Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

Zegarek Lestafa jest tylko ładny, za to niestety już tylko w miarę podobny do oryginału. Liternictwo, wielkość czcionki itp. nieudolnie wykonane przez "restauratora".

Szkoda było go oddawać. Ale to już indywidualna decyzja i nic mi do tego w zasadzie.

 

Niestety mój Atlantic nadawał się już tylko do renowacji, tarczy nie można było wymyć, bo to co na niej wyrosło to nie był brud, tylko jakiś nie znany nauce nalot... Co do efektów to nie jest aż tak źle jak piszesz, czcionka jest ładna, może tylko napis nad godziną szóstą trochę za szeroki, ale ogólnie wyszło przyzwoicie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam proszę was o opinie zegarka znalezionego na allegro mianowicie Atlantic Worldmaster- podaję do niego link http://allegro.pl/atlantic-worldmaster-super-okazja-i1437289272.html Pierwszy raz taki model widzę i zastanawiam się nad "wkroczeniem" do licytacji. Proszę o Wasze opinie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Heinz_Dundersztyc

pierwszy to prezent od rodziców za osiągnięcie, które miało dla nich duże znaczenie, dla mnie niespecjalnie.

Wizyta u zegarmistrza na okresowy przegląd skończyła się wgniotkami w 2 indeksach i fragmentach tarczy (**** temu fachowcu w ****). Przez jakieś cztery lata był to mój jedyny zegarek, popierdzielałem w nim dzien w dzień i jakoś nie miałem problemów ,że ten sam do pracy i na urlop itp. itd. Nie był to pierwszy zegarek, ale od niego choroba, gadżeciarstwo, no dobra, pasja czy hobby się zaczęli (szczęśliwie jużem prawie zdrów ;) ).

post-0-0-56719400-1331816051.jpg

 

post-0-0-54772900-1331816053.jpg

 

 

ten z kolei to prezent od sąsiada - gdy dowiedział się (sąsiad), że zbieram zegarki to dał bo jego nadgarstek okupował już od dłuższego czasu Kwarcowy Kazimierz. Jest na chodzie, ale w stanie tragicznym, mimo to znacznie lepszym niż sąsiad, który niestety od roku już nie żyje. Może kiedyś pokuszę się o jakieś spa dla niego

post-0-0-54746800-1331816055.jpg

 

Mam jeszcze takiego cudaka - składaka. Niewim ile w nim prawdziwego atlantica, ale to sympatyczny zegarek - prezent od kolegii jajacka ;)

post-0-0-50228900-1331816057.jpg

Edytowane przez Heinz_Dundersztyc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wizyta u zegarmistrza na okresowy przegląd skończyła się wgniotkami w 2 indeksach i fragmentach tarczy

 

Mam nadzieje że mu za to odpowiednio podziękowałeś... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Heinz_Dundersztyc

to był ostatni zegarek jaki mu zostawiłem do roboty

oczywiście wyparł się wszystkiego, a ja nie miałem ochoty na pyskówki i przepychanki

dlatego bardzo się cieszę, że znalazłem naprawdę solidnego fachowca, to nic, że sporo więcej płacę, ale jestem spokojny o swoje zegarki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... a ja nie miałem ochoty na pyskówki i przepychanki

...

 

Dusza człowiek jesteś, ja bym się chyba nie opanował...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

do użytkownika Lestaf

kto ci robił renowacje tarczy

osobiście mi się nie podoba ta tarcza

mam podobna tarcze w swoim Tissot-cie ( biała perła )

i jest do bani

teraz tylko u Głowackich odnawiam tarcze robią to cudnie

np na fotce

Atlantic fotk 2 DOXA fotk 6 to robota u Głowackich

a tissot fotk nr 9 ktoś w łodzi odnawiał i wyszło jak widać

mojamaakolekcja00113534.jpg

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie jest biała perła, kolor wchodzi lekko w żółć, czego nie widać na zdjęciach. Mi sie podoba, ale zdania są podzielone... Renowacje robił mi Pan Baum w Gdańsku.

Odnowione tarcze nigdy nie będą takie same jak oryginał, jeśli ktoś decyduje się na renowacje, powinien wiedzieć, że nowy wygląd jego zegarka bedzie dziełem zegarmistrza, który podejmuje się tego zadania, że zegarek po takim zabiegu bedzie czymś niepowtarzalnym, bo nie będzie to już taśmowy wyrób, identyczny jak tysiące innych.

Mój Atlantic nie jest może już tak ładny, jak ładny mógłby być oryginał, ale moja sympatia dla Baumów powoduje, że ta wersja podoba mi się wyjątkowo, bo w mój zegarek tknięty został nowy duch, mimo że był zniszczony, teraz na nowo wrócił do zycia i jest to zasługa zegarmistrza, który zrobił to najlepiej jak umiał.

Edytowane przez Lestaf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@michalop

 

Ładne te Twoje Atlantiki, szczególnie Weltmeister...

 

Największe wrażenie robi jednak Stowa, fantastyczna.

Edytowane przez Degustatorr del Monsterro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę sfatygowany, ale cały czas na dobrym chodzie. Przy mnie od 35 lat :-) Koronka i szkło nieoryginalne, reszta 100% Atlantic

 

post-19211-0-01062700-1298646874_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kaido2
post-0-0-69225500-1331823375.jpg<

post-0-0-18087500-1331823374.jpg

Edytowane przez kaido2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękny, mimo że czas odcisnął na nim swoje piętno. Będziesz go odnawiał?

 

sam nie wiem... w sumie wolałbym, żeby był troche "ładniejszy", ale nie wiem, komu taką robotę powierzyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie sekunda, bo typowa Delbanowska, lecz kilka juz takich sztuk spotkalem z takowa sekunda i mam teraz zagwozdke czy takie sekundy byly tez w Atllantic`kach.

 

A czy przypadkiem w tych modelach oryginalnie sekundnik nie był jednolity, bez grota strzałki na końcu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kaido2

A czy przypadkiem w tych modelach oryginalnie sekundnik nie był jednolity, bez grota strzałki na końcu?

 

To jest wlasnie zastanawiajace.Znajomy ktory mial troche tych Atlanticow mowil mi ze te Varldmastarury wystepowaly oryginalnie z ok. trzema rodzajami wskazowek w zaleznosci od okresu w jakim zostaly zmontowane, gdzie w kazdym z rodzaji byla inna sekunda.Spotkalem juz 2 Takie Varldmastarury z niebieskim pierscieniem na cyfrach gdzie wystepowaly wskazowki sekundy ze strzalka identyczne jak w Delbanach, z ta roznica ze wzor wskazowek minutowej i godzinowej byl inny.Zegarek ma jeszcze oryginalna koronke i ponoc gdzies dlugo przelezal bo sie zepsul, aczkolwiek kombinatorstwa nie mozna wykluczyc, a co za tym idzie watpliwosci z tym zwiazanych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy takiego oto Atlantica mogę tu wkleić ??? czy on tu pasować nie będzie :lol:

to mój pierwszy atlantic :)

post-34697-0-86160900-1298883008_thumb.jpg


KUPIĘ - TROCHĘ WOLNEGO CZASU ! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Góral

 

Jest odrębny wątek - nietypowe zegarki Atlantic.

Tu są Worldmastery.

 

Pozdrawiam

Iko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

Korzystając z zaproszenia kol. Degustatorr, chciałbym się pochwalić tutaj moim pierwszym Atlantikiem.

To prezent od znajomej po czyszczeniu szuflad po babci. Dostał mi się złocony Poljot - damski i ten Atlantic. Poljot niebawem wróci do pierwotnej spadkobierczyni po czyszczeniu i regulacji - myślę, że się polubią, ja natomiast z dużą frajdą noszę Atlantica. Nie mam zdjęć "sprzed", ale:

koperta była mocno porysowana i poprzecierana, jedno uszko lekko lecz widocznie przygięte

tarcza szara i brudna

szkiełko porysowane

pasek... był :)

 

Decyzje podjęte i przeprowadzone działania:

koperta - do chromowania

tarcza - do mycia i zobaczenia, co się udało uratować pod brudem

werk - czyszczenie i smarowanie, choć wyglądał najlepiej z całego zestawu

te działania przeprowadził Pan Jerzy Rosiak z Ząbkowskiej

szkiełko - najlepiej wymienić na niższe, jak się nie da - wypolerować. Niższych nie było, wypolerowałem sam. Najpierw samochodowy automax, później polywatch

pasek - kupić jakiś "pojechany"

 

decyzje podjęte, działania jeszcze nie przeprowadzone:

wypełnienie tarczy i wskazówek masą świecącą (nie wiem, kto mógłby mi to dobrze zrobić)

koronka - obecna jest wygodna, ale chyba nie do końca zgodna z oryginałem.

 

No i efekt mojego "projektu Emeryt" - jakoś mocno mi się kojarzy ze starszym panem w siatkowym podkoszulku krzątającym się po działce :) , co w niczym nie przeszkadza mu pchać mi się ostatnio codziennie na nadgarstek,

prezentuje poniżej. Przepraszam za jakość - nie mam cyfrówki, zdjęcie robione telefonem i w dodatku mało artystyczne

 

post-225-0-96589000-1331824064.jpg

 

Pozdrawiam,


Wasyl
Mam różne zegarki

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiatm, a to moje cudo. Przelezal w szufladzie ostatnie 15 lat i nadzal lezakuje. :)

post-33326-0-75077000-1299147081_thumb.jpg


Omega SMP300, kilka Constallation, Moonwatch. Rolex też kilka, Kocham Seiko! Poljot Chronograf  i Strela nadal cieszy , Pudelko kieszonek i wiele innych. Choroba postepuje. Pozdrawiam. Jedrzej 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękne "słoneczko" - moim zdaniem najładniejszy AW wszechczasów.

Mam takie 2, niestety też trochę sfatygowane

 

1. pewnie tak, ale zajrzyj na "helwecję"

2. zależy od miejscowości, ale kilkadziesiąt pln

3. wartość sentymentalna, ale w tym stanie jakieś 300 pln

 

Pozdrawiam

Iko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

misiek123456

 

Piękny egzemplarz, rzeczywiście tarcza w tych modelach robi wrażenie. Osobiście nie sprzedawałbym tego zegarka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.