Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

Pewnie tak. Ale zawsze jest ale. Te zegaraki były produkowane również w latach 40.


Pod Napięciem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

doszedl nastepny - blizniak z ciemną karnacją:) szkielko do wymiany, ale cala reszta w swietnym stanie

 

img5459tv.jpg

jutro postaram sie wrzucić pozostałe zakupy

Edytowane przez sneer

Omega Speedmaster 105.002, Rolex GMT 1675, Zenith El Primero A384, Tag Heuer Monaco cal12, Heuer Montreal cal12, Breitling Long Playing, Certina Chronolympic cal234, Zenith Defy Subsea 600mt, Breitling Chronomatic... parę, ...i sam nie wiem kiedy to się skończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a to dodam jeszcze jeden nowy nabytek..

 

15282718.jpg

Edytowane przez sneer

Omega Speedmaster 105.002, Rolex GMT 1675, Zenith El Primero A384, Tag Heuer Monaco cal12, Heuer Montreal cal12, Breitling Long Playing, Certina Chronolympic cal234, Zenith Defy Subsea 600mt, Breitling Chronomatic... parę, ...i sam nie wiem kiedy to się skończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sneer, sporo tych nowych nabytków :)

gratuluję, najbardziej spodobał mi się ten ze wzorkiem ala pajęczyna (tak mi się jakoś kojarzy) ten na białym pasku

u mnie coś takiego wiem że rzadki więc nie mogłem nie kupić

za zdjęcia wybaczcie ale o tej porze nic nie wykombinuje lepszego

 

20111119202438.jpg

20111119211803.jpg

20111119201711.jpg

"stalowa" tarcza genialna, koperta w stanie 9/10 tylko jakieś paprochy zauważyłem na tarczy i myślę co by z tym robić

Edytowane przez sbender

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xylog

Gratuluję, bardzo piękny i rzadki okaz. Paprochów nie ruszaj, bo możesz łatwo zepsuć. Te tarcze były chyba lakierowane i nie wychodzi ich mycie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gratuluje, u mnie tez paproch i tez nie ruszam, jak wskazówce nie przeszkadza to mi tym bardziej,

raczej wolałbym gdzieś kupic kopertę do niego w lepszym stanie

 

a co do zakupow, to dostałem w październiku pierwszego od Ojca...i tak się zaczęło

 

Niech Ci sie dobrze nosi!

Edytowane przez sneer

Omega Speedmaster 105.002, Rolex GMT 1675, Zenith El Primero A384, Tag Heuer Monaco cal12, Heuer Montreal cal12, Breitling Long Playing, Certina Chronolympic cal234, Zenith Defy Subsea 600mt, Breitling Chronomatic... parę, ...i sam nie wiem kiedy to się skończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prezent od ojca. Kupił go jak był na delegacji w RFNie w 1980r.

Przeleżał 20 lat w szufladzie. Potem 10 lat nosił go mój ojciec. Od niedawna u mnie ;) musiałem go długo prosić ....

Nic dziwnego, że nie chciał się z nim rozstać.

 

zegarki7861.jpg

 

zegarki7798.jpg

 

zegarki7799.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękny model i z historią rodzinną w tle co najważniejsze ;)

u mnie też było pare atlanticów w rodzinie sam zbieram od pól roku po tym jak natknąłem się na ten wątek i pare innych Po lekturze dowiedziałęm się jak piękne i różnorodne to zegarki ;)

właśnie na takiego chce teraz zapolować

btw ostatnio jestem w szoku jak zobaczylem tą aukcję http://allegro.pl/atlantic-worldmaster-17-kamieni-jak-nowy-lata-70-i1923677084.html

ktoś mnie oświeci co poza stanem i datownikiem takiego wyjątkowego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim skromnym zdaniem nic. Poza stanem to dość popularny model.


Pod Napięciem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej biały poszedł za ok 750. Przegrałem w ostatnich sekundach. Był nienoszony i to jeszcze z pudełkiem oryginalnym. W przypadku tego chciałem zalicytować, ale myślałem, że też na około 700 się skończy. Jak było powyżej 900 przestałem już śledzić dalej ;)

Ale w zasadzie może też fajnie zrobione zdjęcia podniosły jego cenę, bo ten co poszedł za 750 nie miał tak fajnych zdjęć ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale swoją drogą zauważcie koledzy że odkąd moda wróciła na zegarki manualne(od paru lat taka tendencja) to manuale a głównie Worldmastery poszły w górę oj bardzo...

Pamiętam,sprzedałem ojca Worldmastera w stanie IDEAŁ ale ładnych kilka lat temu (może 6lat) za coś ok 100zł i jak ja się cieszyłem,że poszedł.Oczywiście wystawiałem go kilka razy na allegro bo nikt nie chciał go kupić.Niedawno kupiłem dla siebie Worldmastera do poprawek za coś ok 200zł(i tak naprawdę trzba by było popracować i wydać dużo kasy by doprowadzić go do takiego stanu,jaki miał zegarek ojca)

Niestety,złe czasy przyszły dla "kolekcjonerów" manualnych zegarków ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

300-400pln to max max max jak dla mnie - można takie kupic jak sie dobrze poszuka.

Ja za pierwszy taki o malo co nie zaplacilem 500, ale w pore sie zreflektowałem...

Edytowane przez sneer

Omega Speedmaster 105.002, Rolex GMT 1675, Zenith El Primero A384, Tag Heuer Monaco cal12, Heuer Montreal cal12, Breitling Long Playing, Certina Chronolympic cal234, Zenith Defy Subsea 600mt, Breitling Chronomatic... parę, ...i sam nie wiem kiedy to się skończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

300-400pln to max max max jak dla mnie - można takie kupic jak sie dobrze poszuka.

Ja za pierwszy taki o malo co nie zaplacilem 500, ale w pore sie zreflktowałem...

 

Oj chcialbym zeby Worldmastery w bdb stanie mozna bylo kupic za 300 - 400zl. W tych cenach oczywiscie sa, ale z nieco odcisnietym zebem czasu. Za okaz w stanie idealnym krzycza od 500 w gore! A temu czarnemu powyzej to rzeczywiscie ktos perfekcyjna sesje zdjeciowa zrobil, ale widac sie oplacalo! Chociaz ja nie sledze rynku przez dostatecznie dlugi czas i wiele moze mi sie wydawac.


Sorry za brak polskich znakow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pozwoliłem sobie pokazac mój ostatni nabytek..nic z nim jeszcze nie robilem, nie byl czyszczony ani polerowany

 

img5473h.jpg

Edytowane przez sneer

Omega Speedmaster 105.002, Rolex GMT 1675, Zenith El Primero A384, Tag Heuer Monaco cal12, Heuer Montreal cal12, Breitling Long Playing, Certina Chronolympic cal234, Zenith Defy Subsea 600mt, Breitling Chronomatic... parę, ...i sam nie wiem kiedy to się skończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z Tobą miałem ta aukcje w zakładkach bo sam byłem w szoku za ile poszedł za dosłownie tydzień kupiłem identycznego w lombardzie za niecałe 300zł i z folia na dekielku jak u tego z aukcji mam go do dziś ale cieszyłem się jak dziecko z jego stanu bo wygląda jak gdyby założono go dwa razy na msze do kościoła :) , mam dwa w takim stanie srebrnego i czarnego dziś mają sporo większa wartość. Zgadzam się również, że przyszły ciężkie czasy dla zegarko-maniaków bo ceny też drastycznie poszły w górę ale z drugiej strony nasze zbiory zyskują na wartości co raz ciężej będzie je tylko wzbogacać :):) Niestety zdjęcia bez dodatkowych efektów ale za to obiekty na nich godne uwagi :)

 

DSC0011-33.jpg

1883347613.jpg


Ci, którzy po zwycięstwie spoczęli na laurach są już martwi..... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gratulacje za bliżniaczki - super skład:)

Napisano 20 listopad 2011 - 18:51

 

 

.."Oj chcialbym zeby Worldmastery w bdb stanie mozna bylo kupic za 300 - 400zl. W tych cenach oczywiscie sa, ale z nieco odcisnietym zebem czasu. Za okaz w stanie idealnym krzycza od 500 w gore! A temu czarnemu powyzej to rzeczywiscie ktos perfekcyjna sesje zdjeciowa zrobil, ale widac sie oplacalo! Chociaz ja nie sledze rynku przez dostatecznie dlugi czas i wiele moze mi sie wydawac.."

 

trzeba spokoju i opanowania - ja też na poczatku sie napalałem, ale po rozmowach z xylogiem , staruszkiem przyszło opanowanie i uspokojenie:)

 

po jakimś czasie sam bedziesz wiedzial ile max mozna dac za zegarek

 

postawilem sobie jakąś kwotę z którą max moge zapłacić za zegarek i staram sie jej trzymac (btw moja Pani ma wgląd na konto i szybko potrafi studzic moje zapały - gwarantuje ze to bdb sposób:) )

 

i raczej omijam kupowanie na allegro:)

Edytowane przez sneer

Omega Speedmaster 105.002, Rolex GMT 1675, Zenith El Primero A384, Tag Heuer Monaco cal12, Heuer Montreal cal12, Breitling Long Playing, Certina Chronolympic cal234, Zenith Defy Subsea 600mt, Breitling Chronomatic... parę, ...i sam nie wiem kiedy to się skończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

btw ostatnio jestem w szoku jak zobaczylem tą aukcję http://allegro.pl/atlantic-worldmaster-17-kamieni-jak-nowy-lata-70-i1923677084.html

ktoś mnie oświeci co poza stanem i datownikiem takiego wyjątkowego?

 

Zagarek z aukcji jest moim zdaniem wyjątkowy. Oprócz stanu - wystarczy spojrzeć na tarczę. Potem porównać ją z tarczą Worldmastera w poście Starego #443 - mam wrażenie, że ta tarcza jest sewisową.

Czym się różnią? W tarczy z Allegro indeksy są jakby nałożone na farbę tarczy, w poście Starego czarna farba jest jakby nalana na tarczę, "napływając" na indeksy. Takich tarcz jest większość jak sądzę>

Co do sekundnika to się nie wypowiadam, ale jest inny.

A że cena miażdży? No ale ją ustala kupujący przecież.

 

Pozdrawiam

Iko

Edytowane przez Iko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem sukces tej aukcji zagwarantowały dobrze zrobione zdjęcia


Omega Speedmaster 105.002, Rolex GMT 1675, Zenith El Primero A384, Tag Heuer Monaco cal12, Heuer Montreal cal12, Breitling Long Playing, Certina Chronolympic cal234, Zenith Defy Subsea 600mt, Breitling Chronomatic... parę, ...i sam nie wiem kiedy to się skończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zagarek z aukcji jest moim zdaniem wyjątkowy. Oprócz stanu - wystarczy spojrzeć na tarczę. Potem porównać ją z tarczą Worldmastera w poście Starego #443 - mam wrażenie, że ta tarcza jest sewisową.

Czym się różnią? W tarczy z Allegro indeksy są jakby nałożone na farbę tarczy, w poście Starego czarna farba jest jakby nalana na tarczę, "napływając" na indeksy. Takich tarcz jest większość jak sądzę>

Co do sekundnika to się nie wypowiadam, ale jest inny.

A że cena miażdży? No ale ją ustala kupujący przecież.

 

Pozdrawiam

Iko

 

Niestety Iko nie zgadzam się z Tobą, moja tarcza wygląda identycznie jak ta z aukcji. Kolega z aukcji wykonał lepsze zdjęcia i to nie podlega dyskusji :). Jednak zbyt długo oglądam tą markę żeby nie rozpoznać tarczy serwisowej.....Moim zdaniem mogą wynikać pewne różnice ze sposobu wykonania tarcz w rożnych okresach ale akurat ten z aukcji i mój egzemplrz to to samo różnica polega na grze światła i specjalnie na potrzebę tego postu wklejam tarczę zastępcza która można porównać z moim egzemplarzem i fotkę z aukcji na której również widać jak to nazwałeś rozlaną farbę, która jest słabiej widoczna na pozostałych z aukcji fotkach :)

 

1652002115.jpg

Tarcza serwisowa ,zastępcza posiada zaokrąglone lekko napisy, nie wiem ale powinno to być wyraźnie widoczne, napis Antichoc zastępuje incabloc w tym wypadku. Proszę powiększyć zdjęcia aby uchwycić istotne dla tej wymiany zdań różnice.

A tu fotka z omawianej aukcji i zaznaczone identyczne refleksy świetlne jednak zmniejszone dzięki grze światła i umiejętności fotografa.

1639161618.jpg

 

I jeszcze jedno zdjęcie mojego egzemplarza w innym świetle proszę zwrócić uwagę na górna cześć tarczy to wyłącznie gra światła. Takie odnoszę wrażenie. Jeżeli tarcza aukcyjna rożni się czymś od mojej to z chęcią ujrzę te różnice. :)

1022608913.jpg

Edytowane przez Stary

Ci, którzy po zwycięstwie spoczęli na laurach są już martwi..... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pozwolę sobie jeszcze dorzucić jeden z moich nowych nabytków....całkiem świeżutki

 

1331619971.jpg

Edytowane przez sneer

Omega Speedmaster 105.002, Rolex GMT 1675, Zenith El Primero A384, Tag Heuer Monaco cal12, Heuer Montreal cal12, Breitling Long Playing, Certina Chronolympic cal234, Zenith Defy Subsea 600mt, Breitling Chronomatic... parę, ...i sam nie wiem kiedy to się skończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stary - może masz rację, może nie , w końcu jesteś jedyną osobą, która na żywo widziała Twój zegarek:).

Nie mamy obaj porównania do zegarka z aukcji, ale sam przyznałeś, że mogło to tak być zinterpretowane.

Co do tarczy serwisowej - ta co wkleiłeś to raczej współczesna seryjna produkcja, a nie produkt "z epoki" - ale nie jestem pewien.

 

Pozdrawiam

Iko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:D W zasadzie masz rację widziałem go tylko ja ;). Co do tarczy wklejonej także możesz mieć rację, mogą to być seryjnie produkowane współczesne imitacje ówczesnych oryginałów tego i ja nie wiem ;)

Jednak jednego jestem pewien w różnych okresach w tej linii co zauważyłem z xylogiem tarcze posiadały niewielkie praktycznie niezauważalne gołym okiem różnice i praktycznie dopiero na sporym makro można to dostrzec, różnice te to napisy a raczej ich wykonanie.

Ale .............. czas i tak płynie bez względu na dywagacje dotyczące wykonania tarcz ;)

Edytowane przez Stary

Ci, którzy po zwycięstwie spoczęli na laurach są już martwi..... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.