Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

Gość xylog

To że to był Atlantic to fakt. Ale nie EXTRA

 

atlanticworldmastersupe.jpg

 

Tak to wygladało ...

 

To był SUPER DE LUXE ;)

Edytowane przez xylog

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xylog

Na tamtym zdjęciu porównaj dole napisy, a na tym górne

 

atlanticworldmastersupe.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Xylog, czytasz w moich myslach, podobny faktycznie, A co ma w srodku? ETA? Unitas?

Edytowane przez sneer

Omega Speedmaster 105.002, Rolex GMT 1675, Zenith El Primero A384, Tag Heuer Monaco cal12, Heuer Montreal cal12, Breitling Long Playing, Certina Chronolympic cal234, Zenith Defy Subsea 600mt, Breitling Chronomatic... parę, ...i sam nie wiem kiedy to się skończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xylog

W tym UNITAS 6300, w moim takim AS 1604

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udało się otworzyć przy pomocy suwmiarki. Oto wnętrzności. Czy ktoś może zweryfikować czy jest ten element odpowiedzialny za te luzy? Przepraszam pomyliłem wątki i nie mogę już go usunąć. Czy moderator może go usunąć?

post-45739-0-66850000-1333822319_thumb.jpg

post-45739-0-79879000-1333822366_thumb.jpg

Edytowane przez huba_buba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xylog

Teoretycznie dekiel powinien przytrzymać go na miejscu.

Są jeszcze otwory na śruby mocujące - ale te sa rzadko używane. Więc prawdę powiedziawszy nie bardzo wiem o co chodzi, ale spróbuj go dobrze dokręcić.

 

"Luzy" na zdjęciach trudno pokazać ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Ostatnio wpadły mi w ręce dwa zegarki. Jeden to Atlantic Weltmeister kupiony w 1956 r. Niestety w bardzo ciężkim stanie. Drugi to Poljot. Zastanawiam się czy odrestaurowywać i naprawiać Atlantica. Zna ktoś z Was godnego polecenia zegarmistrza w okolicach Olsztyna?

 

A tak wygląda staruszek:

post-48706-0-03427200-1334143126_thumb.jpg

post-48706-0-61695800-1334143132_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie znam się za bardzo. Zegarek nie chodzi. Nie można go nakręcić. Okaże się co jest do zrobienia u zegarmistrza :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xylog

naprawić go tak, ale nie malować !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Malowac może nie ale myślałem, żeby go wyczyścić. Tylko nie wiem czy coś to przy tym stanie da.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko o starego atlantica chyba protoplasta Worldmastera dlatego zamieszczam w tym wątku, czy jest sens renowacji i czy wyglada na takiego którego da się wskrzecić?

Ten ze zdjęć moge kupić za 100zł tylko czy warto i później renowacja, ale chyba tylko kompletna?

Czy wskazówki są do dobrania, nawet nieoryginalne?

post-47498-0-29844100-1334146293_thumb.jpg

post-47498-0-43313800-1334146301_thumb.jpg

post-47498-0-95130600-1334146309_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W finansowego punktu widzenia nie ma sensu się za to zabierać, na renowacje wydasz z 500zł a zegarek tyle nigdy nie będzie wart.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xylog

Zgadzam się, nie warto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale wy zawsze z tym nie warto.Warto jeśli mi się podoba i będę uzywał.Przecież nie warto kupować nowy zegarek za 1500 zł bo za 3 lata wezmę za niego 500 zł -no przeciez nie warto.Stare zegarki mają swój urok i poddanie go renowacji jeśli jest w tragicznym stanie tylko mu pomoże-sorki ale w takim brudnym trupie bym nie chodził nie pasuje do marynarki :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jeszcze przecież są zegarki emocjonalne gdzie pamięc jest warta więcej niz głupie powiedzmy 250-350 zł na renowacje-choć 500 zł to pewnie ja bym nie dał na szczęście mam blisko Kraków a tam idzie zrobic za 250 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xylog

Za 250 + 100 mozna kupic na Alledrogo w dobrym stanie. I jeszcze zostanie na serwis u zegarmistrza. Więc nie warto dawać za trupka 100 zł. Bo nie ma wskazówek, koronki, pewnie wałka. Za dużo zachodu, a efekt niepewny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a gdzie robisz u Kowala?

Wszyscy go chwalą(przynajmniej większość bo wszystkim się nie dogodzi) a 250 zeta to niewielki pieniądź jak zegarek ładny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 250 + 100 mozna kupic na Alledrogo w dobrym stanie. I jeszcze zostanie na serwis u zegarmistrza. Więc nie warto dawać za trupka 100 zł. Bo nie ma wskazówek, koronki, pewnie wałka. Za dużo zachodu, a efekt niepewny.

No tak może być w stanie agonalnym ale kompletny bo dokładanie części juz kosztuje i zgadzam się że wyjdzie pewnie ponad 500 zł to już warto szukać jakiejś perełki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taki mi wpadł w ręce na ETA..

 

img1046en.jpg

 

img1055jx.jpg

 

img1052bw.jpg


Omega Speedmaster 105.002, Rolex GMT 1675, Zenith El Primero A384, Tag Heuer Monaco cal12, Heuer Montreal cal12, Breitling Long Playing, Certina Chronolympic cal234, Zenith Defy Subsea 600mt, Breitling Chronomatic... parę, ...i sam nie wiem kiedy to się skończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xylog

Ciekawe umiejscowienie napisów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy go chwalą(przynajmniej większość bo wszystkim się nie dogodzi) a 250 zeta to niewielki pieniądź jak zegarek ładny.

 

Kowal to partacz. Było już kiedyś na forum.

Robi tarcze prawie jak oryginał, tylko jak w tej reklamie...

 

Pozdrawiam

Iko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kowal to partacz. Było już kiedyś na forum.

Robi tarcze prawie jak oryginał, tylko jak w tej reklamie...

 

Pozdrawiam

Iko

Prawie robi wielka różnice z tym że decydując się na renowacje to odtrzymujemy ładny zegarek wyglądający jak nowy w stylu Vintage i chyba nikt nie traktuje go jako nówka z fabryki bo już taki nigdy nie będzie.Renowacja ma przywrócić go do życia.A brak napisu lub nadstan...trudno byle błędu ortograficznego nie było...

No chyba że oddajemy do renowacji zegarek wartościowy typu Omega, Longines ale tu piszemy o tanich popularnych zegarkach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

faktycznie Jacku, zwróciłem uwage na napisy jak dopiero przyszedł do mnie. Ale malowanka to nie jest :) widocznie tak ma

Koperta w bardzo ładnym stanie, reszta tez się fajnie zachowała

 

Widziałem podobnego w zestawieniu Wojtka

Edytowane przez sneer

Omega Speedmaster 105.002, Rolex GMT 1675, Zenith El Primero A384, Tag Heuer Monaco cal12, Heuer Montreal cal12, Breitling Long Playing, Certina Chronolympic cal234, Zenith Defy Subsea 600mt, Breitling Chronomatic... parę, ...i sam nie wiem kiedy to się skończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.