Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

Gość xylog

Całkiem nieźle :), jedynie czego bym się czepiał to dolne napisy są chyba trochę za wysoko.

Edytowane przez xylog

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Całkiem nieźle :), jedynie czego bym się czepiał to dolne napisy są chyba trochę za wysoko.

Nie są za wysoko, zobacz jak wygląda oryginał na Helwecji - rozdział 9 strona 23.

Bardziej, jak pisałem wcześniej nie podoba mi się napis Worldmaser- spójrz na krztałt liter W, L i r- liczyłem że będą bardziej bliskie oryginałowi.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xylog

atlanticworldmastersupe.jpg

 

Chyba jednak wszystko jest w porządku :) Litery raczej też

Edytowane przez xylog

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z Twojej kolekcji ? - cały czas mnie zaskakujesz jej wielkością- pozazdrościć :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xylog

Trochę się tego uzbierało ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę Jacku ?? cały magazyn ;)


Ci, którzy po zwycięstwie spoczęli na laurach są już martwi..... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To i ja pochwalę się swoim "podziadkowym" Worldmasterem :) Druga połowa lat 50., a w środku siedzi ETA 1087.

 

sdc12142223471.jpg

sdc12143876020.jpg

Edytowane przez Cashigus

Patryk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xylog

Jesteś pewien tego co tam w środku siedzi? Nie jest to przypadkiem 1100? Zobacz czy nie ma oznaczeń pod kołem balansowym.

 

Lumę uzupełniałeś? Poza tym bardzo fajnie zachowana koperta :), graty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :)

 

Wskazówki były uzupełniane (ale nie masą świecącą), jak go dostałem leżały luzem w kopercie (sekundnik był nieoryginalny). Zegarmistrz znalazł i założył oryginalny, koronki niestety nie udało się znaleźć. Koperta w dobrym stanie, bo w połowie lat 70. dziadek kupił w Libii Atlantica Automatic Benmatic DD i Worldmaster wylądował w szufladzie :D

 

Co do mechanizmu, to zdjęcie (jeszcze sprzed wizyty u zegarmistrza) w TYM temacie. Teraz dekiel jest tak zakręcony, że ciężko mi go ruszyć, a nie chcę go porysować jakimiś nieudolnymi próbami otwarcia ;) Kaido napisał mi na PW, co siedzi w środku.

 

Najbardziej zastanawiał mnie brak oznaczenia modelu pod napisami, bo wszystkie, które widziałem wcześniej je miały, ale już się wszystko wyjaśniło.

Edytowane przez Cashigus

Patryk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xylog

Nie chciałbym podważać autorytetu Marcina, ale moim zdaniem to ETA 1113.

 

A co do dekli to sugeruję zakup piłeczki do odkręcania dekli. Mocno zakręconych nie odkręcisz, ale te lżej powinno się udać. :)

 

PS pokaż też tego Benmatica, to dość rzadki model...

Edytowane przez xylog

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba rzeczywiście będę musiał się w nią wkrótce zaopatrzyć, bo mnie zaintrygowałeś :D Dobrze wiedzieć na 100%, co siedzi w środku.

 

Benmatic

 

EDIT: Znalazłem na drugim komputerze zdjęcia mechanizmu w wyższej rozdzielczości - masz rację. ETA 1113 :)

Edytowane przez Cashigus

Patryk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xylog

A benmatic trochę sterany życiem. Wypoleruj mu szkiełko, to odżyje. Jeśli kiedyś będziesz chciał się go pozbyć, daj znać, trafi w dobre ręce. Ale nie spodziewam się, skoro to z rodziny...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a tak wygląda w stanie szufladowym - chyba jeden z moich ulubionych atlanticów

 

 

img1407bk.jpg

 

 

zdjcie34.jpg

Edytowane przez sneer

Omega Speedmaster 105.002, Rolex GMT 1675, Zenith El Primero A384, Tag Heuer Monaco cal12, Heuer Montreal cal12, Breitling Long Playing, Certina Chronolympic cal234, Zenith Defy Subsea 600mt, Breitling Chronomatic... parę, ...i sam nie wiem kiedy to się skończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xylog

Ale Piter, ten twój, to jednak inny model, popatrz na literę "W". Taki kształt jak w moim jest trochę rzadszy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak - różnica to litera i wskazówka sekundowa - chociaż wymyślne "r" w obu podobne

 

i...chyba mój stan mojego "mniej rzadkiego" podoba mi się bardziej :P

Edytowane przez sneer

Omega Speedmaster 105.002, Rolex GMT 1675, Zenith El Primero A384, Tag Heuer Monaco cal12, Heuer Montreal cal12, Breitling Long Playing, Certina Chronolympic cal234, Zenith Defy Subsea 600mt, Breitling Chronomatic... parę, ...i sam nie wiem kiedy to się skończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A benmatic trochę sterany życiem. Wypoleruj mu szkiełko, to odżyje. Jeśli kiedyś będziesz chciał się go pozbyć, daj znać, trafi w dobre ręce. Ale nie spodziewam się, skoro to z rodziny...

 

Sterany, sterany niestety - szkiełko będzie wypolerowane, miałem to nawet zrobić przed założeniem tematu, ale zachęciłeś mnie, żeby go pokazać i od razu wziąłem aparat w ręce. Co do pozbycia się, jestem pewny, że trafiłby w dobre ręce, ale masz rację - pamiątka rodzinna, więc zostaje w rodzinie :) A jeśli wiesz o nim coś więcej niż mi się udało ustalić, to proszę o wypowiedż w stosownym temacie ;)

 

Pozdrawiam, Patryk

 

Edyta: swoją drogą kolor tarczy tego Benmatica na początku wydawał mi się tak brzydki, że aż zaczął mi się podobać i jak już będzie działał, to czuję, że często będzie gościł na moim nadgarstku. Co prawda jest ciut mały, ale mam taki wąski nadgarstek, że nie wygląda najgorzej.

Edytowane przez Cashigus

Patryk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xylog

Przyzwoity, 21-kamykowy Original. :rolleyes:

 

Ale jak będziesz robił zdjęcia zegarkom, to ustawiaj wskazówki tak 10:10, żeby było widać i napisy i wskazówki.

 

Edit: I naucz się wstawiać zdjęcia ;)

Edytowane przez xylog

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyzwoity, 21-kamykowy Original. :rolleyes:

 

Ale jak będziesz robił zdjęcia zegarkom, to ustawiaj wskazówki tak 10:10, żeby było widać i napisy i wskazówki.

 

Edit: I naucz się wstawiać zdjęcia ;)

dzięki za wskazówki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a tak wygląda w stanie szufladowym - chyba jeden z moich ulubionych atlanticów

 

 

img1407bk.jpg

 

 

zdjcie34.jpg

Witam, jeżeli możesz to zamieść zdjęcie w lepszej rozdzielczości bo być może się mylę ale wygląda mi to na dobrą malowankę. Owszem, z tego co widać ze zdjęć to koperta nie była odnawiana i jest w super stanie, ale indeksy godzinowe trochę zbyt błyszczą jak na 60 lat leżenia w szufladzie.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, jeżeli możesz to zamieść zdjęcie w lepszej rozdzielczości bo być może się mylę ale wygląda mi to na dobrą malowankę. Owszem, z tego co widać ze zdjęć to koperta nie była odnawiana i jest w super stanie, ale indeksy godzinowe trochę zbyt błyszczą jak na 60 lat leżenia w szufladzie.

pozdrawiam

 

ross jak kupiłem ten zegarek od starszego Dziadzia to był na szerokim pasku który przechodził pod spodem. Paska nie mogłem odkleić od dekla ze starości....

Zegarek używany jak to ten Pan określił "do Kościoła" a codziennie miał styranego atlantica z lat 60 (nie byłem zainteresowany).

według mnie i znajomych zegarmistrzów nie odnawiany

 

mam kilka w podobnym stanie i sposob pisania napisów, bardzo wyraźne giloszowanie tarczy, koperta przemawia za oryginalnością

Edytowane przez sneer

Omega Speedmaster 105.002, Rolex GMT 1675, Zenith El Primero A384, Tag Heuer Monaco cal12, Heuer Montreal cal12, Breitling Long Playing, Certina Chronolympic cal234, Zenith Defy Subsea 600mt, Breitling Chronomatic... parę, ...i sam nie wiem kiedy to się skończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xylog

Taki nowy przyszedł, nie był malowany :)

 

dsc00018ube.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest bardzo ładny model. Wiem, bo mam :P

Gratulacje :)

Widzisz go na żywo, więc zapewne jest tak, jak piszesz (co do oryginalności tarczy), ale napisy wydają mi się dosyć grube. Nie masz takiego wrażenia?


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xylog

Napisy są takiej samej grubości jak w drugim, którego gdzies tu pokazywałem. Jedynie Worldmaster jest może o 0,5 mm wyżej niż w tamtym. Mam wrażenie, że na zniszczonej tarczy napisy są po prostu gorzej widoczne i dlatego tu są wyraźniejsze, przez to wydają się grubsze.

 

Gilosz, drobna kratka, jest idealnie widoczny, boki indeksów nie są zalane farbą. Gdyby tak robili renowacje, to chętnie oddam im swoje złomki. :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Omega Speedmaster 105.002, Rolex GMT 1675, Zenith El Primero A384, Tag Heuer Monaco cal12, Heuer Montreal cal12, Breitling Long Playing, Certina Chronolympic cal234, Zenith Defy Subsea 600mt, Breitling Chronomatic... parę, ...i sam nie wiem kiedy to się skończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.