Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

Przepiękny, jak wszystkie Twoje.


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czołem!

Oto mój Worldmaster. Temat jest dla mnie nowy, nigdy nie próbowałem się zagłębiać w tematykę zegarków- i teraz trochę żałuję :D

Wiem o nim tyle, ile jest na nim napisane, plus to, że prawdopodobnie pochodzi z lat 60(?).

 

Czy ktoś tutaj potrafiłby i chciałby napisać mi o nim parę słów? Czy moje przypuszczenia co do lat 60 są słuszne? Co oznaczają cyferki z tyłu? Co to znaczy, że ten zegarek jest "extra" i czym się różni od "speciali" i innych?

 

Z góry dzięki i przepraszam, że jestem takim n00bem :)

post-110356-0-67925600-1566572902_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj!

Bardzo fajny i co ważne oryginalny(poza koronką) model Atlantica. Unikalna mała wskazówka sekundowa, która niestety często ulegała wymianie. Zegarek może być z lat 50-tych.

Cyferki na deklu niestety nic nam nie mówią. Może to typ dekla, koperty, kto wie.

Atlantic ma wiele linii modelowych. Różnice najczęściej polegają na innych mechanizmach i wzorach tarcz oraz indeksów.

Jeśli możesz to daj większe zdjęcia zegarka, dekla i werku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, oryginalną koronkę wymieniłem tydzien temu. Dziękuję bardzo za wszelkie informacje :) póki co działam w terenie, więc tak na szybko mogę wrzucić zdjęcie dekielka z tymi tajemniczymi cyferkami, które mnie zastanawiały.post-110356-0-51152100-1566577491_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie go mam !

Edytowane przez turas74

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To model z grupy tzw rarytas.

Ale jak już malowany to już nie jest rarytas i już nigdy nie będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trafił się jaki się trafił , ten model jest tak mało spotykany że nie marudziłem. Wiadomo chciałbym taki nieruszony - 100% oryginał , ale płakał nie będę .

Edytowane przez turas74

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tym razem takie trafienie

post-110182-0-09475000-1568720991_thumb.jpeg

post-110182-0-08013900-1568721008_thumb.jpeg

Edytowane przez turas74

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Posiadam Atlantica Worldmaster Art Deco 51651.41.20 z roku 2017. Stan idealny, pełna dokumentacja. Zamienię na inny czasomierz z naciągiem automatycznym lub manualnym. Priv

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako że jesteście sympatykami Atlanticów pozwolę sobie zaprosić Was do głosowania w konkursie fotograficznym. Atlantic gra jedną z ról

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/179064-konkurs-fotograficzny-wrzesień-francja-elegancja-głosowanie/#entry2621279d918ff14cc98938ed257e763fc1c0c80.jpg

 

Wysłane z mojego SM-A530F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pokazywałem go już na innej grupie, pokażę i tutaj. Jakiś czas temu przywędrował do mnie z Estonii taki miły dla oka okaz :)

post-109200-0-58673100-1570946752.jpg

Edytowane przez Spinacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

tu moje małe stadko:)

Pytanie dot. Atlantica z samej góry: czy tylko sekundowa, czy wszystkie wskazówki nieoryginalne? Czy ktoś stosował zamienniki (do kupienia na alle) wskazówek i czy ich wygląd bardzo nie odbiega od oryginału?

 

PS. Wiem, że ktoś majstrował przy indeksach - krzywo nałożona luma, ale tarcza wydaje się być ok

post-68564-0-76213500-1571231929_thumb.jpg

post-68564-0-45189800-1571231977_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.