Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

Heh widzę że w towarzystwie Agenta...tak nawiasem szukam mostka remontuaru do ety 1113 żeby przywrócić mojego worldmastera do życia jakby ktoś coś piszcie pw

Edytowane przez lobo82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie mogę tu zaprezentować moje sloneczko.. Sorry za jakość fotek mam słaby aparat w telefonie

 

post-61757-0-34715900-1580462017_thumb.jpg

 

post-61757-0-69510900-1580462044_thumb.jpg

post-61757-0-02183700-1580469354_thumb.jpg

Edytowane przez lobo82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje, prima sort :) One mają większą średnicę niż 37mm?

Edytowane przez marekvegas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki... Tak one tak bez koronki circa 38-39mm także spore jak na vintage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Pawel... Franzowi nie dorównam ale Worldmastera z lat 50-60 każdy szanujący się miłośnik vintage powinien mieć w kolekcji :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry wybór, dobra cena, dobry zakup, dobry stan.

Jest to podstawowy, co nie znaczy że zły model Atlantica z szerokiej linii modelowej Original.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WITAM

oto moj obiecany kilka dni temu Atlantic Worldmaster. Meczylem o niego mojego dziadka od ok. 2000r, zeby mi go ofiarowal. Mowil,ze bedzie moj ale dopiero po jego smierci...W 2012r dostalem go zgodnie z obietnica :( poczytalem troche wtedy w necie, upewnilem sie,ze nie jest to tarcza "warszawska" i zanioslem do zegarmistrza na przeglad, ktory stwierdzil:

"Panie takich sie juz nawet nie reperuje i nawet nie otwiera, zeby sie nie rozsypaly". Wlozylem wiec go do szuflady i przelezal 8lat. Ostatnio cos mnie jednak tknelo, wyjalem, nakrecilem, wsluchalem sie w te cykanie i jeszcze "cos" czego nie umiem nazwac i zaglebilem sie na tym forum w temat kultowego modelu.... Co ja o nim wiem- dziadek kupil go "za kawalera" czyli przed 1956r u jubilera w centrum Warszawy. Od tego czasu zegarek byl uzytkowany codziennie przez minimum 56lat! Dziadek dbal o niego jak o oczko w glowie, byl zdejmowany do mycia rak, pracy fizycznej, spania itp z cowieczornym rytualem nakrecania(jaki bylem szczesliwy, jako dziecko gdy to ja moglem osobiscie wykonac ten rytual). Nie wiem nic o serwisowaniu go przez dziadka. Pomimo, ze dostawal jakies Timexy indiglo za lata pracy, to zegarek dla niego byl tylko jeden- >T E N< szwajcarski Atlantic. Nie bylem w stanie zobaczyc wizualnie o co Wam chodzi z tymi oblosciami koperty po ponownym chromowaniu i zrozumialem to dopiero po sprawdzeniu palcem, o co chodzi z "kanciastoscia" oryginalnej koperty, gdy sie prawie skaleczylem :) Martwilem sie indeksem godzinowym "4" ze taki jakis inny, martwilem sie wskazowka sekundowa, ze bez grota, lecz po przejrzeniu ponad 200 stron w tym watku i zobaczeniu tego modelu u kilku uzytkownikow, wszystkie moje zmartwienia odeszly :) jako ciekawostke dodam, ze na waszych fotkach dopiero zobaczylem, ze powinno byc giloszowanie pomiedzy indeksami godzinnymi, bo zarysowania szkielka je maskowaly :)

 

Porownujac do zegara atomowego on-line pozni sie 3-4s/24h

PLANY:

-wymiana "szkielka",

-czyszczenie koperty na zewnatrz z brudow,

-smarowanie mechanizmu(nie wiem czy i ile razy byl w swoim zyciu u zergarmistrza, od poczatku lat 80-tych na pewno nie, bo pamietam)

-zastanawiam sie nad przemyciem(przeczyszczeniem) tarczy, bo to giloszowanie to bardziej widac na fotkach niz na zywo(wina szkielka?) a widzialem, ze ktorys kolega tu z forum sie tym zajmowal ze swietnym rezultatem

- kupno nastepnego WM od czasow ORYGINAL w gore, do codziennego noszenia, aby kiedy potomkom przekazac 2szt Atlantic'ow

PYTANIA:

- jaki to werk?

- czy koperta jest stalowa, dlatego nadal tak dobrze wyglada po ponad pol wieku codziennego noszenia na rece?

- czy mozliwe, ze koronka jest oryginalna i ze to palce tak wytarly na niej "zabki" a ten "zygzak" ktory widac to pozostalosc po pisanym, wielkim A?

- czy oddawac go do Glowackich na chlodna na smarowanie, czy polecacie kogos rownie dobrego w Stolicy lecz w bardziej przystepnych kosztach?

 pozdrawiam i z gory dziekuje kolegom za wszelkie odpowiedzi, sugestie i opinie

post-111789-0-69268100-1580757322.jpg

post-111789-0-26859900-1580757323_thumb.jpg

post-111789-0-97198800-1580757323_thumb.jpg

post-111789-0-59058300-1580757324_thumb.jpg

post-111789-0-17703100-1580757325_thumb.jpg

post-111789-0-78116700-1580757325.jpg

post-111789-0-19335800-1580757326_thumb.jpg

post-111789-0-67221800-1580757326_thumb.jpg

post-111789-0-21985700-1580757327_thumb.jpg

Edytowane przez Toplife

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i masz SUPER pamiątkę po dziadku w dodatku w oryginalnym stanie, a to duży atut. Wymień szkiełko i koronkę (ta oczywiście jest oryginalna) ale już swoje zrobiła, no i koniecznie na kompleksowy przegląd, a będzie służył przez kolejne 60 lat:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziekuje bardzo za pozytywne opinie oraz odpowiedzi!

 

Ponawiam pytanie o nazwe uzytkownika, ktory zajmuje sie myciem tarcz(i czy jest sens?)

oraz czy Glowaccy, bo ktos polecil mi rowniez tego Zegarmistrza:

https://www.google.pl/maps/place/Zegarmistrz+Marek+Czy%C5%BCewski/@52.211371,21.0189612,17z/data=!4m10!1m2!2m1!1szegarmistrz!3m6!1s0x0:0x8bb7ac7919ec820!8m2!3d52.2113738!4d21.021148!9m1!1b1

 

ze dobry fachowiec ale ceny nie z kosmosu-czy ktorys z kolegow korzystal z jego uslug?

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To oczywiście moja subiektywna opinia,ja bym nic nie kombinowal z tarczą, wyglada dobrze, a co zrobisz jeśli ktoś Ci ją sknoci? W tej chwili zegarek wygląda tak jak powinien wyglądać 60-cio letni vintage. Pisałem Ci wymień szkiełko, koronkę oddaj do "doktora" na przegląd i ciesz się pamiątką rodzinną.

Pamiętaj że po renowacji jakakolwiek by nie była to zegarek traci charakter przestaje mieć to coś.... ale to tylko moja opinia, może koledze mają inne zdanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok zgadzam sie kolego SLAWEK 01 nie zamierzam jej absolutnie poddac renowacji, tylko myslalem o samym myciu, zeby troche sie "rozjasnila" - ale czytalem tez tu gdzies wczesniej lub w temacie o oryginalnosci, ze pomimo uzycia delikatnego pedzelka mozna utracic jakies sczegoly na tarczy,a takiego ryzyka bankowo podejmowal nie bede!

 

czy ma ktos do sprzedania 1 oryginalna koronkie z wielkim, pisanym A z tego modelu???

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popatrz dobrze na ten zegarek,czy był wykopany z ziemi,jest zachlapany błotem jest nie czytelny w 80%.

To skąd taki pomysł o jakimkolwiek myciu czyszczeniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No proszę kolejna pamiątka rodzinna:)

Gratulacje i mam nadzieję że to początek przygody.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to może taki Weltmaister w oryginale na AS. Co prawda koronka już powoli znika, ale daje radę ????

No to może taki Weltmaister w oryginale na AS.

post-110731-0-64674200-1580911753_thumb.jpg

post-110731-0-58711400-1580911788_thumb.jpg

post-110731-0-10411000-1580911821_thumb.jpg

post-110731-0-95497800-1580911887_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

post-94131-0-73961600-1580925123_thumb.jpeg

 

Cześć. Jak pewnie wiecie, lub nie ;), od jakiegoś czasu likwiduję prawie cały zbiór Atlantików.

Sporo już ubyło, część zostaje, przynajmniej na razie. Ale i tak jeszcze coś zostało do oddania.
Jeśli ktoś poszukuje jakiegoś modelu World, Welt czy Wolmeistera, odezwijcie się. Nie wchodziłem na forum od lat, więc może nie od razu odpowiem, ale jak nie zapomnę to wkrótce znów tu zajrzę. ;)

Pozdrawiam miłośników marki.

 

Jacek

 

PS MIDAS poszedł, a nie mam pod ręką zdjęcia tego Worldmastera solo.

Edytowane przez ludwik.berg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.