czy jak kto woli z plexi, w każdym razie plastikowych, ale rzeczywiście trafiają się o wyższym lub niższym profilu choć w obu przypadkach tak jak napisał kolega powyżej "środek" pozostaje płaski. Jeżeli przeszkadza Ci zbyt mocno wystające szkiełko ponad kopertę , to szukaj tych o niższym profilu lub można "bawić" się w indywidualne dopasowanie szkiełka poprzez zeszlifowanie bocznej ścianki, ale to nie jest takie proste, bo trzeba dobrać większe szkiełko, by było dobre po zeszlifowaniu, ponieważ przy obniżaniu boków zmniejsza się również średnica szkiełka. Trochę zamotałem, ale mam nadzieje, że da się zrozumieć. :)  


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za pouczające odpowiedzi, szczególnie od zasadas.

Temat szkiełek może wydaje się oczywisty dla profesjonalistów którzy już tysiące ich wymienili, ale chyba nie dla kolekcjonerów. Dyletanci tacy jak ja, wpisując w Google “szkiełko zegarkowe”" zobaczą zupełnie coś innego o kształcie czaszy kuli. Jednak takie szkiełko ma mój zegar wiszący, który można zobaczyć w moim pierwszym poście.

A wracając bliżej do tematu to jednak dalej liczę, że ktoś wie jaki profil szkiełek miały oryginalne “Szwedy” z lat pięćdziesiątych.:)

Edytowane przez Kit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde,nikt Ci nie napisze jakie szkiełko jest oryginalne do zegarka z lat 50ych.Szkiełko w zwykłym zegarku  to zwykły detal który miał pasować i tyle.

Wybierz się do lokalnego fachowca od zegarków i Ci pokaże parę trików. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko, spoko. :) Masz rację, że ten zegarek był kiedyś „zwykły” czyli popularny, jednak obecnie chciałbym przywrócić jego pierwotny wygląd i dla mnie jest teraz niezwykły. :)

 

Ktoś jednak wiedział, jak sprawdzić, jakie szkiełko było oryginalne w starym Atlantic’u. I jeszcze raz szczególne podziękowania dla BartasW za przesłane katalogi i reklamy. Akurat w moim „Szwedzie” nie udało mi się tego jednoznacznie ustalić, ze względu na niską jakość zdjęć, choć wydaje mi się, że miały niski profil. W innych przypadkach zegarków z lat pięćdziesiątych już można.

 

I spytam „mających bzika na punkcie Alantic’a”: kto patrząc na załączone zdjęcie zegarków z tej samej półki powie mi, że tym aktorkom pasuje płaskie szkiełko? :)

post-107067-0-00218200-1541757031_thumb.jpg

post-107067-0-48804400-1541757047_thumb.jpg

post-107067-0-13828400-1541762947_thumb.jpg

Edytowane przez Kit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za rada kolegow z forum oddalem do wyczyszczenia i przegladu swojego staruszka. Na pytanie o uzupelnienie lumy zegarmistrz powiedzial ze uzupelni wskazowkiale bez szans na zrobienie cyferblatu. Czy zna ktos miejsce gdzie moglbym to zrobic bez malowania tarczy?

post-96520-0-88564400-1541771122_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko, spoko. :) Masz rację, że ten zegarek był kiedyś „zwykły” czyli popularny, jednak obecnie chciałbym przywrócić jego pierwotny wygląd i dla mnie jest teraz niezwykły. :)

 

Ktoś jednak wiedział, jak sprawdzić, jakie szkiełko było oryginalne w starym Atlantic’u. I jeszcze raz szczególne podziękowania dla BartasW za przesłane katalogi i reklamy. Akurat w moim „Szwedzie” nie udało mi się tego jednoznacznie ustalić, ze względu na niską jakość zdjęć, choć wydaje mi się, że miały niski profil. W innych przypadkach zegarków z lat pięćdziesiątych już można.

 

I spytam „mających bzika na punkcie Alantic’a”: kto patrząc na załączone zdjęcie zegarków z tej samej półki powie mi, że tym aktorkom pasuje płaskie szkiełko? :)

 

 

Patrząc na zdjęcia z katalogów nie jesteś w stanie ustalić wysokości szkiełka, ale posiłkując się katalogami i zdjęciem @szwed z innego wątku wydaje mi się że powinno być szkiełko "dome"

post-94220-0-69751800-1541809331_thumb.jpeg

Edytowane przez BartasW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki Bartek! Już chyba czas, żebyś zastąpił Hołka w Atlanticu! :)
A może jeszcze wiesz, czy numer na deklu pomoże w ustaleniu daty produkcji Atlantic'ów?

Edytowane przez Kit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki Bartek! Już chyba czss, żebyś zastapił Hołka w Atlanticu! :)

A może jeszcze wiesz, czy numer na deklu pomoże w ustaleniu daty produkcji Atlantic'ów?

 

Jeżeli chodzi o zegarki Atlantic to numer na deklu nic nie oznacza. Najpopularniejszy (w starych modelach) jest bodajże 685.

Edytowane przez BartasW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję! To na razie koniec pytań, a zegarek już w renowacji.

Chętnie dzielisz się swoją wiedzą, więc może założysz na wieczna pamiątkę wątek z bazą podstawowych informacji o Atlanticach, czyli taki uporządkowany FAQ. Myślę, że to byłaby dobra pomoc dla nowych zbzikowanych. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie dzisiaj zawitał taki murzynek na fhf 969. Koronka oryginalna „a”. Szkło do wymiany. Rok 70/80 ??

 

d553d6e7ab621d6688c7d7ae978cf961.jpg

 

6a880724a2dd8af05a02a6da6ab0b2cf.jpg

 

a3afc6b52492bf6fc6e98aac630cd324.jpg

 

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakupiony na allegro za rowne 30zl. Przeplacilem ?

post-96520-0-36108900-1542409576_thumb.jpg

post-96520-0-38450700-1542409586_thumb.jpg

Edytowane przez kowaljl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet jeśli niesprawny to też nie. :)


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakupiony na allegro za rowne 30zl. Przeplacilem ?

jak mawiaja angole..it 's a steal..jakim cudem za 3 dychy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Pewnie miał na myśli 300, tylko jedno zero za mało dopisał. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

post-107573-0-75927500-1544213429.jpgWitam Wszystkich

Także i ja chciałbym pochwalić się moim zegarkiem, którym bawiłem się jako małe dziecko w latach 70 poprzedniego wieku, a który odziedziczyłem po moim dziadku. Przeglądałem forum i bardzo podobny zauważyłem w poście #313.

Czy ten Atlantic ma jakąś nazwę ? Jeżeli Ktoś mógłby coś więcej o nim powiedzieć, to byłbym bardzo wdzięczny :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny Atlantic ale nie jest to Worldmaster.

Tak jak widziałeś w poście 313 jest to odmiana modelu Royal ale bez nazwy na tarczy.

W środku zapewne siedzi Felsa Bidynator i to jest smaczek tego zegarka.

Koniecznie zrób polerkę szkiełka, zdjęcia tarczy w świetle dziennym oraz foto werku.

W dziale o nietypowych Atlantic'ach będzie pasował idealnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W środku, tak jak piszesz siedzi F 690

post-107573-0-31840100-1544220414.jpg

Dziękuję za odpowiedź :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sie szkło wymieni i będzie fajnie mimo koperty , która swoje przeszła

.. 9fbb3899fc307178b9f37fc84c4851f2.jpg

 

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobry stan tarczy i wskazówek.


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.