Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

Najpopularniejszy - co nie znaczy, że najładniejszy i najbardziej oryginalny w sensie wzornictwa - jest ten o parzyście skalowanych indeksach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To i ja może pokażę coś ze swojej kolekcji.

Tym razem sa to białe Worldmastery, z logo "a atlantic", nieodnawiane, choć na jednym widać ślady ingerencji.

Na razie zdjęcie zbiorcze :P

 

post-36819-0-14428400-1331844641.jpg

Piękne- nie mogę doczekać się dokładniejszych zdjęć- no dalej, nie daj się prosić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie te miałem na myśli, pisząc o bestsellerze :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xylog

Podeślę zdjęcia jak wrócę do zbiorów, teraz zbieram, ale trawę z trawnika. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xylog

I ciąg dalszy ...

 

post-35141-0-25626300-1331844886.jpg

 

post-35141-0-84882800-1331844887.jpg

 

post-35141-0-97548500-1331844894.jpg

 

post-35141-0-81289100-1331844896.jpg

 

post-35141-0-78685800-1331844898.jpg

 

 

Ciąg dalszy, mam nadzieję, nastąpi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

xylog, piękna kolekcja. Ciagle wprawia mnie w zdumienie róznorodność tarcz starych Atlanticów, co za pomysłowość, każda inna...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przepiękne, kilka posiadam w swojej kolekcji a kilka chciał bym mieć, tak jak 1,2,3 i ostatni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz jeden który przeleżał w szafie wiele lat, prawie nie używany, na tarczy widać rdzawe odbicie wskazówek.

post-36819-0-31936800-1306265943_thumb.jpg

post-36819-0-93140700-1306265953_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xylog

Ciekawy, takiego w realu nie widziałem, rzadkość - wszystkie indeksy cyfrowe. Gratuluję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, pięknie tyka (o dziwo po tylu latach przestoju), a oto jego mechanizm.

post-36819-0-93031900-1306347934_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mechanizm Eta bardzo ładny i solidny wół!!!!!

Xylog widzę, że w twoim zbiorze znalazł się egzemplarz, który miałem u siebie bardzo się cieszę,że jest w tak doborowym towarzystwie Atlantików. Trafił do Atlantikowa jak mysz z filmu "MILA" do "MOUSVILE" :angry:.Nie mogłem się pogodzić z jego stratą więc kupiłem w zeszły miesiącu identycznego :(

U mnie tez kilka ciekawostek się znalazło mam tez jednego NOS-a oryginala zakupiony wczoraj ale na czyszczeniu więc fotki niebawem. Trafił tez do mnie egzemplarz z niebieskim ringiem znajdujący się także w dziale ciekawostki w opracowaniu Kutermankiewicza i co dziwne nigdy nie widziałem tak dobrze zachowanej tarczy w tym zegarku, jest bez skazy!!!!, za to koperta do renowacji, ale po dobrej renowacji jaką teraz wykonuje Łódź, zegarek będzie wyglądał jak NOS i to mnie bardzo cieszy. A zdjęcia wkleję po renowacji koperty. Xylog masz takiego w swoim zbiorze ale w Twoim tarcza jest mocno sfatygowana :(:D

PS. Ross gratuluje zegarka ciekawy i rzadki Ci on faktycznie a trochę tych Atlantików widziałem, sprzedałem i mam :)

Edytowane przez Stary

Ci, którzy po zwycięstwie spoczęli na laurach są już martwi..... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xylog

Zbierając przyjąłem zasadę. BIORĘ. I szukam lepszego. Jeśli znajdę, to poprzedni idzie do ludzi. W ten sposób mam np. Worldmastera "z pagonami" z serii jakiego widać u Wojtka na atlantic.helwecja.com na stronie startowej. Ale mój ma "pagony" na 3,6,9,12. Niestety jest w takim stanie - umyta tarcza do blachy, napisy robione chyba ręcznie, że wstyd to pokazywać. Ale że to jest rarytas świadczy fakt, że początkowo Wojtek nie wierzył, że to nie samoróbka. Ale też go do zbioru zdjęć nie dołączył :angry:

 

A tak wogóle to zamiast tyle opisywać to rób zdjęcia i dawaj je tu!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra namówiliście mnie choć obiecałem sobie, że nie będę wklejał niedopieszczonych egzemplarzy tym razem zrobię to dla Was :).

Pierwszy to de luxe zakupiony miesiąc temu tarcza zachowana w oryginalnym stanie lecz koperta po renowacji ale co ciekawe w środku pracuje AS1604 co moim zdaniem jest sporą rzadkością bo w tych modelach widuje się raczej Unitasa:

 

post-29151-0-15332500-1331846460.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

post-29151-0-40829400-1331846461.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Następny jest oryginal w stanie jakiego nigdy wcześniej nie trzymałem w dłoniach, po prostu przeleżał od nowości szufladzie jakieś 20 lat, koperta zachowana w ideale praktycznie żadnych widocznych rys, dekielek wygląda jak gdyby nigdy nie był odkręcany, ale za to szkiełko ma kilka rysek od kulania się w szufladzie i choć dziś wrócił z czyszczenia to szkiełko jeszcze będzie miał wymienione. W ciemnościach świeci jak świeczka, wszystko oryginalne bez śladów używania. Nie mogę się na niego napatrzeć bo nawet fosfor jest nie przykurzony i dwa razy dziennie zaglądam do szuflady żeby popatrzeć jak się mieni, nie zdążyłem mu nawet paska dokupić a już wkleiłem fotkę :)

A zdjęcia na szybko nawet w połowie nie oddają jego uroku:

 

post-29151-0-79809900-1331846462.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

oryginal3.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

post-29151-0-41908100-1331846506.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

post-29151-0-94876400-1331846509.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

No i przed ostatni i chyba jeden z najciekawszych jak dla mnie, tarcza idealna jak gdyby wczoraj wyszła z fabryki bez najmniejszej skazy,ubytku czy papruszka po prostu nie wiem jak to możliwe zegarek ma z 60 lat, o czym świadczy stan koperty a tarcza nic :) co wy na to??

reszta do renowacji, takowa odbędzie się w Łodzi na najwyższym poziomie z zachowaniem krawędzi bo stan tarczy tego wymaga:

Mechanizm AS1430 cyka aż miło a przy tym bardzo punktualny:

Xylog o tym właśnie pisałem:

post-29151-0-04184000-1331846512.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us,

i wytarta koperta choć bez wrzerów:

post-29151-0-40501900-1331846513.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

I ostatni ale jeden z moich ulubionych ostatnich nabytków ma już ze dwa miesiące ale chyba jeszcze nie publikowany seahunter w stali na ecie 25 kamieniowej zachowany jak widać, używany na co-dzień, dla mnie stan idealny ma kilka drobniutkich rysek ale żadnej ode mnie obnoszę się jak z jajkiem a że pracuję w garniturze to nie nadwyrężam mojego divera punktualny i piękny również można go zobaczyć w ciekawostkach pana Kutermankiewicza jednak nie w takim stanie i to mnie bardzo cieszy :) bo kupić takiego tak zachowanego to spory sukces, wiem bo szukałem.Informacji na jego temat praktycznie nie ma, podobnie jak zdjęć, na które trafiłem dopiero na naszym forum gdzie zetknąłem się z bardzo podobnym choć nie tak urodziwym w moim mniemaniu :)

post-29151-0-00303400-1331846515.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

post-29151-0-61192100-1331846516.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

post-29151-0-19031800-1331846518.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Pozdrawiam chłopaki!!!!

Edytowane przez Stary

Ci, którzy po zwycięstwie spoczęli na laurach są już martwi..... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xylog

Cudeńka. Wszystkie. Ten z niebieskim ringiem jest... a brak słów. Tylko gul skacze jak się patrzy na to wszystko. Ja próbuje nadrabiać ilością, a tu wejdzie taki, pokaże parę zdjęć i już te moje złomy inaczej wyglądają. jakby co to wiesz gdzie znajdą godne miejsce :)

 

Gratuluję

 

Jacek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, wiem Jaco na razie spasowałem ze sprzedażą bo zegarkami musiałem dofinansować mój ostatni zakup jakim był motocykl, stąd tyle fajnych sprzedałem, czego żałuję po dziś dzień ale w życiu nie może być monotonii,a motocykle to moja druga pasja, trafiłem na kilka fajnych egzemplarzy i to zachowanych całkiem fajnie i już częściowo odbudowałem kolekcję o kilka naprawdę fajnych. Ale będę pamiętał, choć mam cichą nadzieję, że nie prędko teraz się będę pozbywał moich rodzynków to zawsze staram się pamiętać o was i tylko raz wystawiłem zegarek na allegro bo nie było chętnych na Anglika za 120zł to na portalu aukcyjnym poszedł na 170 zł :)

Co do Twojej kolekcji to zamieniłbym wszystkie moje perełki na Twój zbiór jak to nazwałeś "złomów", a jest tam mój egzemplarz, którego sprzedaży żałuję :) . Bo zebrać tyle ciekawostek to już coś wielkiego, co świadczy o charakterze człowieka, jego uporze i dążeniu do celu. Jest co oglądać , podziwiać, uczyć się, i z czystym sercem przyznaję, że zegarkami tak na poważnie zajmuję się od 5 lat, dziennie spędzam sporo czasu na portalach, forach i muszę przyznać, że masz kilka Atlantików, których jeszcze nie widziałem. Więc uważaj co mówisz!!!! :) jakie złomy????? eksponaty mistrzu!!!, eksponaty bo tak należy je nazywać.....

Pozdrawiam!!! :)


Ci, którzy po zwycięstwie spoczęli na laurach są już martwi..... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xylog

No to skoro tak mówisz to pokażę teraz Weltmeistery i Wolmiestery.

 

weltmeisterwolmeister.jpg

 

10 dolnych to Weltmiester, przy czym dopiero po zrobieniu zdjęcia zauważyłem, że drugi z prawej na dole, z ringiem, radosna twórczość renowatora, jeszcze tu jest. Już wyleciał z tego pudełka, pewnie będzie na aukcji. Podobny los czeka chyba drugiego z lewej w górnym rzędzie, ale jakoś mam do niego słabość.

2 górne to Wolmeister - nie znane jest pochodzenie tego słowa, jako, że podobne do Weltmeister, to pozostaje mieć nadzieję, że można je pokazać w tym forum. :)

 

Niektórzy znów rozpoznają znajome egzemplarze.

 

Narazie zdjęcie poglądowe, po weekendzie znów zasilę wątek dokładniejszymi zdjęciami.

 

Jacek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozpoznaję, ale widzę, że cały czas masz coś w zanadrzu. Gratuluje zaparcia i tylu ciekawych tarcz bo przecież to oceniamy na pierwszy rzut oka :)

I co z tego, że mam kilka ładnych egzemplarzy zabijasz mnie ilością i różnorodnością :)

Edytowane przez Stary

Ci, którzy po zwycięstwie spoczęli na laurach są już martwi..... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie piękna kolekcja, ciekaw jestem dokładniejszych zdjęć. Po tej i poprzedniej kolekcji widzę jak jeszcze wiele Atlanic-ów brakuje w mojej kolekcji, czasem wydaje mi się że lepiej było by ich nie oglądać bo jak widzę jaskiegoś pięknego, którego nie mam to ...., ale z drugiej strony bardziej mnie cieszy znajdywanie i zdobywanie Atlantic-ów których nie mam niż gdybym miał już prawie wszystkie. Niestety ostatnio trochę cienko z kasą bo poszła na monety, więc pozostaje tylko oglądanie i przełykanie śliny.

A oto kilka następnych

post-36819-0-78647900-1307022506_thumb.jpg

post-36819-0-68680400-1307022517_thumb.jpg

post-36819-0-03282300-1307022530_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xylog
post-35141-0-38541700-1331846826.jpg Edytowane przez xylog

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, piękne okazy Panowie tu prezentujecie

ostatnio chodzi za mną taki Atlantic vintage i usilnie szukam czegoś w necie

jednak cięzko o zadbany egzemplarz w jeszcze rozsądnej cenie i nie odnawiany...

ale po lekturze tego wątka nie zrażam się a wręcz dodatkowo biorę się ze zdwojoną aktywnością za poszukiwania mojego pierwszego, wymarzonego Worldmastera ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xylog

Dla rozluźnienia atmosfery zapraszam na moje dwie aukcje:

 

http://allegro.pl/atlantic-czarna-tarcza-mechaniczny-bcm-i1644184895.html

 

http://allegro.pl/piekny-olbrzymi-pozlacany-atlantic-i1644526701.html

 

Zapomniałem dodać że to są moje dwie ulubione aukcje ;)

 

Jacek

 

PS jeśli ktoś potrafi, proszę zachować dla potomności fotki tych niezwykłych egzemplarzy szwajcarskiej sztuki zegarmistrzowskiej. Najlepiej wklejając tu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.