Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

Gość xylog

Faktycznie był ładny ale poszedł do naszego znajomego prawnika z forum. Który był bardzo zadowolony a ja nabyłem w to miejsce nosa na perłowej tarczy :( Troszeczkę żałuje jak kilku innych zegarków ale cóż ruch w interesie musi być :D

Kilka sztuk przybyło, których zdjęcia już tu umieszczałem ale jak jedna transakcja dojdzie do skutku to się pochwale kolejnym ciekawym okazem. Twój zbiór jak zwykle okazały a zegarmistrzowi się nie dziwię :unsure:.

Gdzie ty to wszystko wykopujesz!!!! ileż trzeba determinacji żeby wyszukiwać kolejne niepowtarzające się rodzynki tej marki :)


Ci, którzy po zwycięstwie spoczęli na laurach są już martwi..... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xylog

A kopię gdzie mogę. Jak na forum o mnie nie pamiętają i oddają prawnikom, to muszę sobie radzić sam. Ostatnio nabyłem jednego z tych Welmeisterów na tak krytykowanej tu Tablica.pl i żeby było ciekawiej w Lublinie, moim mieście.

To tylko niewielka część kolekcji, są przecież jeszcze Worldmastery: czarne "a atlantic", Varldsmastaury, i całe mnóstwo "Atlantic"-ów. Kiedyś, jak to wszystko poukładam to pokażę kolejne części zbiorów. A najpewniej założę jakąś własną Galerię, tylko żeby miała jakieś podrozdziały, bo inaczej trudno będzie porządek utrzymać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Haha jak tak dalej będziesz chomikował w takim tempie i tak różnorodnie to za jakiś czas poszerzysz opracowanie Wojtka Kutermankiewicza o kolejne 250 stron :D

Edytowane przez Stary

Ci, którzy po zwycięstwie spoczęli na laurach są już martwi..... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przybyło mi trochę Worlmasterów. Nie chciałem, żeby przybyło i robiłem wszystko, żeby ich nie dostać....

Ten ostatnio prawie codziennie na ręce:

post-23302-0-03206300-1311796273_thumb.jpg


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xylog
post-35141-0-98687600-1331854790.jpg

post-35141-0-03500000-1331854788.jpg

post-35141-0-61057900-1331854789.jpg

Edytowane przez xylog

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

xylog gratuluje kolekcji. Od jakiegoś czasu rozglądam się za atlantikiem w wersji kolorystycznej, którą przedstawiłeś na ostatnich zdjęciach :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przybyło mi trochę Worlmasterów. Nie chciałem, żeby przybyło i robiłem wszystko, żeby ich nie dostać....

Ten ostatnio prawie codziennie na ręce:

 

Arturze, najwidoczniej słabo się starałeś, skoro przyszły... ;-)

Piękny Worldmaster, szczególnie tarcza. I jak tu nie kochać tych zegarków? :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Xylog no piękna zdobycz!!! tak samo ładny jak mój ;) . A mówiłem, że można znaleźć, tylko trzeba szukać dobrze zachowanych. A gość, od którego odkupiłem swój egzemplarz był u mnie w Banku ostatnio i prosił bym mu go odsprzedał bo znalazł kupca na zegarek za dobra kasę B) Ale jak się można domyśleć już nie był na sprzedaż B)

Dotarł do mnie kolejny bardzo rzadki egzemplarz tej manufaktury , którego u Ciebie w kolekcji nie widziałem :), a pracujący na felsie cal.690 Bidynator zdjęcie poprzedniego właściciela i to bardzo słabe:

1397731Kal.jpg

 

dokładniejsza fotka ze strony Ranffta:

1271853444.jpg

 

Ktoś z kolegów wie jak ten zegarek mógłby wyglądać? :P

 

Zegarek w dobrym stanie zachowania, tarcza, koperta z niewielkimi śladami przetarć złocenia, porysowane szkiełko, brak wałka naciągu wraz z koronką i odkręcony rotor choć mechanizm kompletny zegarek nie był na chodzie.

Obecnie szkiełko spolerowane i pozostawione, ponieważ zegarmistrz twierdzi, że to jest oryginalne szkiełko z lat 50 tych, rotor umocowany, mechanizm po czyszczeniu, dokupiony nowy pasek wzór krokodyl z jasnym przeszycie, jednak zegarek pozostaje na dokładniejszej regulacji u zegarmistrza. Po powrocie obfocę i wrzucę fotki od czoła ale może do tego czasu ktoś z kolegów zgadnie jak ten egzemplarz może wyglądać.....

A dodam że ciężko cokolwiek w necie znaleźć na jego temat :)


Ci, którzy po zwycięstwie spoczęli na laurach są już martwi..... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xylog

A jaka nagroda?

 

I ile tarcz trzeba wkleić zegarków z takim mechanizmem (bidynator)?

 

EDIT: Ze starymi automatami to niestety u mnie krucho (jeszcze mam nadzieję), mam tylko 2 Power Reserve. Ale to co tu pokazałem to tak cirka about ze 20% Atlantików. ;)

 

EDIT: No dobra nie będe cie męczył:

 

post-35141-0-34863600-1331854970.jpg

 

post-35141-0-34007200-1331854971.jpg

 

post-35141-0-37759400-1331854972.jpg

 

post-35141-0-50544700-1331854973.jpg

 

To tylko 4, nie chce mi sie więcej zgadywać

 

EDIT Zdjecie nr 4 to NIE BIDYNATOR

Edytowane przez xylog

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twoich???

Powiem szczerze, że od kilku lat śledzę różne portale aukcyjne i Atlantiki z bidynatorem trafić to spora rzadkość moim zdaniem. Choć nie twierdzę,że są nie do kupienia :P

Miałem tylko nadzieje, że ktoś coś fajnego zaproponuje i uda mi się obejrzeć jakieś ciekawe tarcze lub modele na tym mechanizmie, których przyznaje przez okres kilku lat widziałem zaledwie kilka. I choć w manualnych różnorodność jest spora to tutaj chyba trudniej o taki zawrót głowy co?

Niestety żaden z tych ;)

Ale rozłożyłeś mnie ostatnim zdjęciem bo choć wszystkie powyższe widziałem to ostatniego nie.

Mój model to ROYAL.

Jak odbiorę od zegarmistrza to pstryknę kilka fotek lepszym aparatem.

Edytowane przez Stary

Ci, którzy po zwycięstwie spoczęli na laurach są już martwi..... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xylog
post-35141-0-45877400-1331854982.jpg<

post-35141-0-80254800-1331854980.jpg

Edytowane przez xylog

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, źle mnie zrozumiałeś. Mam tylko 2 automaty Power Reserve. Kiedyś były w Vintage - bo to, jak i twój Royal, nie są Worldmastery.

Te 20% to te białe "a atlantic" i weltmeistery, które tu pokazuję.

Zdjęcia pochodzą z bazy danych która kupiłem kiedyś od Wojtka K. Dlatego taki mądry jestem. Royala tez bym znalazł, ale uznałem ze te 4 to dość.

Sam tez posiadam bazę Wojtka, choć uboższą i bez Royala to rzeczywiście masz racje nie jest to Worldmaster B)

Jednak uważam, że to chyba najlepsze miejsce do prezentowania wytworów tej manufaktury, choć najlepszym działem byłby jakiś w stylu dziwactwa w tym wypadku..... ;)

Identyczny ale nie ten sam choć też bez wałka B):)

 

 

Dla mnie oba zegarki są niemal identyczne.

Widzę , że o bazę danych tez porządnie zadbałeś.

Ciesze się bo wiem do kogo się zwracać w przypadku wątpliwości ,które czasami mnie nachodzą :):P

Edytowane przez Stary

Ci, którzy po zwycięstwie spoczęli na laurach są już martwi..... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie - ależ to wątek o Worldmasterach, a nie Atlantikach w ogóle.

Był kiedyś wątek (jakoś zapomniany obecnie) - coś w stylu "Rzadko spotykane Atlantiki" ... itp.

 

Pozdrawiam

Iko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xylog

No to wracamy do Worldmasterów, ale nietypowych :D

 

post-35141-0-58468900-1331855125.jpg

 

Najmniejszy w kolekcji Worldmasterów, choć w szwedzkiej wersji, tylko 23,5 mm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie

fotki takiego bidyntora wrzucałem pare stron wcześniej, trafić dobrą ofertę rzeczywiście nie tak łatwo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświeżam ostatnim nabytkiem, który powrócił do świata żywych po kilku godzinach jakie mu poświęciłem tak wygląda ukończony......... w dziale vintage jest fotka w temacie odnośnie renowacji tarcz na stronie siódmej jak wyglądał gdy do mnie dotarł,gdy go ujżałem bałem się co z tego będzie ale wyszło jak poniżej :rolleyes: co mnie bardzo cieszy

 

1021413512.jpg


Ci, którzy po zwycięstwie spoczęli na laurach są już martwi..... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xylog

Coś dano nic nowego. To może ja odświeżę. Original 21 jewels z datą, w przyzwoitym stanie :)

 

dsc00001dc.jpg

 

dsc00002io.jpg

 

dsc00003yt.jpg

 

dsc00005cco.jpg

 

Nie otwieram go, bo szkoda byłoby przez przypadek porysować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A oto moje 2 Atlantici:

 

-Weltmeister

29758949.jpg

24599530.jpg

 

-Worldmaster

54147962.jpg

Sekundnik chyba od Delbany

Edytowane przez Kiełek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dlaczego ale mają coś w sobie te "pioruny". Sam mam pięknego Worldmasterka i często do niego wracam. Piękne zegarki z duszą. I nikt im tego nie odbierze , nawet najbardziej zagorzali przeciwnicy marki B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja wkleje swoje pierwsze Atlantiki. Sa teraz na przegladzie mechanizmu u zegarmistrza. Po odebraniu bedzie czyszczenie kopert i nowe szkielka.

 

DSC00012.jpg

a1.jpg

 

Jesli chodzi o tego pierwszego to raczej otrzyma renowacje tarczy.

 

Drugi na tym zdjeciu wyglada srednio, ale w rzeczywistosci jest swietnie zachowany. Koperta stalowa w bardzo dobrym stanie, wskazowki pod roznym katem zmieniaja odcien niebieskiego, wspanialy czerwony sekundnik.

 

Jest jeszcze taki, brak wskazowek, mechanizm na przegladzie.

 

IMG_0360.jpg

 

Bardzo chcialbym go uratowac, ale ciezko o wskazowki. Jak znajde to otrzyma rowniez renowacje tarczy. Koperta w bardzo dobrym stanie.

 

PS: Podziekowania dla xyloga i Starego :lol:

Edytowane przez kroll_czarli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.