Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

21 minut temu, SLAWEK 01 napisał(-a):

Jednak zawsze z ciekawością śledzę ich nowe projekty i niestety to już często nie to samo. Oczywiście mieli kilka ciekawych i dość udanych reedycji, ale ja chyba zostanę wiernym tym starym poczciwym Atlanticom

 

Właśnie ten styl i ta reedycja w stylu starych Atlanticów mnie interesowała. Też jest mi przykro, że nie do końca im wyszło. Byłem gotowy nawet trochę "przepłacić" 😂 gdyby wszystko było zgodne z moimi oczekiwaniami, ale niestety różnica pomiędzy oczekiwaniami i rzeczywistością zniechęciła mnie do tego modelu.

 

10 minut temu, AK&AK napisał(-a):

Mnie podoba się automat z czarną tarczą, "na oko" na renderach wygląda na bardziej dopracowany niż mierzony przez Ciebie manual... Duży plus na wstępie za rozmiar...

 

Jeżeli wskazówki są robione inaczej (a patrząc na rendery, to jest nadzieja) niż w tym, który mierzyłem oraz jeżeli mechanizm to automat, to większość potencjalnych problemów odpada.

Tarcza w czarnym wygląda bardzo fajnie. Podobnie zresztą jak w granatowym.

 

Tylko uwaga:

 

Rendery. Z ciekawym szlifem na tarczy:

 

obraz.thumb.png.411e2374a596dfcb587ec44bffb05282.pngobraz.thumb.png.4b98479f35c2b902710dfefabb9411b6.png

 

A tutaj fotografie na których ten szlif praktycznie znika i tarcze już nie wyglądają tak ciekawie.

 

obraz.png.a2c82e2713d47786d9addc66372d8a1e.png

 

obraz.png.92e6de97b7d924461d7e126892a9a892.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, AK&AK napisał(-a):

@Perpetuum Mobile bardzo dziękuję za odpowiedź. Szkoda, że cena rośnie a jakość wykonania spada. Mnie podoba się automat z czarną tarczą, "na oko" na renderach wygląda na bardziej dopracowany niż mierzony przez Ciebie manual... Duży plus na wstępie za rozmiar...

 

@SLAWEK 01 mam dwa współczesne zegarki marki Atlantic i mógłbym mieć trzeci, oby tylko jakość rosła a nie malała. Ostatnio się rozpędzili i prezentują nowość za nowością. Może zrobią reedycję Monzy (piękna zieleń) i Master Marinera (ten co masz z tureckim datownikiem to mistrzostwo).

IMG_20221019_140055.jpg

Dziękuję bardzo 😊

Te które posiadasz są, a w zasadzie wydają się bardzo udanymi projektami, piszę wydają gdyż nie miałem przyjemności widzieć ich na żywo. Co do reedycji MM i Monzy to czas pokaże, czy pójdą w tym kierunku...ale faktycznie tempo mają konkretne więc nie jest to wykluczone 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co jakiś czas też mi się przypomina, że mam dwa worldmastery. Jeden stary i jeden nowy. Nocne zdjęcie nowego:

5486045A-DCDB-4095-9BA9-25F5A6540C18.jpeg


"Błogosławiony ten, co nie mając nic do powiedzenia, nie obleka tego faktu w słowa" - Julian Tuwim. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na bazarku pojawil siē Worldmaster.  Czy Waszym fachowym zdaniem  wart jest uwagi i ceny, czy lepiej polować dalej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakupiony w 2011. Jest na sellicie 200. Robi plus 15 sekund na dobę. Niestety oryginalny pasek chyba na tekturze. Szukam coś fajnego z kolorze zielonym. Może polecicie mi dobry pasek?

93D4E632-AC0D-4115-85C7-AC6E7E7BD02A.jpeg

52FA6BB5-1D82-4032-BD65-E452E484D672.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako platoniczny i słabo oblatany miłośnik AW mam dwa pytania do Kolegów :

1. Czy ktoś miałby garść informacji o AW z budzikiem? Mechanizm, (Rok(lata) produkcji, rynek itd itp...?

2. Czy ktoś mógłby mnie oświecić jakie modele występowały w wersji z automatem? Głównie interesują mnie modele starsze - nie współczesne...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, MarcinEck napisał(-a):

Jako platoniczny i słabo oblatany miłośnik AW mam dwa pytania do Kolegów :

1. Czy ktoś miałby garść informacji o AW z budzikiem? Mechanizm, (Rok(lata) produkcji, rynek itd itp...?

2. Czy ktoś mógłby mnie oświecić jakie modele występowały w wersji z automatem? Głównie interesują mnie modele starsze - nie współczesne...

Pytania raczej nie do tego działu gdyż Worldmastery nie były produkowane (według mojej wiedzy) w wersji z budzikiem. 

To raczej do działu Nietypowe zegarki marki Atlantic. Tam pewnie szybciej uzyskasz odpowiedzi. 

Ja osobiście mam dwa takie egzemplarze i od czasu do czasu wrzucam jakieś fotki właśnie w tym dziale.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś staruszek z rodzinnej szuflady uruchomiony po ok. 30 latach ;)

 

IMG_3633.thumb.jpg.30313207aa0e61cf243508af4bd1a08f.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 18.10.2022 o 23:38, Perpetuum Mobile napisał(-a):

Przymierzanko było. Nowa referencja, rozmiar 39 mm.

Wracając do naszej dyskusji oglądałem dziś na żywo nowe 39mm w wersji z manualem i automatem. Zgadzam się z Twoimi odczuciami co do manuala. Automat wypada zdecydowanie lepiej.

Oglądałem też dwa modele Worldmaster Mechanical Manufacture, czyli nowości na zdobionym Unitasie. Na żywo limitka (w kopercie w czarnym PVD) wypada gorzej od wersji nielimitowanej. Nic nie przemawia za jej kupnem, chyba żeby ją nosić mechanizmem do góry, bo naprawdę ładnie jest zrobiony... ale cena z metki absurdalna.

IMG_20221117_125153.jpg

IMG_20221117_125311.jpg

IMG_20221117_125455.jpg


Małżeństwo i zegarki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę szkoda, jak szanowana w sumie marka zaczyna prowadzić taką politykę. Dobrze, że chociaż automaty wyszły fajnie (sam jeszcze nie widziałem).

Współczesne manuale na Unitasie, to zazwyczaj takie wypusty dla kolekcjonerów/koneserów. Bardzo się dziwię, że takie właśnie zegarki Atlantic zrobił słabo.

Cóż, będziemy się cieszyć starszymi modelami 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Takiego Worldmastera zdobyłem, mam co do niego dwa pytania.

Szkiełko w tym modelu ma być z pierścieniem czy bez, oraz jakiej średnicy ma ono być ?

To obecne, niestety, nie bardzo nadaje się do polerowania, ma zbyt głębokie rysy, dlatego chcę zakupić nowe (tylko pytanie gdzie ?)

Koronka (jest obecnie z jakiegoś Poljota chyba) ma być z małą literką "a" ?

Zegarek jest na werku 969 4P, koperta chromowana.

 

 

20221201_200033.jpg

20221201_190755.jpg

Edytowane przez Wieniek1410

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 1.12.2022 o 20:41, Wieniek1410 napisał(-a):

Witam

Takiego Worldmastera zdobyłem, mam co do niego dwa pytania.

Szkiełko w tym modelu ma być z pierścieniem czy bez, oraz jakiej średnicy ma ono być ?

To obecne, niestety, nie bardzo nadaje się do polerowania, ma zbyt głębokie rysy, dlatego chcę zakupić nowe (tylko pytanie gdzie ?)

Koronka (jest obecnie z jakiegoś Poljota chyba) ma być z małą literką "a" ?

Zegarek jest na werku 969 4P, koperta chromowana.

 

 

 

 

Szkiełko z ringiem jak i koronkę kupisz na "znanym portalu aukcyjnym", rozmiar szkiełka 350.

 

IMG_3671.thumb.jpg.0f6331e04646265437b8f7bf33ca3d80.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak patrzę się na najnowszą linię worldmasterów, tych z manufacture i tam na tych zegarkach nie ma słowa:"worldmaster" ...na deklu również. Czy tak kiedyś bywało z tą linią?
Pozdrawiam

Wysłane z mojego CPH2009 przy użyciu Tapatalka



Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.