Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

Gość xylog

DLACZEGO ????

 

Nie lubię malowanych zegarków :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się, paskudztwo, zepsuty zegarek po prostu... :D

 

Pozdrawiam

Iko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem że oryginał to ORYGINAŁ ale pisałem, że chciałbym go mieć do garniaka, na różne okazje, takiego Oldtimera, a z taka starą zniszczoną tarczą by to nie przeszło. Rozumiem że komuś się nie podoba zawsze ten spór będzie. Niemniej jednak ja jestem zadowolony, mam nadzieje że mi posłuży :D

 

Zapytam jeszcze raz o pasek, bo ja nie siedzę w zegarkowym temacie, prosze o jakąś propozycję :D

Edytowane przez michal.pirat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy - nie chodzi o to w renowacji, by było ładnie, ale by zegarek wyglądał jedynie na odświeżony, a nie zmieniony, jak w tym przykładzie.

To fakt obiektywny, a nie rzecz gustu (z natury rzeczy subiektywna), jak sugerujecie.

 

Pozdrawiam

Iko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc moj zegarek już zrobiony, co prawda jeszcze nie mam w rękach ale za niedługo dostane, zdjęcia mam od Pana Karasiewicza, koszt wyniósł 375zł, sami oceńcie ja nie jestem ekspertem.

 

Po proszę o propozycję jaki pasek założyć !! Dzięki !

 

 

Wyraziłeś zgodę na zmianę oryginalnego sposobu malowania na oryginalny inaczej? chodzi mi o linię pionową, która nie wiedzieć czemu nie przechodzi przez napisy na dole tarczy? No i ta perlistość tarczy bije po oczach

 

Jedyny zegarek, któremu przeprowadziłem renowację tarczy właśnie poszedł na alledrogo na szczęście

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mój nie jest odmalowany :P Troszkę odświeżony własnymi rękami. Kolejny Skandynaw w coraz to większej rodzinie ;)

post-32260-0-61023200-1326215733_thumb.jpg


Pod Napięciem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Długo na ten model polowałem. Ale ceny były zawsze wysokie, więc byłem zdziwiony jak go kupiłem za ciekawą kaskę :P


Pod Napięciem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mój nowy nabytek, jeszcze ciepły..:)

 

img0188ni.jpg

 

 

img0189ca.jpg


Omega Speedmaster 105.002, Rolex GMT 1675, Zenith El Primero A384, Tag Heuer Monaco cal12, Heuer Montreal cal12, Breitling Long Playing, Certina Chronolympic cal234, Zenith Defy Subsea 600mt, Breitling Chronomatic... parę, ...i sam nie wiem kiedy to się skończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xylog

Ale szanowny kolego to nie jest Worldmaster !!! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masz mnie :) siła rozpedu... najmocniej przepraszam :)

Edytowane przez sneer

Omega Speedmaster 105.002, Rolex GMT 1675, Zenith El Primero A384, Tag Heuer Monaco cal12, Heuer Montreal cal12, Breitling Long Playing, Certina Chronolympic cal234, Zenith Defy Subsea 600mt, Breitling Chronomatic... parę, ...i sam nie wiem kiedy to się skończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A Pan Karasiewicz wysyła do Chronostara i tak się piękne koło zamyka :rolleyes:

Witam Szanownych Kolegow. Chcialbym zapytac o namiary dla wspominanego wczesniej Chronostara. Rozumiem ze tarcza do Worldmastera po renowacji nie spali sie ze wstydu? Z gory dziekuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xylog

Najpierw pokaż tarczę, czy kwalifikuje się już do malowania...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra to mój Worldmaster kupiony niedawno na bazarku

Model Worldmaster MAPA - tekiego mam tylko ja na całym świecie :unsure:

i niech mi nikt o renowacji tarczy nie wspomina bo nie będę na teki efekt kolejnych 50 lat czekał :rolleyes:

 

Adriatic+Worldmaster.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xylog

A mam nadzieję, że wiesz, ze to Adriatic !! :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adriatic ale temat brzmi pokażcie swoje Worldmastery :rolleyes:

i jak się ktoś za śniegiem stęsknił to nawet odrobinka jest na zdjęciu

Edytowane przez Marcin666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam w takim razie i mojego:

 

DSC02171.jpg

 

a później dodam zdjęcie po czyszczeniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja swojego Atkantica oddałem do renowacji ok 2 miesiace temu i siedze juz jak na szpilkach. Nie moge się doczekać kiedy do mnie wróci. Nie wiem czego tak długo to trwa. Trzeba w nim wymienić koronke, szkiełko na nowe, wypolerować koperte i zrobic przegląd mechanizmu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja swojego Atkantica oddałem do renowacji ok 2 miesiace temu i siedze juz jak na szpilkach. Nie moge się doczekać kiedy do mnie wróci. Nie wiem czego tak długo to trwa. Trzeba w nim wymienić koronke, szkiełko na nowe, wypolerować koperte i zrobic przegląd mechanizmu.

 

A ile Ci powiedzieli za tę renowację? Chyba jakoś muszą uzasadnić cenę :rolleyes:


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich serdecznie!

W moim pierwszym poście na tym forum pokażę spadek po dziadku. Jak u zdecydowanej większości z was, tak i u mnie, zegarkowe dobra rodzinne mają szczególną wartość sentymentalną. Sam będąc laikiem w temacie, chciałbym prosić o wskazówki, szczególnie kolegę Ilko i xyloga, odnośnie przywrócenia blasku mojemu Atlanticowi. Zależy mi na jak najmniejszej ingerencji w orginał, zgadzam się w 100%, że restauracja zegarka to jego odświeżenie a nie odmalowanie. Jak widać na zdjęciach, niektóre litery napisów zostały przez czas zatarte. Szczerze mówiąc nie przeszkadza mi to, zegarek nabrał jedynie charakteru i według mnie jak najbardziej będzie pasował do garnituru;). Czy zatem można jedynie wyczyścić tarczę mojego zegarka, bez dalszego uszkodzenia napisów? Szkiełko jest, zważywszy na wiek zegarka, w dobrym stanie. Posiada jedynie niewielkie ryski. Czy polerowanie szkiełka da porównywalny efekt z wymianą na nowe? Dekiel posiada jedynie dwie większe rysy. Nie wiem czym pierwotnie była pokryta koronka, obecnie to goły mosiądz/brąz?. Czy jest orginalna? Jeżeli chodzi o ramkę i kopertę ma ona w kilku miejscach wyraźne ubytki chromu.

Na koniec proszę o namiary na konkretne warsztaty zegarmistrzowskie gdzie będę mógł bez obaw oddać swój zegarek. Myślałem nad chromowaniem w Chronostarze, nie wiem jednak czy wykonują oni również (nie mogę znaleźć ich strony) szlifowanie szkieł, czyszczenie tarczy, restauracje wskazówek i konserwację/naprawy zegarków? Jeżeli nie lub są zastrzeżenia co do ich fachowości gdzie się udać.

Z góry dziękuję za wszelkie pomocne odpowiedzi.

 

P.S.

Zdjęcie nie jest dobrej jakości, jeżeli nie wystarczy w sobotę mogę zrobić je od nowa, tym razem porządnym sprzętem.

post-46030-0-85831900-1327016200_thumb.jpg

Edytowane przez michniknieadam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.