Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

Mój pierwszy... Już po czyszczeniu, cyka aż miło. Świetny ten 6300N...

 

 

post-66877-0-50581400-1545125359_thumb.jpg

 

post-66877-0-92900200-1545125374_thumb.jpg


Cyk...cyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się jeszcze coś trafi czemu by nie ;) Piękna tarcza - moja już sfatygowana a zamienników brak :(


Cyk...cyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie pytanko - czy sekunda do niego ma być z normalnym czerwonym grotem - bo mialem normalną bez grotu a Majster w czasie serwisu przykozaczył j wymienił na jakąś taką delbanowską :) poprzednią zabrałem ze sobą ale teraz się gryzę tym widokiem .... z góry dzięki za pomoc .b78cb8ec67795a9dd1a0c6ec0edd6611.jpg

 

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten model,właściwa wskazówka bez grota,zamień czym prędzej bo sam widzisz jak to wygląda.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten model,właściwa wskazówka bez grota,zamień czym prędzej bo sam widzisz jak to wygląda.

Pozdrawiam.

Dzięki wielkie :)

 

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W 2013 r. na 125-lecie firmy Atlantic wypuścił Worldmastera 1888 The Original Limited o referencji 53753.41.93R. 1888 zegarków, bo 1888 jest datą powstania firmy. Kolejny model Worldmastera to 53754.41.93RB, który różni się od tego pierwszego tylko tym, że nie ma limitacji. (poprawcie mnie jeżeli się mylę). W takim razie po co była limitacja, skoro za chwilę puszcza się serię, która deprecjonuje edycję rocznicową?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W 2013 r. na 125-lecie firmy Atlantic wypuścił Worldmastera 1888 The Original Limited o referencji 53753.41.93R. 1888 zegarków, bo 1888 jest datą powstania firmy. Kolejny model Worldmastera to 53754.41.93RB, który różni się od tego pierwszego tylko tym, że nie ma limitacji. (poprawcie mnie jeżeli się mylę). W takim razie po co była limitacja, skoro za chwilę puszcza się serię, która deprecjonuje edycję rocznicową?

Limitka ma przewiercone uszy "na wylot" (zgodnie z modelem historycznym) dodatkowo nie posiada na tarczy "krzyża" (zdjęcie)

post-94220-0-17484200-1545309534_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za skorygowanie, ale dalej różnice są mało zauważalne przez olbrzymie podobieństwo.

Limitka wychodziła z 2804-2 i 2824-2, nielimitka już tylko z 2824-2 - niuanse ale jednak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, lecz edycja rocznicowa - 125 lat - powinna być czymś wyjątkowym, przynajmniej innym od reszty. Na pierwszy rzut oka oba wyglądają tak samo. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, lecz edycja rocznicowa - 125 lat - powinna być czymś wyjątkowym, przynajmniej innym od reszty. Na pierwszy rzut oka oba wyglądają tak samo. 

Wiekszą limitację (188 szt.) na 125-lecie miał Worldmaster 1888 Lusso 52950.41.25s na Unitas 6497-1

post-94220-0-41978200-1545312040_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Owszem i w tym przypadku zachowano się porządnie i nie zrobiono później z niego "taśmy".

Edytowane przez pływak_wodnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odebrany z serwisu dołączył do Milano :)86d866ada1b0a7800a9a43f8b36ab7bd.jpg

 

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, od wczoraj jestem szczęśliwym posiadaczem Worldmastera ART DÉCO z ręcznym naciągiem (51651.41.25S)  :D

 

PS: Przy okazji mam pytanko do posiadaczy tego egzemplarza. Czy ten mechanizm ma stop sekundę? Wstępnie ustaliłem, że to mechanizm ETA 2804 lub 2804-2 (Jeśli jestem w błędzie proszę o poprawienie). Na stronie ETY, w jednym miejscu jest napisane, że jest stop sekunda a w innym że nie. U mnie niestety nie ma chociaż specjalnie nie ubolewam z tego powodu.

 

atlantic-forum.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój nie ma. Model z okolo 2011 roku. Uzywany codziennie przez ponad siedem lat.

Przy okazji zauważyłem, że obecne art deco mają nieco inny kształt koperty np. większy szlif przy łączeniu koperty ze szkłem i chyba trochę dłuższe uszy.

Miałem taki pomysł aby dokupić sobie oryginalną bransoletę ale mam obawy czy podejdzie do mojej koperty. Może ktoś z Was już coś takiego przetestował?

Obecnie śmiga na grubym pasku od pattiniego. Ledwo co się mieści, zresztą widać że dotyka koperty ( czerwień nasycona przez telefon, w rzeczywistości to coś pomiędzy brązem a czerwienią). Ostatnie trzy lata na grubym meshu. Oryginalny "krokodyl" jakoś do mnie nie przemawia.

Pozdrawiamb3f2e32d4b4a04e4e7cee9a8351a578c.jpg

 

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@labondz - Dziękuję za szybką odpowiedź. Czyli wychodzi na to, że mechanizm nie ma stop sekundy. To co mnie najbardziej dziwi to fakt, że nigdzie nie można jednoznacznie znaleźć informacji na temat tego jaki jest mechanizm w zegarku. Ja doszedłem do tego oglądając jak wyglądają poszczególne mechanizmy ETA na stronie producenta i porównując ze swoim.

 

Twój zegarek ciekawe się prezentuje. Czarna tarcza + "czerwony" pasek i otrzymujemy coś zupełnie odmiennego od tego co ja zakupiłem.

 

Korzystając z Twojego długoletniego doświadczenia z tym zegarkiem pozwolę sobie zapytać od 3 kwestie.

1) Czy szkło na deklu jest szafirowe? Jeśli nie to złapałeś jakieś rysy przez tyle lat?

2) Podkręcasz zegarek w regularnych odstępach czasu czy jak Ci się przypomni?

3) Jaka jest rezerwa chodu? Szukałem w Internecie, ale na stronie ETA brak informacji, a to co podają na innych stronach jest tak mocno rozbieżne, że nawet nie będę przytaczał tutaj na forum.

 

Pozdrawiam!

 

Edit:

 

Udało mi się dokopać do oficjalnej dokumentacji mechanizmu ETA 2804-2 i tam było pokazane gdzie w tym mechanizmie jest oznaczenie mechanizmu. Zrobiłem zdjęcie i wychodzi, że mam 2804-2 (poniżej zdjęcie). Według dokumentacji (https://secure.eta.ch/CSP/DefaultDesktop.aspx?tabindex=2&tabid=28&Caliber=2804-2) rezerwa chodu to 72 godziny. Zaciekawiło mnie natomiast skąd różnica tego "regulatora" (proszę mnie poprawić bo to nie fachowe określenie) nad balansem. U mnie jest w formie "igły" a w dokumentacji są to "szczypce". Czy ktoś się orientuje w tym temacie?

 

Mój mechanizm:

 

2804-2-1.jpg

 

Mechanizm ze strony ETA:

 

53-Verso.png

Edytowane przez sebastian.wifi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że rezerwa bardziej 42 h. Z mojej praktyki dwie doby nie wytrzymał mój art deco.

Nakrecam codziennie rano ( chyba że zapomnę i wtedy wieczorem dowiaduję się że rezerwę mam mniejszą niż 48 h :)

Korekta czasu, wtedy kiedy zauważę dużą różnice sądzę że tak średnio co dwa tugodnie. Kiedyś robilem pomiar odchyłki dobowej, oczywiście amatorsko, to średnio dziennie bylo w okolicach 8s.

Szkło od spodu jak widzę mam mniejszą średnicę niż Twoje:( Przez te 7 lat nie złapało rysy więc pewnie szafir albo wyjątkowo dbam o zegarek;)

Pozdrawiam

 

 

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo zacne te pierwsze modele art deco:) Czy to jest szafir? Bo ta wypukłość zachwyca !! Powiedz czy masz przeszklony dekiel?

 

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorki @labondz za poślizg z odpowiedzią - był urlop od wszystkiego - żadnego szafiru, ani z przodu, ani z tyłu.

 

post-64196-0-97049900-1549050114_thumb.jpg  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.