Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

No coż, tak to chyba jest z tymi zachciewajkami. Ja mam czarnego a mam ochote na perłowego, Ty z kolei masz perłowego i chciałbyś czarnego...Najlepiej więc mieć obydwa. A co do samej marki, może rzeczywiscie nie są to wybitne zegarki, ale dla znacznej części mojego pokolenia to zegarki kultowe, mające wartość sentymentalną. A poza tym,co za różnorodność modeli i tarcz...

 

Tak, różnorodność tarcz w Worldmasterach jest niezwykła...Poza tym mają fajną fakturę, nierzadko są pięknie giloszowane. Wystarczy zresztą pooglądać zegarki Kolegów z tego wątku, jest tutaj wiele pięknych egzemplarzy. Co do wartości sentymentalnej, to również się zgodzę - swojego Worldmastera mam od 18 lat, wiele ze mną przeszedł i co najważniejsze - przez te wszystkie lata moja sympatia względem niego nie zmalała ani trochę... ;)

 

ross74

 

Ostatni ma ciekawą tarczę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

 

Ostatni ma ciekawą tarczę.

 

Identyczną tarczę mają współczesne Atlantici linii art deco (logo jest oczywiscie inne i kształt wskazówek)-widać pare postów wyżej, chociaż na tych zdjeciach trudno zobaczyć to ciekawe promieniste giloszowanie.

Edytowane przez andrewjohn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, współczesne Worldmastery jakoś mi nie leżą...Brak mi w nich tego czegoś nieuchwytnego(niektórzy nazywają to duszą ;)) , co mają stare Atlantiki. Takie subiektywne odczucie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja akurat uważam, że niektóre współczesne Atlantiki są bardzo OK, jeżeli chodzi o stylistykę i cenę, zauważam w nich również tę duszę, o której piszesz. Ale jak sam wiesz, to są subiektywne odczucia, u mnie dodatkowo zabarwione emocjonalnie wspomnieniami z lat dzieciństwa i młodości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowe Atlantic-i może są i piękne, ale daleko im do tego niesamowitego klimatu, jaki mają te stare- są jak wino i skrzypce...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładnie powiedziane. W innym wątku wyczytałem, że masz 55 Atlantików, z czego znaczna część to Worldmastery...Czekamy więc na prezentację kolejnych B) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Dzisaiaj pokażę trzy przed i po regeneracji, chociaż im się należała, to mam mieszane uczucia, według mnie straciły "to coś", ale oceńcie sami.

post-36819-0-05547600-1304881624_thumb.jpg

post-36819-0-84552500-1304881636_thumb.jpg

post-36819-0-34132100-1304881649_thumb.jpg

post-36819-0-08335600-1304881665_thumb.jpg

post-36819-0-41921200-1304881684_thumb.jpg

post-36819-0-85164700-1304881700_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. Dzisaiaj pokażę trzy przed i po regeneracji, chociaż im się należała, to mam mieszane uczucia, według mnie straciły "to coś", ale oceńcie sami.

 

Takie są prawa renowacji...Stąd zapewne tylu jej przeciwników, co zwolenników. Zegarki wyglądają, jak nowe. Osobiście wolę, jak na starym zegarku widać małe ślady upływu czasu, no ale w Twoim przypadku pierwszy i trzeci były już mocno zmęczone życiem, drugiego natomiast nie oddawałbym do renowacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tych ostatnich najbardziej podoba mi się Varldsmastarur. Można by mu umyć tarczę, ale razem z zabrudzeniami mogą zejść napisy...

 

Ciekaw jestem, przez jaki czas udało Ci się zebrać aż tyle Worldmasterów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tych ostatnich najbardziej podoba mi się Varldsmastarur. Można by mu umyć tarczę, ale razem z zabrudzeniami mogą zejść napisy...

 

Ciekaw jestem, przez jaki czas udało Ci się zebrać aż tyle Worldmasterów?

Zbieram je 4 lata i ciągle trafiają się jakieś których nie mam- to jest jak nałóg, jak zobaczę jakiegoś, którego nie ma w mojej kolekcji to nie mogę się powstrzymać żeby go nie kupić- oczywiście za w miarę sęsowną cenę.

Załączam zdjęcia następnych.

post-36819-0-84370300-1304960596_thumb.jpg

post-36819-0-92262200-1304960613_thumb.jpg

post-36819-0-41457800-1304960656_thumb.jpg

post-36819-0-99085100-1304960683_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to wina zdjęć, ale obawiam się że dwa z prawej trochę porażka :D Gdzie były robione?


(...)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to wina zdjęć, ale obawiam się że dwa z prawej trochę porażka :D Gdzie były robione?

Tak, masz rację, takie już kupiłem(początek kolekcji) więc nie wiem gdzie były robione. Teraz już nie kupuję odnawianych, chyba że są naprawdę dobrze zrobione.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xylog
Napisano (edytowane)

To i ja może pokażę coś ze swojej kolekcji.

Tym razem sa to białe Worldmastery, z logo "a atlantic", nieodnawiane, choć na jednym widać ślady ingerencji.

Na razie zdjęcie zbiorcze :D

 

post-35141-0-79855900-1331844093.jpg

Edytowane przez xylog

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy nie pięknie byłoby, gdyby Atlantic poszedł w ślad za Glashutte i zrobiło po prostu wierną replikę swojego bestsellerowego Worldmastera? :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A który to ten najbardziej bestsellerowy? :P Patrząc chociażby na powyższe zdjęcie Kolegi xyloga widać, jaka była różnorodność tarcz w Worldmasterach, a większość z nich - piękna, przynajmniej dla mnie. Zresztą Atlantic produkuje przecież współcześnie Worldmastery, chociaż do mnie one nie za bardzo przemawiają, jestem fanem tych zegarków w starszym wydaniu.

 

Xylog - imponująca kolekcja, gratuluję. Pokazuj pojedyncze egzemplarze... B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.