Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

Gość xylog

Pewnie ma Unitasa, jak zwykle :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

początki są ciężkie ale sprawiają wielką radosc! Moje dwa najnowsze nabytki - jeden dzieki królowi czarliemu

 

img20111105080612img543.th.jpg

 

img20111105080534img543.th.jpg

 

img20111105080356img543.jpg

Edytowane przez sneer

Omega Speedmaster 105.002, Rolex GMT 1675, Zenith El Primero A384, Tag Heuer Monaco cal12, Heuer Montreal cal12, Breitling Long Playing, Certina Chronolympic cal234, Zenith Defy Subsea 600mt, Breitling Chronomatic... parę, ...i sam nie wiem kiedy to się skończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak widzę, sneer, to już mini kolekcja jest, ale poduszeczek do zapełnienia jeszcze sporo. Ten trzeci Atlantic bardzo ciekawy, trochę przypomina współczesnego Worldmastera GMT.

Edytowane przez andrewjohn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sneer ładna Ci tak kolekcyjka zgadzam się z przedmówca ten trzeci bardzo ładnie się prezentuje co nie znaczy, że pozostałe gorzej mam bardzo podobnego z niebieskim ringiem. Gratulacje oby tak dalej :)

nie mam czasu wysłać koperty do chromowania ale jak to zrobię to będzie jeden z najpiękniejszych jakie kiedykolwiek miałem. Jest nie do zdobycia z tak zachowaną tarczą :) a u mnie leży :)

Wrzucam fotkę poglądowa choć to nie WORLDMASTER

img]http://www.upl.co/uploads/stary7817/1523832333.jpg[/img]

Edytowane przez Stary

Ci, którzy po zwycięstwie spoczęli na laurach są już martwi..... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziekuję..musze jeszcze wymienic tego pierwszego na nieodnawianego i bede zadowolony:)


Omega Speedmaster 105.002, Rolex GMT 1675, Zenith El Primero A384, Tag Heuer Monaco cal12, Heuer Montreal cal12, Breitling Long Playing, Certina Chronolympic cal234, Zenith Defy Subsea 600mt, Breitling Chronomatic... parę, ...i sam nie wiem kiedy to się skończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziekuję..musze jeszcze wymienic tego pierwszego na nieodnawianego i bede zadowolony:)

Sneer, jakbyś chciał sie pozbyś tego odnawianego to daj mi znać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i nastepny nabytek

 

1324916602.jpg

 

1324916604.jpg


Omega Speedmaster 105.002, Rolex GMT 1675, Zenith El Primero A384, Tag Heuer Monaco cal12, Heuer Montreal cal12, Breitling Long Playing, Certina Chronolympic cal234, Zenith Defy Subsea 600mt, Breitling Chronomatic... parę, ...i sam nie wiem kiedy to się skończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xylog

Bardzo ładny, choć już trochę zjedzony przez czas. Ale OK!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładny, choć już trochę zjedzony przez czas. Ale OK!

Ale tarcza wydaje sie być w dobrym stanie. ładny staruszek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zastanawiam sie czy jest sens renowacji koperty i wskazowek..?


Omega Speedmaster 105.002, Rolex GMT 1675, Zenith El Primero A384, Tag Heuer Monaco cal12, Heuer Montreal cal12, Breitling Long Playing, Certina Chronolympic cal234, Zenith Defy Subsea 600mt, Breitling Chronomatic... parę, ...i sam nie wiem kiedy to się skończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najpierw zamontuj nowe szkielko, to bardzo zmienia odbior i podglad na faktyczny stan zegarka. Mi sie wydaje, ze tarcza jest w calkiem niezlym stanie. Generalnie zastanowilbym sie nad umyciem jej, ale w tym to specjalista jest stary :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A macie jakieś tabele data, a numer? :)

Czy w Atlanticu się nie znajdzie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym się podzielić piękną mini-kolekcją Worldmasterów mojego taty

Numer jeden - osobiście, najbardziej mi się podoba:

dsc00019rv.jpg

By marek230193 at 2011-11-11

dsc00013fa.jpg

By marek230193 at 2011-11-11

 

Numer dwa - trochę już nadgryziony zębem czasu:

dsc00014gu.jpg

By marek230193 at 2011-11-11

dsc00018xe.jpg

By marek230193 at 2011-11-11

 

I ostatni, najstarszy "Varldmastarur" (pierwsze 2 "a" z kreseczką na górze). Brak sekundnika, uszkodzony mechanizm.

dsc00016lx.jpg

By marek230193 at 2011-11-11

dsc00015qsd.jpg

By marek230193 at 2011-11-11

 

Byłbym wdzięczny za wszystkie informacje, uwagi i ciekawostki na ich temat.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temu ostatniemu to przede wszystkim trzeba by wymienić szkiełko, sekundnik też by sie przydał. Co do reszty to trzeba się zastanowić. Pierwszy rzeczywiście najfajniejszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xylog

Z bólem serca, ale:

1. Niestety, tarcza jest odnawiana. To jest model SPECIAL. Dolne napisy - INCABLOC powinien być między pozostałymi dwoma napisami. Nie wiem czy dobrze widzę, ale chyba jest tylko SWISS, brak MADE. "S" w Worldmaster jest dość charakterystyczne, często spotykane w starszych "pisankach"

2. To polska tarcza "warszawska" - może ktoś wie więcej o producencie i okresie produkcji tych tarcz,

3. O trzecim zgadzam się z poprzednikiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W 3 nie tylko szkiełko i sekundnik, ale na pewno też jakaś (mała lub nie) mała naprawa mechanizmu, bo kręcić "w dół" się da, natomiast "w górę" nie. Po tych zabiegach będzie super. Ktoś może wie, jaka byłaby cena tych zabiegów?

 

Natomiast szkoda tego pierwszego, że moje przewidywania do jego świetnego stanu się nie sprawdziły.

Otóż miałem zagwozdkę, czy nosić właśnie ten pierwszy, czy Roamera z tego tematu: http://zegarkiclub.pl/forum/topic/63153-prosba-o-identyfikacje-zegarka-roamer/

Wybrałem Roamera ale nosiłem się ze zmianą na tego Atlantica, jednak w obliczu tych nowych informacji sam nie wiem. Jakieś rady, który fajniejszy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to ja sie pochwale moim nowym nabytkim... ,jedynie to musze sie zastanowic w jakim stopniu go odnawiac albo odczyscic (chociaż nie wiem czy bede miał odwage sie podjąc sam tego zabiegu)

 

1922207526.jpg

 

img5458n.jpg

Edytowane przez sneer

Omega Speedmaster 105.002, Rolex GMT 1675, Zenith El Primero A384, Tag Heuer Monaco cal12, Heuer Montreal cal12, Breitling Long Playing, Certina Chronolympic cal234, Zenith Defy Subsea 600mt, Breitling Chronomatic... parę, ...i sam nie wiem kiedy to się skończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba odświeżyć wątek...

 

dsc00099800x600.jpg

 

 

Sorry za zdjecie, ale fotka na szybko,komórką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to maje dwa stalowe Valdki. Pierwszy to niegdysiejsza własność jeden z urzędniczych rodzin z Gostynia a drugi kupiony od forumowego kolegi ;)

Nie wiem jakie to lata produkcji. Może któryś z kolegów podpowie

post-32260-0-49978900-1321623127_thumb.jpg

post-32260-0-81063700-1321623130_thumb.jpg


Pod Napięciem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.