Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 3.12.2020 o 18:16, rads napisał:

 

Sam jestem ciekaw czy to faktycznie limitka. Jeśli tak, to biały kruk 😉 Z białą tarczą bez krzyża były też automaty. Jest szansa, że będziesz tam ponownie i cykniesz mu fotę?

Fotki nie mam ale znalazłem w sieci że ten sklep działa też internetowo.

To ten zegarek

https://zegarki-gdynia.pl/pl/p/Zegarek-Atlantic-Meski-Worldmaster-Automatic-53754.41.93R/2988

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, mmnm napisał:

Fotki nie mam ale znalazłem w sieci że ten sklep działa też internetowo.

To ten zegarek

https://zegarki-gdynia.pl/pl/p/Zegarek-Atlantic-Meski-Worldmaster-Automatic-53754.41.93R/2988

To zdjęcie chyba nie jest wiarygodne. Automatic i 17 kamieni? Zresztą w opisie jest ETA 2824-2, mająca 25 kamieni. 

Edytowane przez Scapin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Scapin napisał:

To zdjęcie chyba nie jest wiarygodne. Automatic i 17 kamieni? Zresztą w opisie jest ETA 2824-2, mająca 25 kamieni.

 

Zgadza się, coś tu nie pasuje. Jeśli to chodzi o ten sklep w CH Batory to znam go, byłem kilka razy. Były zegarki różnych marek, Atlantic głównie pojedyncze sztuki z edycji sprzed wielu lat. Miejsce mnie jakoś szczególnie nie przekonało, ale nie chcę oceniać, bo nie korzystałem. Na pewno chcąc go kupić przez internet bez przymiarki, zażądałbym aktualnych zdjęć oferowanego egzemplarza.

 

Pierwsza z brzegu strona z netu: https://luxtime.pl/pl/p/zegarek-meski-atlantic-worldmaster-537544193r-53754.41.93r/15326

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
59 minut temu, rads napisał:

 

Zgadza się, coś tu nie pasuje. Jeśli to chodzi o ten sklep w CH Batory to znam go, byłem kilka razy. Były zegarki różnych marek, Atlantic głównie pojedyncze sztuki z edycji sprzed wielu lat. Miejsce mnie jakoś szczególnie nie przekonało, ale nie chcę oceniać, bo nie korzystałem. Na pewno chcąc go kupić przez internet bez przymiarki, zażądałbym aktualnych zdjęć oferowanego egzemplarza.

 

Pierwsza z brzegu strona z netu: https://luxtime.pl/pl/p/zegarek-meski-atlantic-worldmaster-537544193r-53754.41.93r/15326

Szkoda, że galerie od dzisiaj zamknięte. Mógłbym sprawdzić osobiście😉

Edytowane przez Scapin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

10 lat minęło super wybór.

Zero awari jed przegląd trochę przeciągniety bo po 8 latach.

20210116_110116.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładna kosteczka:) Kiedyś miałem jedną kostkę ale coś kostki mi się wypatrzyły...ale ta dla mnie jest naprawdę zacna;)

Wysłane z mojego CPH2009 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 27.12.2020 o 23:20, Scapin napisał:

To zdjęcie chyba nie jest wiarygodne. Automatic i 17 kamieni? Zresztą w opisie jest ETA 2824-2, mająca 25 kamieni.

 

W dniu 28.12.2020 o 10:54, rads napisał:

Zgadza się, coś tu nie pasuje. 

 

Tylko bez "złotej łopaty" proszę. Tylko dwa tygodnie minęło. 😉

 

Znalazłem na Zegarki Z. Góra.

https://www.zegarki.zgora.pl/zegarek/11340_Atlantic_Worldmaster_1888_The_Original_Mechanical_536534193R

To była taka limitka z wyglądem tarczy identycznym jak oryginalny Atlantic (dlatego 17 Jewels) z naciągiem ręcznym lub automatycznym (ETA 2804-2 lub ETA 2824-2) - każda wersja po 1888 egzemplarzy.

Tylko numer referencji jest inny niż podany w tym sklepie.

 

obraz.thumb.png.2611f8cc63fa4d4324f98a3ddc5eb290.png

 

W tym sklepie podany jest numer referencji do poniższego modelu. Opis w sklepie też odpowiada temu modelowi poniżej. Tylko zdjęcie złe wstawili - od innej referencji. Coś im się pewnie pomieszało.

 

obraz.thumb.png.3710412d52639543b7257948f3668418.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, Perpetuum Mobile napisał:

To była taka limitka z wyglądem tarczy identycznym jak oryginalny Atlantic (dlatego 17 Jewels) z naciągiem ręcznym lub automatycznym (ETA 2804-2 lub ETA 2824-2) - każda wersja po 1888 egzemplarzy.

 

Zgadza się, były limitki bez krzyża, ale automat z napisem 25 jewels na tarczy, a ten z naciągiem ręcznym 17.

 

https://www.otozegarki.pl/zegarki/zegarek-meski-atlantic-worldmaster-1888-the-original-automatic-limited-edition-6

 

zegarek-atlantic-worldmaster-1888-the-original-limited-53753-41-93r-1_top.png.0d3a29ad0640caa0ed017ee7fb21a83a.png

 

Ta fota o której dyskutowaliśmy to jawna lipa:

 

4c0475172630bd444757d62fb521460a.jpg.0d1107e4b305c6084d0fe933c8a3f92c.jpg

Edytowane przez rads

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie o taki egzemplarz sdl-a, a mianowicie czy ktoś z forum posiada taki i może wrzucić fotkę ? Ja obszukałem obydwa wątki oraz internet i biblię o atlantikach i z takimi indeksami w połączeniu z tym logiem nie znalazłem, jeśli już to z małym a

 

20210116_225247.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, rads napisał:

Zgadza się, były limitki bez krzyża, ale automat z napisem 25 jewels na tarczy, a ten z naciągiem ręcznym 17.

 

https://www.otozegarki.pl/zegarki/zegarek-meski-atlantic-worldmaster-1888-the-original-automatic-limited-edition-6

 

 

Dokładnie.

Na opisy w sklepach internetowych niestety trzeba patrzeć z dystansem i ostrożnością. Często im się dane mieszają. Pod tym linkiem jest na przykład taka specyfikacja tego zegarka. 😂

 

obraz.png.e005120a1577975047fef769873e01ee.png

 

ale zaraz poniżej, na tej samej stronie jednak prawdziwa informacja:

 

obraz.thumb.png.417a8c01e6beb5508e3f2b0d1f3c56e6.png

 

11 godzin temu, rads napisał:

Ta fota o której dyskutowaliśmy to jawna lipa:

 

Zgadza się. Opis jest od jednego zegarka (z automatem) a fotografia wrzucona innego zegarka (z naciągiem ręcznym). W sklepach internetowych co rusz takie pomyłki się zdarzają.

Nawet producentom na ich własnych stronach niestety się zdarza. Nie tak dawno na polskiej stronie Orienta w katalogu ich zegarków było wrzucone zdjęcie jednego zegarka a cały opis i specyfikacja były od innego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Perpetuum Mobile napisał:

Zgadza się. Opis jest od jednego zegarka (z automatem) a fotografia wrzucona innego zegarka (z naciągiem ręcznym).


Tu nie tyle chodziło w tym przypadku o opis (choć może też jest błędny), a o samo zdjęcie tarczy i napis "AUTOMATIC 17 JEWELS". zobacz, że w oryginalnej grafice napis Automatic" jest wyraźnie szerszy od dwóch niższych linijek. Ewidentnie jakiś magik majstował przy renderze 😉

Edytowane przez rads

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, rads napisał:

Tu nie tyle chodziło w tym przypadku o opis (choć może też jest błędny), a o samo zdjęcie tarczy "AUTOMATIC 17 JEWELS"


OK. Chyba w końcu załapałem
Jest „automatic” a powinno być „mechanical”.
Starość nie radość.

 

Edytowane przez Perpetuum Mobile

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Mirek1984 napisał:

Witam, mam pytanie o taki egzemplarz sdl-a, a mianowicie czy ktoś z forum posiada taki i może wrzucić fotkę ? Ja obszukałem obydwa wątki oraz internet i biblię o atlantikach i z takimi indeksami w połączeniu z tym logiem nie znalazłem, jeśli już to z małym a

 

20210116_225247.jpg

No fakt, też spotkałem tylko z małym "a" , ale z Atlantic'iem nigdy do końca nie ma pewności 🤔

20210117_125637.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponoć przynajmniej jednego Worldmastera w kolekcji wypada mieć. I przynajmniej jednego pilota też. Można też mieć dwa w jednym - Atlantic Worldmaster Pilot 😁

IMG_20210118_100843.jpg


Małżeństwo i zegarki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie pamietam, kiedy ostatnio kupowałem atlantica, dobre 6-7 miesięcy :) Trzeba było to zmienić :)

 

 

56507-B2-B-74-C3-4-F0-D-9-AF4-4-DB12415-

8-FFE033-D-5-F9-F-4-C1-B-B631-067358-A52

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Michal93 atlantic SDL extra gilosz, taki "przerzedzony" na indeksach-bomba!

Ale oczywiscie Atlatnic SDL tez ma swoj urok

@AK&AK fajny jest nie da sie ukryc, chociaz ja zachorowalem na tego na Valjoux-ie (ref. 55852.41.63) tylko, ze przy tej cenie wypadaloby juz zrobic ta DayDate w ciemnym kolorze tarczy....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 18.01.2021 o 13:05, Frantz70 napisał:

Bardzo ciekawy ten pilot. 

Zdecydowanie udany projekt (w wersji z jasną tarczą).

 

14 godzin temu, Toplife napisał:

@Michal93 (...)

@AK&AK fajny jest nie da sie ukryc, chociaz ja zachorowalem na tego na Valjoux-ie (ref. 55852.41.63) tylko, ze przy tej cenie wypadaloby juz zrobic ta DayDate w ciemnym kolorze tarczy....

W Atlanticu czują ogromny wstręt do zmian dysku daty. W tym chrono wypadało zmienić dysk daty, ale aż tak po oczach nie bije jak w pilocie z czarną tarczą -ref. 52752.41.63S

Edytowane przez AK&AK
Literówka

Małżeństwo i zegarki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.