Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

Do mnie dziś dotarł taki oto dziadzio😉. Co prawda nie World, a Welt. W wersji EXTRA. 

20200805_164720.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nieskromnie powiem, że dość długo na niego polowalem, ale bez skutku...w końcu udało się. Jak do tej pory raz widziałem identycznego, ale w trochę gorszej kondycji, to było ze 2-3 lata temu, chyba na Ebay'u. 

Jedynie nie mam przekonania do wskazówki sekundowej...Ale kto jak nie Ty możesz to zweryfikować. W zasadzie to moja prośba o Twoją ocenę całego zegarka. Poniżej pozostałe zdjęcia. Oczywiście jeśli to nie kłopot.😉

20200805_162922.jpg

20200805_161351.jpg

20200805_163121.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak myślałem 😉. Fajnie że stan oryginalny. Cyka aż miło. 

Dzięki za potwierdzenie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 5.08.2020 o 17:15, Frantz70 napisał:

Nie widziałem takiej tarczy, ciekawa.

 

Frantz, jeśli Ty czegoś nie widziałeś, to znaczy, że to coś nie istnieje i jest to wyłącznie złudzenie optyczne, albo że tarcza jest faktycznie unikatowa 😄 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 14.08.2020 o 17:23, rads napisał:

 

Frantz, jeśli Ty czegoś nie widziałeś, to znaczy, że to coś nie istnieje i jest to wyłącznie złudzenie optyczne, albo że tarcza jest faktycznie unikatowa 😄 

😀

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dawno mnie nie było ;)

takiego SDL chciałem tutaj zostawić

IMG_20200820_081610.jpg

IMG_20200820_163030.jpg

IMG_20200820_163034.jpg


"Każdy problem ma rozwiązanie, jeśli nie ma rozwiązania to nie ma problemu"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No fajny, fajny. Wydaje mi się że gdzieś go widziałem.... na O.. lub All..? 

Trochę mało widać kopertę no i nie widać mechanizmu i dekla. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, rafalmosty napisał:

Jeżeli @Frantz70 piszę, że bardzo dobry wybór i fajny zakup, to ja nie mam więcej pytań😉
Dzięki jeszcze raz Jacku za pomoc👍

Niech się nosi :-). 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chociaż jestem tu nowy, to też pokażę swoje wykopalisko i przy okazji poproszę o jakieś rady.

 

Wykopany na strychu gdzie leżał pośród innych szpargałów (sucho miał, ale duża różnica temperatur). Wiem, że przed wielu laty zakupiono go w sklepie w RFN-ie. Nie wiem czy jest sprawny, gdyż nie ma koronki. Chciałbym doprowadzić go do stanu używalności i co jakiś czas cieszyć się nim na własnej ręce. Nie wiem jednak gdzie mam to zrobić i w jaki sposób, dlatego proszę o jakieś rady. Możecie polecić odpowiedniego zegarmistrza (nie wiem czy na miejscu znajdę odpowiedniego) i doradzić, co należy w nim zrobić? Zakładam, że jest sprawny, zapewne konieczne jest czyszczenie oraz regulacja. Zdecydowanie potrzebna jest koronka, której nie mam. Chcę z odpowiednim logo, ale nie wiem czy takiego typu: https://allegro.pl/oferta/nowa-koronka-do-atlantic-worldmaster-9878733563? Szkło jest pęknięte, więc też jest do wymiany. Pasek do wyrzucenia. Co z resztą? Kopertę wymienić, czy nie – dlaczego? Na tarczy napisy miejscami są słabiej widoczne, robić coś z tym? Te „piękne” tarcze, będące w sprzedaży na Allegro są zamiennikami, czy dziwnym trafem są to oryginały? W zasadzie nowej chyba nie chcę, w sprzedaży są bardzo popularne, a ta jest lekko inna. Co z renowacją tarczy, warto się w to bawić?

 

Z góry dziękuję wszystkim za rady. Osobiście niewiele znam się na zegarkach i dopiero w ostatnim okresie zainteresowałem się nimi, więc proszę o wyrozumiałość, jeżeli pytam o jakieś oczywiste rzeczy, a część z Was zapewne odniosła takie wrażenie. Wybaczcie laikowi.

 

IMG_20201105_132622a.jpg

 

IMG_20201105_132645a.jpg

 

IMG_20201105_132706a.jpg

 

IMG_20201105_132842a.jpg

Edytowane przez Peewit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, Witamy nowego pasjonata😉. Zegarek jest stosunkowo rzadki, chodzi o indeksy.

Tarcza - wydaje się być w dobrym stanie i ja na bank nic bym tu nie kombinowal. 

Koperta - stan również jest przyzwoity, niewielkie przetarcia, krawędzie ostre więc również bym nie dotykal. 

Wskazówki - w bardzo ładnym stanie.

Problemem jest widoczny "zielony" nalot który wydostaje się spod dekielka...świadczy to najprawdopodobniej o wilgoci, która znajduje się na mechanizmie i tu niezbędna jest wizyta u zegarmistrza, kompleksowe czyszczenie mechanizmu.

Co do koronki to oczywiście można trafić oryginalna i takową bym zalecal, gdyż cały zegarek jest w stanie oryginalnym. Niestety może się okazać że koronka została urwana wraz z częścią wałka, to się zdarza dość często, ale zegarmistrz spokojnie sobie z tym poradzi. Wałek jest od mechanizmu Unitas 6300, więc spokojnie można to dostać. 

Szkiełko - do wymiany oryginał z rantem.

Reasumując fajny egzemplarz w ładnym stanie, potrzeba mu trochę troski i znów będzie cieszył oko kolejne 40 lat😉. Zaznaczam że to tylko moje opinia, są tu lepsi fachowcy. 

Edytowane przez SLAWEK 01

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
59 minut temu, SLAWEK 01 napisał:

Cześć, Witamy nowego pasjonata😉. Zegarek jest stosunkowo rzadki, chodzi o indeksy.

Tarcza - wydaje się być w dobrym stanie i ja na bank nic bym tu nie kombinowal. 

Koperta - stan również jest przyzwoity, niewielkie przetarcia, krawędzie ostre więc również bym nie dotykal. 

Wskazówki - w bardzo ładnym stanie.

Problemem jest widoczny "zielony" nalot który wydostaje się spod dekielka...świadczy to najprawdopodobniej o wilgoci, która znajduje się na mechanizmie i tu niezbędna jest wizyta u zegarmistrza, kompleksowe czyszczenie mechanizmu.

Co do koronki to oczywiście można trafić oryginalna i takową bym zalecal, gdyż cały zegarek jest w stanie oryginalnym. Niestety może się okazać że koronka została urwana wraz z częścią wałka, to się zdarza dość często, ale zegarmistrz spokojnie sobie z tym poradzi. Wałek jest od mechanizmu Unitas 6300, więc spokojnie można to dostać. 

Szkiełko - do wymiany oryginał z rantem.

Reasumując fajny egzemplarz w ładnym stanie, potrzeba mu trochę troski i znów będzie cieszył oko kolejne 40 lat😉. Zaznaczam że to tylko moje opinia, są tu lepsi fachowcy. 

popieram kolege przedmowce wyzej

dodam, ze przy tych wszystkich zabiegach zegarmistrz wyczysci koperte i odzyska duzo uroku, a jak zobaczysz wymiana szkielka rowniez wizualnie czyni CUDA!

ja osobiscie nie gustuje w WM ORYGINAL'ach ale musze przyznac, ze jest w naprawde bardzo ladnym stanie wyjsciowym do pieknego klasyka, ktory dostanie  2 zycie

naturalnie renowacja tarczy tylko popsuje jego oryginalny blask, a szkoda by bylo......

pozdrawiam i zycze przyjemnej przygody z zegarkami

ps. nie napisales jaka czesc Polski, wiec trudno Ci doradzic gdzie to zrobic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, Toplife napisał:

... nie napisales jaka czesc Polski, wiec trudno Ci doradzic gdzie to zrobic

 

Już się poprawiłem i wstawiłem lokalizację.

Odnośnie zegarmistrza, to lata nie byłem u żadnego, jakiegoś mogę znaleźć u siebie na miejscu, ale nie jestem pewien czy to jest właściwe podejście w tym przypadku, a nie mając doświadczenia w tym zakresie wolę dopytać doświadczonych.

 

"SLAWEK 01" - Tym zielonym nalotem raczej się nie przejmuję. Taki sam nalot jest przy uchwytach paska. On pochodzi z zewnątrz - od paska, a dekielek jest dobrze przykręcony, dlatego nie obawiam się niespodzianek we wnętrzu. Przynajmniej na to liczę.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnaleziony przy ostatnich porządkach :) Ok. 4 lata nieużywany (a serwis to nie mam pojęcia, kiedy ostatnio miał) i nawet trzyma czas :D

 

IMG-20201105-133528.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.