Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

Pomimo niwielkiego stażu na forum pozwolę sobie przywitaĆ Ciebie w imieniu swoim i innych userow na forum !

 

Zaiste śliczny Twój model jest. Niemniej sugerowałbym zmniejszenie formatu zdjęć bo są dość spore.

 

najlepszego !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich na forum!! :)

Przedstawię teraz mojego Worldmastera, pochodzącego prawdopodobnie z lat 50 tych.

 

Witaj

Fajny Worldmaster, ale to raczej lata 70-te, niż 50-te. Niemniej gratulacje!


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To i ja się pochwalę :D

Worldmaster podziadkowy, prawdopodobnie połowa XX w., zakładany sentymentalnie przy większych uroczystościach rodzinnych

 

gallery_31425_269_57845.jpg

 

I nieco współcześniej: noszony na codzień niebieski Skipper

 

gallery_31425_269_53649.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

To ja się też pochwalę -choć przy Waszych to mój wygląda kiepsko.

Uważam go za pamiątkę po dziadku choć kupiony jest na allegro.

Dziadek zmarł 6 lat temu i chyba Worldmaster jest razem z nim -rozumiecie ;) .

 

post-1895-0-35101500-1331635266.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Tomek

Cześć. A jakbyś mu założył nową oryginalną szwajcarską tarczę t o z pewnością poprawiłbyś mu wygląd i sobie samopoczucie. Służę pomocą w tej kwestii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie

Nie wiem czy wypowiadam się pod odpowiednim tematem, bo tutaj pokazujecie własne "Worldmastery". Ja natomiast chciałbym wejść w posiadanie takiego jak to ktoś pięknie ujął "zegarka z duszą". Zwracam się zatem do was z prośbą o poradę. Czy dzisiaj warto zainwestować 1,5 tysiąca w nowego Worldmastera, czy też w tej cenie lepiej kupić coś innego? Pytam ponieważ dość często (nie tylko wśród bywalców tej strony) spotykam się z ostrą krytyką właśnie Worldmasterów. Krytyka ta dotyczy głównie wadliwego automatycznego mechanizmu, który to raz śpieszy, raz spóźnia, a czasami zupełnie pada i to w pierwszych miesiącach po zakupie. Czyli zachowuje się zupełnie nie po szwajcarsku.

By jednak nie mijać się zupełnie z tematem, przedstawiam kilka moich wyśnionych Worldmasterów:

 

http://www.demus.pl/product-pol-8622-Zegarek-Atlantic-Worldmaster-51751-45-25.html

 

http://www.demus.pl/product-pol-8387-Zegarek-Atlantic-Worldmaster-51751-45-35.html

 

http://www.demus.pl/product-pol-5585-Zegarek-Atlantic-Worldmaster-51650-45-35.html

 

Który z Worldmasterów byście mi polecili, bo widzę że różnią się mechanizmem?

Czego w Worldmasterach mam unikać, co traktować jako priorytet?

 

pozdrawiam serdecznie ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego nowy

 

Po pierwsze - jest podforum "Zapytania" itp

Po drugie - "zegarki naszych marzeń" też mają swój wątek.

Po trzecie - całkiem niedawno ktoś pytał dokładnie o to samo....

 

Nie śmieć zatem i przenieś swoje zapytanie w odpowiednie miejsce.

 

Pozdrawiam

Iko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego nowy

 

Po pierwsze - jest podforum "Zapytania" itp

Po drugie - "zegarki naszych marzeń" też mają swój wątek.

Po trzecie - całkiem niedawno ktoś pytał dokładnie o to samo....

 

Nie śmieć zatem i przenieś swoje zapytanie w odpowiednie miejsce.

 

Pozdrawiam

Iko

 

 

 

 

 

 

 

Wielkie dzięki za cenne uwagi, na pewno z nich w skorzystam.

 

pozdrawiam:

 

tiret

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Worldmaster, jak Worldmaster, ale miś!... :blink: Gratuluję klasyka. I misia :o


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temu misiu po drodze z Worldmasterem... :blink::P

 

Misie właśnie taki śni sie... :o


Tempus fugit - ... zegarek manet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Worldmaster, jak Worldmaster, ale miś!... :blink: Gratuluję klasyka. I misia :o

 

Dzięki... :P Miś tak się zbratał z Worldmasterem, że na nic się zdało tłumaczenie mu, że ten zegarek to bardziej do garnituru, a nie do bluzy z kapturem... :D

Edytowane przez Degustatorr del Monsterro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
post-24664-0-73453200-1331637086.jpg Edytowane przez andrzejk

tengo hambre pero no tengo dinero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
post-24664-0-56411800-1331637092.jpg Edytowane przez andrzejk

tengo hambre pero no tengo dinero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz jest :) Zdaje się, że to lata 70te, ładnie zachowany. Najlepiej poczytaj sobie tekst z tego linku (podawany już wiele razy) - dowiesz się na pewno wiele ciekawych rzeczy o swoim Atlanticu :)

Edytowane przez Chorwat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcie ma już trochę. Tarcza i koperta w świetnym stanie, zdjęcie jest nieco zbyt okrutne dla szczegółów - było robione "pierwszego dnia", szkiełko po polerowaniu prawie idealne. Tarcza jest granatowa. Zegarek dostałem jako pamiątkę po bardzo zacnym Człowieku.

a3469e10bdeefcf9gen.jpg


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Granatowa tarcza piękna.

 

Czy to tylko mnie się tak wydaje, czy rzeczywiście we wszystkich Worldmasterach tej linii, niezależnie od roku produkcji, napis Worldmaster leci do dołu w stosunku do napisu Atlantic?

 

Patrzę na wszystkie egzemplarze w tym wątku i w każdym wygląda to tak samo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co...Miałem napisać, ze to perspektywa przy zdjęciach robionych "od prawej'.Ale po wślepianiu się w oryginał: t jest niższe niż l i d w napisie. I to ewidentnie. Czy Worldmaster jest krzywo względem Atlantic, i/lub 21 jewels - tego już nie jestem taki pewien. Ale można to odbierać tak, jak piszesz. Krótko mówiąc albo złudzenie, albo rzeczywiście nieco krzywo, w każdym razie odczuwalne.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz jest :) Zdaje się, że to lata 70te, ładnie zachowany. Najlepiej poczytaj sobie tekst z tego linku (podawany już wiele razy) - dowiesz się na pewno wiele ciekawych rzeczy o swoim Atlanticu :)

 

 

dzieki, juz zzaciagam i czytam :)

 

zew jest ladnie zachowany lecz ma podobno jakas wade(sw.p. dziadek kupil go x lat temu i podobno zawsze stawal nawet noszony wiec wpierw idzie do serwisu.

 

Wiesz co...Miałem napisać, ze to perspektywa przy zdjęciach robionych "od prawej'.Ale po wślepianiu się w oryginał: t jest niższe niż l i d w napisie. I to ewidentnie. Czy Worldmaster jest krzywo względem Atlantic, i/lub 21 jewels - tego już nie jestem taki pewien. Ale można to odbierać tak, jak piszesz. Krótko mówiąc albo złudzenie, albo rzeczywiście nieco krzywo, w każdym razie odczuwalne.

 

 

mam podobne odczucia. Duzo czasu ost obserwuje cyferblaf mojego WM i faktycznie sam napis jest jak by lekko po skosie

Edytowane przez andrzejk

tengo hambre pero no tengo dinero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam juz zegar po naprawie.

Taki byl wczesniej:

 

IMG_0007.jpg

 

Teraz wygląda tak:

 

atl.jpg

 

Oczywiście wygląda ładniej, ale szczerze powiem, że czuję się nieco wyrolowany.

Zegarmistrz nie mógł ponoć znaleźć nowej koperty więc przylutował jakieś "podobne" ucho. Zegar trzyma sie kupy, ale niestety różnica jest widoczna. No wazne, że można go nosić. Natomiast wymienił koronkę i powiem że wstawił raczej koronę - chiba nieco za duża IMHO.

Tyle że ładnie się błyszczy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękny egzemplarz. Co do ucha to - patrząc na Twoje zdjęcie - moim zdaniem wcale nie wygląda to tak źle. Koronka faktycznie duża i średnio pasuje, ale za to tarcza bardzo ładna. Ogólnie zegareczek bardzo urodziwy, no i fajnie, że udało się go przywrócić do życia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To i ja swojego pokażę. Powiem szczerzę, że nigdzie indziej nie widzialem takiej tarczy i ciekawi mnie, czy ktoś z Was wie coś więcej na temat tego modelu Worldmastera. Jest na mechaniźmie Unitas 6300, który nie jest sygnowany nazwą atlantic, koronka też nie jest sygnowana. Systaem ochrony balansu jest nazwany incabloc zamiast antichoc, więc zegarek jest raczej z tych do lat 70-tych.

Na tarczy jak widzicie ma pełno różnego paskudztwa, za bardzo nie wiem nawet co mu tam powyrastało... Da się to wymyć, czy trzeba bedzie wymieniać tarczę?

 

b7a4de9308996526med.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.