Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

Gość xylog

A dzisiaj, dzięki koledze z forum, prawie jak na Mikołaja, dwa rzadkie okazy, z oryginalnymi koronkami:

 

dsc00012ej.jpg

 

Niestety, fotograf ze mnie żaden, na tarczy, ledwo widoczne, ale są opisy, jest to model SUPER DE LUXE, 21 kamyków. Sekundnik oczywiście do wymiany.

 

dsc00014vbg.jpg

 

dsc00005zo.jpg

 

dsc00006lv.jpg

Edytowane przez xylog

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Srebrny szczególnie mi przypadł do gustu i co rzadko się zdarza koperta w całkiem dobrym stanie. Gratuluje udanych zakupów :)


Ci, którzy po zwycięstwie spoczęli na laurach są już martwi..... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Xylog obiecany egzemplarz jest już u mnie co o nim powiesz :)

 

Jeden z moich rodzynków dziś kupiony w stanie idealnym, ponieważ nie posiada żadnego zużycia, koperta nigdy nie była odnawiana podobnie jak tarcza, jednak wskazówki złapały rdze lecz zostały oczyszczone co przypłaciły utrata złocenia, jednak i to prawdopodobnie zostanie zrobione czyli przy najbliższej wysyłce zostaną pozłocone i uzupełnione będzie ich wypełnienie :). Chyb nikt go nie nosił lub założył dosłownie kilka razy wg mnie wygląda jak NOS :) Wg zegarmistrza mechanizm dziewiczy :) Przeleżał gdzieś jakieś 60 lat co dla mnie jest nieprawdopodobne a tarcza szok na żywo wygląda lepiej niż na zdjęciach :)

1482370711.jpg

1881031914.jpg

1747849012.jpg

1004551213.jpg

I koronka się uchował oryginalna, otrzymał tez nowy pasek Redy tylko za to że taki ładny jest :)

Edytowane przez Stary

Ci, którzy po zwycięstwie spoczęli na laurach są już martwi..... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękny, gratuluję. Naprawdę, tarcza i mechanizm wyglądają niesamowicie.


Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Ja posiadam takiego Atlantica: IMG_0704.jpg

IMG_0701.jpg

 

Nie jestem pewien z jakiego roku pochodzi, mechanizm 21 kamieni i 3 adjustmnts.

Może ktoś wie jaki stary jest ten atlantic?

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie jakieś lata 60-te.

 

Pozdrawiam

Iko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładny tej Jet Super zgadzam się z iko lata 50 lub dokładnie ich polowa, na co wskazuje incablock. Koperta chyba stalowa co wskazywało by raczej na zegarek o wyższej cenie z uwagi na użyte materiały i mechnaizm pracujący na 21 kamyczkach :) gdzie w tańszych wersjach tej manufaktury popularniejsze z tego okresu były mechanizmy na 17 kamieniach. trzeba było zademonstrowac też bebeszki :)


Ci, którzy po zwycięstwie spoczęli na laurach są już martwi..... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i stało się, tydzień temu wziąłem do ręki mojego pierwszego Atlantica i ....

 

i następnego kupiłem po paru dniach

 

Żona Szanowna przygląda się podejrzliwie czy nie jestem chory, te wypieki, podkrążone oczy, noce nad laptopem, poszukiwania, artykuły, mechanizmy, tarczki... czy to już uzależnienie..bakcyl..?

 

 

a poniżej bakterie które mnie zainfekowały:

 

btw czy zegarmistrz odnowi takie wskazówki a jesli nie zegarmistrz to kto? znacie może jakiś adres w Poznaniu..

post-41981-0-82713600-1318089940_thumb.jpg

post-41981-0-18260600-1318089955_thumb.jpg

post-41981-0-24126700-1318089967_thumb.jpg

post-41981-0-20745500-1318089979_thumb.jpg

Edytowane przez sneer

Omega Speedmaster 105.002, Rolex GMT 1675, Zenith El Primero A384, Tag Heuer Monaco cal12, Heuer Montreal cal12, Breitling Long Playing, Certina Chronolympic cal234, Zenith Defy Subsea 600mt, Breitling Chronomatic... parę, ...i sam nie wiem kiedy to się skończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam krotkie pytanie a nie chce zakladac nowego tematu, czy zdarzaly sie Worldmastery bez napisu "swiss made", chodzi mi szczegolnie o produkcje z okolic lat `80tych?


Sorry za brak polskich znakow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xylog

Nie przypominam sobie takiego przypadku, ale może pokaz zdjęcie, ocenimy oryginalność

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o tego z aukcji: http://www.ebay.co.uk/itm/Atlantic-Worldmaster-Watch-21-JEWELS-White-2-adjustment-/250910423586?pt=Wristwatches&hash=item3a6b6d3a22

 

Sprzedajacy twierdzi ze zdarzaly sie takie bez napisu. Kilka dni temu sprzedal podobnego Worldmastera tez bez tego napisu.


Sorry za brak polskich znakow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xylog

Powiem, tak:

Nie pasuje mi tu sekundnik: jest chyba za długi, inaczej zakończony przeciwwagą i dziwnie wąski grot.

Na tarczy brak podziałki sekundowej, to jedyny ORIGINAL jaki widziałem, który takiej nie ma

Dziwne są również pozostałe 2 wskazówki, zakończone ostro.

Rewelacyjny dekiel.

Dziwny pierścień wokół mechanizmu - takiego też nie widziałe.

 

Jeśli masz z nim kontakt poproś sprzedajacego o pełen numer z dekla i o odczytanie napisu z tego czarnego pierścienia wokół mechanizmu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem, tak:

Nie pasuje mi tu sekundnik: jest chyba za długi, inaczej zakończony przeciwwagą i dziwnie wąski grot.

Na tarczy brak podziałki sekundowej, to jedyny ORIGINAL jaki widziałem, który takiej nie ma

Dziwne są również pozostałe 2 wskazówki, zakończone ostro.

Rewelacyjny dekiel.

Dziwny pierścień wokół mechanizmu - takiego też nie widziałe.

 

Jeśli masz z nim kontakt poproś sprzedajacego o pełen numer z dekla i o odczytanie napisu z tego czarnego pierścienia wokół mechanizmu

Napis na czarnym pierścieniu brzmi "original swiss atlantic"

Ty xylog ale dziwoląg nie?? sam jestem zdziwiony jeszcze unitasa w czarnym pierścieniu nie widziałem ;)

A tarcza niby oryginalna a brak podziałki sekundowej, wskazówki rzeczywiście są lekko zakończone na ostro gdzie normalnie wskazówki są zakończone prostą linią. Ale zagwozdka ? po co podrabiać Atlantica i nie nanosić podziałki. :rolleyes:


Ci, którzy po zwycięstwie spoczęli na laurach są już martwi..... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xylog

Aż otworzyłem swoje Atlantiki, zeby porównać czarny pierścień z FHF z tym na zdjęciu. Krój liter taki sam, ale W FHF są na środku szerokiego pierścienia i w żadnym razie nie pasowałyby do UNITASA. Dziwny ten wynalazek, ale Atlantic już tyle dziwności pokazał, że kto wie, może i takie były?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o tego z aukcji: http://www.ebay.co.uk/itm/Atlantic-Worldmaster-Watch-21-JEWELS-White-2-adjustment-/250910423586?pt=Wristwatches&hash=item3a6b6d3a22

 

Sprzedajacy twierdzi ze zdarzaly sie takie bez napisu. Kilka dni temu sprzedal podobnego Worldmastera tez bez tego napisu.

Nie podoba mi się tarcza (czcionka opisów, grubość linii krzyża, brak indeksów), wskazówki, pierścień. Nie podoba mi się też dekiel - ma inaczej niż znane mi Worldmastery wykonane grawery, inne logo (nie widziałem logo, w którym okręgi byłyby widoczne przez trójkąt), i grubszą oraz głębiej wytrawioną czcionkę opisów oraz inne nacięcia pod klucz.

Nie kupiłbym go.


Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xylog

Bardzo ciekawa analiza. I wnikliwa. Sam przejrzałem po przeczytaniu tego dekle i masz rację, wszystkie trójkąty są "na wierzchu".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xylog

Ale mam nadzieję, że mojego Worlmastera tak nie zjedziecie :rolleyes:

 

dsc00006gn.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzedawca ma w ofercie jeszcze czarnego Atlantica, ale nie na Unitasie. Ze raczej dobrą tarczą, poprawnymi wskazówkami ale taką sama świecącą kopertą i tym samym deklem. Być może to jakaś manufaktura renowacyjna :rolleyes:.

Edytowane przez mw75

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedzi. Po obejrzeniu chyba kilkudziesieciu zdjec porownawczych ten z czarna tarcza wydaje sie byc ok ale bardziej podoba mi sie z jasna. Wstrzymam sie narazie z zakupem i poszukam innego. Dziekuje jeszcze raz!


Sorry za brak polskich znakow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.