Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, tym razem do kolekcji dołącza czarny Super De Luxe z lat 50. Swoje przeżył, ale tarcza zachowała się nieźle. Nawet koronka oryginalna tylko że zmęczona ;)

IMG_20200512_201302.jpg

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dfb4f43ee826aaf6b123860eaa923913.jpg
db165206938296c7e46edb7c953ed252.jpg

A i u mnie zupełnie nowy nabytek. Takiej wersji Varldsmastarura chyba tutaj jeszcze nie widziałem.
Z podpowiedzi@BartasW (dziękuję) wiem, że to lata 50-60. Ktoś wie coś więcej? Mechanizm 1188. Jak odkręcę denko, to zrobię zdjęcie.
Koperta trochę znoszona, ale tarcza i wskazówki wyglądają jak nowe i nie sądzę, żeby były kiedykolwiek odnawiane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mirek1984 DZIEKI za dobre slowo. W Twoim SDL-u ladna "patynka" zaczyna wychodzic na tarczy. ale co do chromowania, to ja bym nie ruszal, bardziej koronkie. Naprawde jest taka tragedia?

@Mawis bardzo ladny SDL-ek murzynek! Logo "a"+ atlantic wskazuje na lata 60-te(nawet na poczatku 70-tych takie jeszcze bylo)

@Perpetuum Mobile fajny Skandynaw, chyba swiezy nabytek, bo gdzies na jakiejs grupie mi smignal. Dziwne te wskazowki(bron Boze nie mowie, ze cos nie tak. Tylko zupelnie nie jestem w temacie Skandynawskich WM, wiec z checia tez cos wiecej bym o nim posluchal)

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 12.05.2020 o 22:51, Perpetuum Mobile napisał:

dfb4f43ee826aaf6b123860eaa923913.jpg
db165206938296c7e46edb7c953ed252.jpg

A i u mnie zupełnie nowy nabytek. Takiej wersji Varldsmastarura chyba tutaj jeszcze nie widziałem.
Z podpowiedzi@BartasW (dziękuję) wiem, że to lata 50-60. Ktoś wie coś więcej? Mechanizm 1188. Jak odkręcę denko, to zrobię zdjęcie.
Koperta trochę znoszona, ale tarcza i wskazówki wyglądają jak nowe i nie sądzę, żeby były kiedykolwiek odnawiane.

Wskazówki są prawidłowe - dla porównania:

 

atl1.jpg

atl2.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@BartasW nie mowilem ze nie sa ori, tylko dziwne wzgledem "kontynentalnych europejskich" ;)

16 godzin temu, Toplife napisał:

Dziwne te wskazowki(bron Boze nie mowie, ze cos nie tak. Tylko zupelnie nie jestem w temacie Skandynawskich WM, wiec z checia tez cos wiecej bym o nim posluchal)

@michalop bardzo sliczny staruszek! i w niezlem stanie jak na swoje lata!!!

beda zarzuty co do dlugosci sekundnika, bo bylo to walkowane dlugo na tym forum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Michał93  Szlachetnie się zestarzał. Jak Clint Eastwood - czym starszy tym lepszy.

W moim nowym nabytku odkręciłem denko i pod nim ukazał się taki widok

73297d646b3182e789ef6067e033b3d1.jpg

be45aade78ef77bfb8484fe1af5da742.jpg

Nie znalazłem (pod denkiem również) żadnej uszczelki. A chyba jakaś powinna być. W końcu na denku jest „Waterproof”.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia na aukcji były jakie były, ale po cichu liczyłem, że część da się domyć :)


207-C33-C8-21-BC-44-E4-8759-A67-C1-E559-

Edytowane przez Michal93

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej podbije jeszcze tu, szukam takiego Atlantica post-61757-0-01155400-1587235951_thumb.jpg

 

Kupię lub wymienię (szczegóły do dogadania na PW) mam takie jakby co

 

post-61757-0-14839500-1582185321_thumb.jpgpost-61757-0-06109500-1583314317_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@lobo82 gosciu podobna pajeczyne wrzuca na grupach fb, ale to chyba troll bo ludzie od tygodnia nie moga sie doprosic ile sobie za niego zyczy. nick: grzegorz zielinski jak cos. Firankie chcesz sprzedac?

@Michal93 zajechana byla okrutnie. Kawal dobrej roboty zrobiles z tym czyszczeniem! A efekt przekozacki! Jestem pod ogromnem wrazeniem tej firanki w takiej wiekowej odslonie!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Toplife dzięki za cynk FB nie mam zresztą jest tylu oszustów sam nie wiem czy mają zegarki które wystawiają czy nie normalnie strach się bać. Narazie wymiany chce zrobić jak znajdę pajęczyne to sloneczko i firanka pójdą do ludzi 

Edytowane przez lobo82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Długo leżał, niech trochę popracuje.
Datę zmienię później .085ed94c07e13a0e2fe240b105499fdd.jpg

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Raz w tygodniu nakręcić żeby smary nie zastygły.
Tak z ciekawości, ile wynosi rezerwa chodu w tym modelu?

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój pierwszy i na pewno nie ostatni.
Trochę zmęczony życiem ale i tak cieszy. e79b74ee816d84548aa40b097c737c02.jpg

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To rzadki przedstawiciel Original'i  21 jewels. Była także jasna wersja i najrzadsza niebieska.

image.jpeg

image.jpeg

image.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę nad sprzedażą tej mojej firanki, zegarek po serwisie, stan jak widać :) cena myślę 800pln plus szip niżej nie zejdę jakb co pisać

 

_20200522_102708.JPG

 

IMG_3991.JPG

Edytowane przez lobo82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To dzisiaj ja pokażę swojego Worldmastera. Może nie jest to żaden szczególnie wartościowy egzemplarz, ale dla mnie jest szczególny i jedyny. Z trudem jeszcze przechodzi mi przez gardło nazywanie go moim. To właściwie jest zegarek mojego Taty i takim pozostanie na zawsze. Ale Tata odszedł i został mi tylko zegarek... Nigdy mi się ten zegarek specjalnie nie podobał. Stylistyka to nie moje klimaty, nie lubię też zegarków pozłacanych. Przez jakiś czas zegarek leżał tak, jak Tata go zostawił. Ale z każdym dniem czułem coraz większy sentyment do tego Atlantica i w końcu postanowiłem się nim zająć. Na początek kupiłem mu nowiutki pasek. Nie chciałem cudować i chciałem w pełni zachować klimat czasomierza, więc padło na oryginalny pasek Atlantica. Zegarek ruszył, ale jego chód pozostawia wiele do życzenia. Spóźnia się między 52 a 58 sekund na dobę. Serwis miał chyba ok. 4 lata temu, ale najwidoczniej czas na kolejny. Ostatnio bardzo długo leżał nieużywany, pewnie przez to. Zegarek został kupiony jako nowy w 1999 roku i w środku jest Eta 2824-2. Wiem już na pewno, że w niedługim czasie zafunduję mu pełen przegląd z polerowaniem szkiełka. I choć nadal jego stylistyka to nie moje klimaty, to bardzo lubię ten zegarek i na bardzo szczególne okazje zamierzam go zakładać. Wiem jedno - nigdy nie pozbędę się go z mojej kolekcji. Zostanie ze mną do samego końca - mojego, lub jego?

atlantic.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję zarówno zegarka jak i samej bezcennej pamiątki, zapewne Twój tata byłby niezwykle zadowolony, że to właśnie Ty go nosisz...

Dbaj o niego a zapewne odwdzięczy Ci się niezawodnością. 

Pozdrawiam. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tym chyba polega sentymentalna siła zegarków. Wcześniej, czy później, przynajmniej niektóre z nich będą nam się kojarzyć z ważnymi postaciami i wydarzeniami z naszego życia. Takie zegarki niosą z nami pamięć o naszych bliskich osobach. Niech ten zegarek długo i dobrze Ci służy. Kiedyś pewnie będzie komuś przypominał o Tobie.

Edytowane przez Perpetuum Mobile

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.