Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Degustatorr Noir

Pokażmy swoje WORLDMASTERY!

Recommended Posts

Witam,

przepraszam jeśli w nieodpowiednim dziale (jeśli tak proszę o przeniesienie). Posiadam dwa Worldmastery. Koperty i koronki niepokazane na zdjęciach wyglądają na oryginalne (nie są stalowe), mam natomiast wątpliwości dot. tarcz. Są pomiędzy nimi drobne różnice (mam nadzieję, że udało się je uchwycić na fotografiach).  Czy na podstawie tych zdjęć da się stwierdzić czy to oryginały czy podróbki? To samo dot. dekli, które z zewnętrznej strony są takie same, wewnątrz inne. Z góry dziękuję za odpowiedź

IMG_6342.JPG

IMG_6351.JPG

IMG_6352.JPG

IMG_6353.JPG

Witaj,

Dyskusja na temat oryginalności tarcz w tym modelu Atlantic'a to temat rzeka. Była już tematem tego wątku:

Choć jest to chyba najpopularniejszy model tej marki to firma ta miała lepsze okresy swej działalności jeśli chodzi o jakość wykonania. 

Tarcze, które pokazujesz są w różnych stanach. Model ten był produkowany na przestrzeni kilkunastu lat i być może w ich trakcie pojawiły się drobne różnice w napisach na tarczy jak i w deklach.

Jest wielce prawdopodobne, że oba egzemplarze są oryginalne.

Dziękuję bardzo za informacje. 

Zastanawiały mnie różnice w nadrukach - długość kreseczki pomiędzy 12 a literą "a", wielkość napisu "t swiss made t" , grubość kropek lumy i to, że na tarczy po lewej stronie nałożone są niedokładnie przy indeksach. 

Skoro oba są oryginalne, to jednego z nich zostawię i będę szukał ładniej wykonanego.

Pozdrawiam

8 godzin temu, Tom88 napisał(-a):

Dziękuję bardzo za informacje. 

Zastanawiały mnie różnice w nadrukach - długość kreseczki pomiędzy 12 a literą "a", wielkość napisu "t swiss made t" , grubość kropek lumy i to, że na tarczy po lewej stronie nałożone są niedokładnie przy indeksach. 

Skoro oba są oryginalne, to jednego z nich zostawię i będę szukał ładniej wykonanego.

Pozdrawiam

Tarcza po lewej stronie zdjęcia jest młodsza (przełom 80/90), indeks "2" jest taki sam na godz. 12 i 2 - po zdjęciu tarczy zauważysz że indeksy są tłoczone w tarczy. Tarcza po prawej indeksy nakładane to przełom 70/80. 

Współcześnie 😉

IMG_2060.JPG

2 godziny temu, BartasW napisał(-a):

Tarcza po lewej stronie zdjęcia jest młodsza (przełom 80/90), indeks "2" jest taki sam na godz. 12 i 2 - po zdjęciu tarczy zauważysz że indeksy są tłoczone w tarczy. Tarcza po prawej indeksy nakładane to przełom 70/80. 

Współcześnie 😉

Jeszcze raz dziękuję za podzielenie się wiedzą. Mam teraz dylemat, czy któregoś  z nich się pozbywać:) Tarcza z prawej w rzeczywistości nie wygląda źle (te przetarcia to efekt czyszczenia szpatułką - niewidoczne "gołym okiem"). Tą tarczę chciałem zostawić, bo  indeksy podobają mi się bardziej (nie wiedziałem, że w drugim są tłoczone). 

18 minut temu, rafalmosty napisał(-a):

Paweł @paul221, Sławek @SLAWEK 01 rozumiem, że przy najbliższym spotkaniu, na lewej ręce VIS, a na prawej Worldmaster Original, tak dla równowagi😂

Może być 😂

Atlantic Worldmaster Super De Luxe z ładną tarczą ;)

Szczerze mówiąc z Altanticów vintage najbardziej lubię SDL z racji na ciekawy gilosz na tarczy i słuszny rozmiar koperty 

IMG_20210721_103133.jpg

IMG_20210721_104019.jpg

IMG_20210721_104015.jpg

IMG_20210721_103229.jpg

IMG_20210721_102858.jpg

"Każdy problem ma rozwiązanie, jeśli nie ma rozwiązania to nie ma problemu"

W dniu 24.06.2021 o 21:56, Tom88 napisał(-a):

Witam,

przepraszam jeśli w nieodpowiednim dziale (jeśli tak proszę o przeniesienie). Posiadam dwa Worldmastery. Koperty i koronki niepokazane na zdjęciach wyglądają na oryginalne (nie są stalowe), mam natomiast wątpliwości dot. tarcz. Są pomiędzy nimi drobne różnice (mam nadzieję, że udało się je uchwycić na fotografiach).  Czy na podstawie tych zdjęć da się stwierdzić czy to oryginały czy podróbki? To samo dot. dekli, które z zewnętrznej strony są takie same, wewnątrz inne. Z góry dziękuję za odpowiedź

IMG_6342.JPG

IMG_6351.JPG

IMG_6352.JPG

IMG_6353.JPG

Moim zdaniem obie tarczę są oryginalne, ta po lewej jest młodsza. Mam Worldmastera z taką właśnie tarczą, pochodzi z końca lat 80 ub. wieku. 

Ostatnio praktycznie tylko gablota, może czas pomyśleć o zmianie 🤔, chociaż z drugiej strony to super cykadelko🙂

20210729_193522.jpg

20210729_193343.jpg

Wczorajszy nabytek, jeszcze przed wizytą u zegarmistrza.  Może mi ktoś coś powiedzieć o tarczy bo mam wrażenie że może być malowanką. 

20210811_171726.jpg

20210811_172050.jpg

20210811_172337.jpg

Posted (edited)

Co do tarczy masz dobre wrażenie. Dekiel także do niej nie pasuje. 

Edited by Frantz70

Mały Kazio napisy malował, kto panu to sp...?

23 godziny temu, Iko napisał(-a):

Mały Kazio napisy malował, kto panu to sp...?

Proszę jeszcze raz uważnie przeczytać opis nad zdjęciami. Sam szukam odpowiedzi na temat stanu i orginalności elementów zegarka. Poprzedni właściciel jest dość wiekową osobą ale mimo to nie był w stanie udzielić mi zbyt wielu informacji. Po prostu już taki nabył. 

Wskazówki i koronka jak widać nie są od Atlantic'a. Dekiel też raczej nie od tego modelu. 

Jeśli możesz to daj zdjęcie mechanizmu.