Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Kleopatra_999

Doxa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Dostałam od babci taki oto zegarek. Chciałabym dowiedzieć się jaki jest to model, z jakiego roku pochodzi. Dołączam zdjęcia- wiem, że jakość i sposób wykonania nie jest najlepszy, ale mam nadzieję, że wystarczą do zidentyfikowania tego cacka :)

 

a6bbbd3ea6.jpg

74c21f3bb6.jpg

21b69a12a3.jpg

049c981768.jpg

e14ef75909.jpg

a54aa5a543.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doxa hmmm ciężko mi coś dokładnie powiedzieć, nie jestem ekspertem tej marki, choć sam oczekuje Doxy, która ma przyjść lada dzień :). Twój egzemplarz, po za tym że koperta jest wykonana ze złota a bransoletka prawdopodobnie także (chodź ciężko stwierdzić)jest na prawdę bardzo stary. Mechanizm jest opisany "Doxa", a nie "Doxa S.A" co świadczy o tym, że powstał przed latami 50/60, z tego co pamiętam mechanizmy zaczęto sygnować Spółką Akcyjną w latach 40-tych. Ja bym strzelił lata 30 -te może trochę później. Wydaje mi się, że nikt nie poda Ci dokładnej daty produkcji, czytałem gdzieś że dokumenty tej firmy spłonęły chyba w latach 50-tych więc ciężko coś odnaleźć, opieram się tylko na tym co widzę :). Przepiękny zegarek, gdybym ja dostał kiedyś taki prezent :). Niestety wszystkie zegarki musiałem kupić sam, poczekaj jeszcze trochę może koledzy się wypowiedzą, może cos dodadzą może mnie poprawią....

Trzymaj się i niech ci cyka :D


Ci, którzy po zwycięstwie spoczęli na laurach są już martwi..... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kaido2

Zlota damska doxa z lat 30-tych,mechanizm fhf 10,5 z polmostkami dla doxy.Zegarek chyba nie cyka, bo jak go nakrecic bez walka z koronka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli brakuje mu wałka to porządny zegarmistrz powinien sobie z tym poradzić, musisz tylko znaleźć porządnego zegarmistrza a nie fachowca od wymiany baterii bo teraz takich coraz więcej :)


Ci, którzy po zwycięstwie spoczęli na laurach są już martwi..... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli brakuje mu wałka to porządny zegarmistrz powinien sobie z tym poradzić, musisz tylko znaleźć porządnego zegarmistrza a nie fachowca od wymiany baterii bo teraz takich coraz więcej :blink:

 

No, akurat z tym zadaniem to powinien sobie poradzić praktykant. Tym bardziej, że na ogół mozna coś dopasować, ewentualnie dokonując niewielkich przeróbek.

inna sprawa, czy bedzie mu się chciało :)


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kaido2

Ja nawet mam walki do tych werkow(fhf), i koronka by sie znalazla, ale ciiiiii...(za duzo zegarkow do roboty)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stary i pozostali koledzy - Podwieszę się pod pytanie - możecie podać dokłdniejszą datę zmiany oznaczenia dox?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stary i pozostali koledzy - Podwieszę się pod pytanie - możecie podać dokłdniejszą datę zmiany oznaczenia dox?

 

Przełom 40/50. Sptkałem opinię że 1948, a takze 1950.. W kazdym razie te lata


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.