Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

A teraz dwa które muszą odwiedzić lekarza. Pierwszy choć tarcza była zalana wodą to jednak mechanizm ma w dobrym stanie i na chodzie. Drugi DATOMATIC na chodzie, tylko brakuje wskazówki dni miesiąca.

post-36819-0-60778300-1307044152_thumb.jpg

post-36819-0-15252700-1307044167_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stary

 

Fantastyczny Seahunter... ;)

 

Gdyby pewnego słonecznego dnia przestał cieszyć Twoje oczy, to ja bardzo chętnie... :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to skoro tak mówisz to pokażę teraz Weltmeistery i Wolmiestery.

 

 

 

Niezły zbiór.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xylog

Ross, ten Worldmaster z krzyżowym giloszem jest wyjątkowy. Datomatic zresztą też, ale tu forum Worldmasterów. Gdzie ty znajdujesz takie rodzynki?

Edytowane przez xylog

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z racji tego że daleko mam do giełd, to wyszukuję na Alle-drogo.

A Ty Xylog, gdzie je wychaczyłeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xylog

Nie da się ukryć że najczęściej na All. Tylko, że tam już coraz mniej nowości i coraz trudniej wykryć renowacje.

Ale teraz zaglądam na targi staroci i dość często z czymś wracam. Już nawet zakupiłem małą lupę do oglądania prezentowanych wynalazków. Chyba ze dwa tu kupiłem, trochę na ebay. No i mam jakiś szwedzki kanał, ale to chybotliwa kładka. Zresztą zobaczymy na jesieni jak to będzie wyglądało.

 

Jacek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stary

 

Fantastyczny Seahunter... :rolleyes:

 

Gdyby pewnego słonecznego dnia przestał cieszyć Twoje oczy, to ja bardzo chętnie... :)

W porządku :) miałem już kilku chętnych na niego ale na ta chwilę zostaje u mnie :)

Choć na zdjęciach wygląda znacznie gorzej niż w rzeczywistości to jeden z moich ulubionych wynalazków okresu lat 70-tych. Praktycznie nie do kupienia w tym stanie :)

Za to koledzy powyżej są tu raczej "przodownikami" jeżeli chodzi o ciekawostki i unikaty tej marki :) dlatego tak bardzo lubię tu zaglądać bo cały czas się tu coś dzieje i ciągle jestem zaskakiwany czymś czego jeszcze nie widziałem lub na co nie zwróciłem wcześniej uwagi....... :D

Edytowane przez Stary

Ci, którzy po zwycięstwie spoczęli na laurach są już martwi..... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a tutaj moja PRIMA, w stanie szufladowym :rolleyes:

 

post-33535-0-42700800-1331847121.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prima przepiękna, pozazdrościć.

 

Co do zeg. nr 1 rossa, to oczywiście po renowacji jest i to kiepskiej.

 

Pozdrawiam

Iko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mi się Prima podoba!!! Już dawno takiej ładnej nie widziałem. Gratuluje takiego egzemplarza !!! :D


Ci, którzy po zwycięstwie spoczęli na laurach są już martwi..... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękne- kilku przydał by się nowy chrom i szkiełko. Najbardziej podoba mi się ostatni z Weltmeisterów i ostatni z Wolmeisterów, chociaż ten ostatni ma trochę dziwne wskazówki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xylog

Co do nowych szkieł to czekają w kolejce, zegarmistrz i tak nie wyrabia z naprawami, szkiełka robię tak z doskoku.

Chromować chyba nie będę, bo np w Weltmeisterze bez sekundnika i z pękniętym szkiełkiem koronka wyglądałaby dziwnie przy pochromowanej kopercie. Nie są to NOS-y to widać.

Oba Wolmeistery mają dziwne wskazówki, ale jakie powinny być? Jest ich tak mało, że chyba 100% pewności nie będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to mój gagatek ;)

 

at1.jpg

 

 

Jedno co mnie na razie niepokoi to fakt, że do pełnego nakręcenia potrzeba zaledwie [?] 6-7 obrotów koronką. Sama koronka dość ciężko pracuje.

Werk poniżej, (dekiel opisany 61660) więc gdybyście zechcieli napisać, czy te 6 obrotów jest prawidłowe... :)

 

at3.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xylog

Nigdy nie zastanawiałem się nad ilością obrotów koronki. Lepiej napisz jaką masz rezerwę chodu, na ile te 6-7 obrotów wystarcza, zanim zatrzymuje się.

PS pięknie zachowany, szanuj go.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rezerwa to na oko 36 godzin - czyli raczej prawidłowo.

No i dbam o niego. 1,5 roku temu kosztował mnie chyba z 5 stówek. Nawet boję się zanieść go do zegarmistrza, żeby swoich śladów nie zostawił ale w końcu się przemogę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tytoos - jeżeli chodzi o ilość nakręceń koronki to sam mam takiego, którego noszę na codzień i wystarczy 6-7 nakręceń do całkowitego naciągnięcia, jednak ja nakręcam go codziennie o tej samej porze dnia, chodzi dokładnie. Widzę różnicę bo wcześniej nosiłem inne Atlantic-i i potrzeba było około 20 naciągnięć. Jednak nie potrafię Ci odpowiedzieć czy to jest normalne, czy może sprężyna jest skrócona.

Zegarek na zdjęciu

post-36819-0-24637000-1307385738_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ xylog #239

 

Pierwszy, który budzi twoje obawy, niestety budzi je w sposób uzasadniony. Napisy są malowane.

A Wolmeistera też mam w kolekcji - nie znam pochodzenia tej nazwy.

 

Pozdrawiam

Iko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xylog

@ xylog #239Pierwszy, który budzi twoje obawy, niestety budzi je w sposób uzasadniony. Napisy są malowane.A Wolmeistera też mam w kolekcji - nie znam pochodzenia tej nazwy.PozdrawiamIko

 

Tak jak myślałem, kolejny do aktówki "Do sprzedania".

 

Pokaż swojego Wolmeistera, popatrzymy na wskazówki. I na resztę też ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z Iko trzeci Weltmeister ewidentnie jest to tarcza malowana, choć widać, że i ona już swoje przeszła. Moim zdaniem restaurowana także była tarcza w egzemplarzu nr 5 Weltmeister extra gdzie widać brak konsekwencji w krzyżu, który na dole nie przecina napisów a u góry po chamsku je tnie w pionie, czego nie widać na innych egzemplarzach, których już sporo zademonstrowałeś. Moim zdaniem można ten fakt uznać za wyznacznik rozpoznania tarcz poddawanych renowacji. Chyb, że ktoś ma inne zdanie i zademonstruje mi tarczę w oryginalnym stanie zachowania z krzyżem przecinającym napisy górne. Za to ostatni z Weltmeisterów super extra ma wskazówki oryginalne przy czym minutowej brak zakończenia ostrego..... cóż wiek :) i cała ich w tym uroda ;)

Gratuluję xylog dalej mnie zaskakujesz :)


Ci, którzy po zwycięstwie spoczęli na laurach są już martwi..... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xylog

Moim zdaniem restaurowana także była tarcza w egzemplarzu nr 5 Weltmeister extra gdzie widać brak konsekwencji w krzyżu, który na dole nie przecina napisów a u góry po chamsku je tnie w pionie, czego nie widać na innych egzemplarzach, których już sporo zademonstrowałeś. Moim zdaniem można ten fakt uznać za wyznacznik rozpoznania tarcz poddawanych renowacji. Chyb, że ktoś ma inne zdanie i zademonstruje mi tarczę w oryginalnym stanie zachowania z krzyżem przecinającym napisy górne. Za to ostatni z Weltmeisterów super extra ma wskazówki oryginalne przy czym minutowej brak zakończenia ostrego..... cóż wiek :) i cała ich w tym uroda ;) Gratuluję xylog dalej mnie zaskakujesz :D

 

Na stronie 12, wyżej, wkleiłem zdjęcie tego samego modelu, innego egzemplarza. porównaj oba, IMO są takie same.

Zgadzam sie natomiast co do urody Super extra. Co prawda sprzedający nie uprzedził mnie o tym poważnym felerze, ale postanowiłem nie korzystać z prawa zwrotu. :D

 

Dzięki, mam nadzieję jeszcze nie raz cię zaskoczyć :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyprzedziłeś mnie xylog, właśnie odpisywałem że na dwóch zegarkach które zamieściłeś jest tak samo, wcześniej też myślałem że jest to jakaś zależność że albo przecina wszystko, albo nic. A teraz widzę że chyba się myliłem, bo w dwóch egzemplarzach które wydają się oryginalne, jest ten sam błąd- raczej mało prawdopodobne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze xylog mam wątpliwości co do obu tych egzemplarzy. IMO oba mogły być odświeżane.... może w tym samym zakładzie przy pomocy tego samego stempla :D

A tak bez żartów to żaden inny egzemplarz a widywałem ich sporo nie posiada krzyża przecinającego napisy. Spójrz na tą aukcję ten ewidentnie jest odrestaurowany i krzyż jest na pierwszym planie http://allegro.pl/atlantic-weltmeister-17-jewels-i1641526832.html

 

Ale dopiero to zdjęcie tarczy mnie przekonało :) zwraracam honor

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/7509-atlantic-weltmeister-super-extra/

Tu ewidentnie tarcza ma ślad czasu i wątpię żeby była dotykana kiedykolwiek.

A co do wskazówki minutowej :) , to muszę przyznać z ręka na sercu, że nie zauważyłem gdyż ten egzemplarz sprzedawałem na prośbę zegarmistrza i miałem go w domu dokładnie 3 godziny. teraz gdy oglądam zdjęcia na spokojnie to widzę. wtedy wystawiałem hurtowo ale fotki były ;)

Edytowane przez Stary

Ci, którzy po zwycięstwie spoczęli na laurach są już martwi..... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.