Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

przepraszam jeśli w nieodpowiednim dziale (jeśli tak proszę o przeniesienie). Posiadam dwa Worldmastery. Koperty i koronki niepokazane na zdjęciach wyglądają na oryginalne (nie są stalowe), mam natomiast wątpliwości dot. tarcz. Są pomiędzy nimi drobne różnice (mam nadzieję, że udało się je uchwycić na fotografiach).  Czy na podstawie tych zdjęć da się stwierdzić czy to oryginały czy podróbki? To samo dot. dekli, które z zewnętrznej strony są takie same, wewnątrz inne. Z góry dziękuję za odpowiedź

IMG_6342.JPG

IMG_6351.JPG

IMG_6352.JPG

IMG_6353.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Dyskusja na temat oryginalności tarcz w tym modelu Atlantic'a to temat rzeka. Była już tematem tego wątku:

Choć jest to chyba najpopularniejszy model tej marki to firma ta miała lepsze okresy swej działalności jeśli chodzi o jakość wykonania. 

Tarcze, które pokazujesz są w różnych stanach. Model ten był produkowany na przestrzeni kilkunastu lat i być może w ich trakcie pojawiły się drobne różnice w napisach na tarczy jak i w deklach.

Jest wielce prawdopodobne, że oba egzemplarze są oryginalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo za informacje. 

Zastanawiały mnie różnice w nadrukach - długość kreseczki pomiędzy 12 a literą "a", wielkość napisu "t swiss made t" , grubość kropek lumy i to, że na tarczy po lewej stronie nałożone są niedokładnie przy indeksach. 

Skoro oba są oryginalne, to jednego z nich zostawię i będę szukał ładniej wykonanego.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Tom88 napisał(-a):

Dziękuję bardzo za informacje. 

Zastanawiały mnie różnice w nadrukach - długość kreseczki pomiędzy 12 a literą "a", wielkość napisu "t swiss made t" , grubość kropek lumy i to, że na tarczy po lewej stronie nałożone są niedokładnie przy indeksach. 

Skoro oba są oryginalne, to jednego z nich zostawię i będę szukał ładniej wykonanego.

Pozdrawiam

 

Tarcza po lewej stronie zdjęcia jest młodsza (przełom 80/90), indeks "2" jest taki sam na godz. 12 i 2 - po zdjęciu tarczy zauważysz że indeksy są tłoczone w tarczy. Tarcza po prawej indeksy nakładane to przełom 70/80. 

Współcześnie 😉

 

IMG_2060.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, BartasW napisał(-a):

 

Tarcza po lewej stronie zdjęcia jest młodsza (przełom 80/90), indeks "2" jest taki sam na godz. 12 i 2 - po zdjęciu tarczy zauważysz że indeksy są tłoczone w tarczy. Tarcza po prawej indeksy nakładane to przełom 70/80. 

Współcześnie 😉

 

 

Jeszcze raz dziękuję za podzielenie się wiedzą. Mam teraz dylemat, czy któregoś  z nich się pozbywać:) Tarcza z prawej w rzeczywistości nie wygląda źle (te przetarcia to efekt czyszczenia szpatułką - niewidoczne "gołym okiem"). Tą tarczę chciałem zostawić, bo  indeksy podobają mi się bardziej (nie wiedziałem, że w drugim są tłoczone). 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, rafalmosty napisał(-a):

Paweł @paul221, Sławek @SLAWEK 01 rozumiem, że przy najbliższym spotkaniu, na lewej ręce VIS, a na prawej Worldmaster Original, tak dla równowagi😂

Może być 😂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Atlantic Worldmaster Super De Luxe z ładną tarczą ;)

Szczerze mówiąc z Altanticów vintage najbardziej lubię SDL z racji na ciekawy gilosz na tarczy i słuszny rozmiar koperty 

IMG_20210721_103133.jpg

IMG_20210721_104019.jpg

IMG_20210721_104015.jpg

IMG_20210721_103229.jpg

IMG_20210721_102858.jpg


"Każdy problem ma rozwiązanie, jeśli nie ma rozwiązania to nie ma problemu"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 24.06.2021 o 21:56, Tom88 napisał(-a):

Witam,

przepraszam jeśli w nieodpowiednim dziale (jeśli tak proszę o przeniesienie). Posiadam dwa Worldmastery. Koperty i koronki niepokazane na zdjęciach wyglądają na oryginalne (nie są stalowe), mam natomiast wątpliwości dot. tarcz. Są pomiędzy nimi drobne różnice (mam nadzieję, że udało się je uchwycić na fotografiach).  Czy na podstawie tych zdjęć da się stwierdzić czy to oryginały czy podróbki? To samo dot. dekli, które z zewnętrznej strony są takie same, wewnątrz inne. Z góry dziękuję za odpowiedź

IMG_6342.JPG

IMG_6351.JPG

IMG_6352.JPG

IMG_6353.JPG

Moim zdaniem obie tarczę są oryginalne, ta po lewej jest młodsza. Mam Worldmastera z taką właśnie tarczą, pochodzi z końca lat 80 ub. wieku. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio praktycznie tylko gablota, może czas pomyśleć o zmianie 🤔, chociaż z drugiej strony to super cykadelko🙂

20210729_193522.jpg

20210729_193343.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczorajszy nabytek, jeszcze przed wizytą u zegarmistrza.  Może mi ktoś coś powiedzieć o tarczy bo mam wrażenie że może być malowanką. 

20210811_171726.jpg

20210811_172050.jpg

20210811_172337.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do tarczy masz dobre wrażenie. Dekiel także do niej nie pasuje. 

Edytowane przez Frantz70

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mały Kazio napisy malował, kto panu to sp...?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, Iko napisał(-a):

Mały Kazio napisy malował, kto panu to sp...?

Proszę jeszcze raz uważnie przeczytać opis nad zdjęciami. Sam szukam odpowiedzi na temat stanu i orginalności elementów zegarka. Poprzedni właściciel jest dość wiekową osobą ale mimo to nie był w stanie udzielić mi zbyt wielu informacji. Po prostu już taki nabył. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wskazówki i koronka jak widać nie są od Atlantic'a. Dekiel też raczej nie od tego modelu. 

Jeśli możesz to daj zdjęcie mechanizmu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.