Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

chronofil

Konstelacja z Allegro - prosba o opinie

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie,

wpadła mi w oko taka omega constellation

 

http://www.allegro.pl/item1067848513_omega_zlota_constellation_automatic_ideal_bcm.html

 

Obejrzałem dokładnie fotki, zapoznałem się z opisem. Swoje zdanie mam, ale serdecznie proszę Kolegów o opinie, uwagi krytyczne, spostrzezenia itd.

Wszelkie sugestie, krytyka i pochwały mile widziane.

Zawsze co 2, 3 lub 20 głów to nie jedna :-)

Zapraszam :-)


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm no ja powiem ze to BCM troche mnie niepokoi... albo gość jest pewny siebie i wie ze ludziska bedą licytować, albo cos w tym podkombinowane jest. Ja osobiscie znając wartośc zegarka ustalibym chociaz jakies minimum, a tak o na ryzyk fizyk... hmmmmmm...


"Tolerancja jest cnotą ludzi bez przekonań..."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie znam się na ewentualnym kantowaniu przy restaurowaniu (czy też nie) starych zegarków, ale po tym opisie i zdjęciach kupiłbym ten egzemplarz - tylko po to, żeby pokazać koledze z pracy, który nosi tak ordynarną podróbę Consellation, że mnie skręca. Potem od razu sprzedałbym zegarek - trzymać w pudełku takich piękności nie lubię, a takich rozmiarów nie trawię na moim nadgarstku. Potem kupiłbym chętnie Zenitha z aukcji tego gościa, wbrew temu, co przed chwilą napisałem, potrzymałbym trochę w pudełku, żeby móc się przyglądać, a potem wypuścił na wolność, żeby ktoś inny się nim cieszył.


Można bez końca patrzeć na ogień, wodę i parkującą kobietę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Argument BCM jest istotny, ale wielu sprzedawców tak robi. Zreszta - paradoksalnie - oferty BCM uzyskują niejednokrotnie znacznie wyzsze ceny końcowe, niz te z CM, albo KT. Taki urok hazardu :-)

Zapraszam do wypowiedzi. Zwłaszcza intryguje mnie szkło, koronka - zreszta wszelkie zauwazone plusy i minusy są cenne


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A sprzedajacy nie jest czasem Forumowiczem?

 

Bardzo dobrze przygotowana - chociaz z polerowaniem uszu troche przesadzono. Niepokoi mnie jedna rzecz - przy naprawde swietnych zdjeciach nie ma zdjecia wewnetrznej strony dekla - nie mozna sprawdzic w bazie danych Omegi po numerze referencyjnym, jak wygladal "od nowosci". Szkielko i koronka to w sumie male rzeczy - moim zdaniem koronka nie jest oryginalna, co do szkielka - nie wiem. Ale to zawsze mozna zmienic. Tarcza natomiast jest rzeczywiscie oryginalna, nieodnawiana i dobrze zachowana. Oczywiscie nie ma "promienistej faktury" ("prazkowania slonecznego" - sunburst dial) - tu Sprzedajacy blednie opisal - fakture nazwalbym jako "prazkowanie pionowe".

 

Dla mnie podstawowy problem jest inny. Nawet jesli jest to w pelni oryginalna Connie, a nie skladak (niemozliwe do rozstrzygniecia bez numeru referencyjnego), to NIE jest to pie-pan. Pytanie czy chcesz miec Omege Constellation ("not pie-pan") - jesli kolekcjonuje sie je wszystkie i ma sie juz 5 czy 10 podobnych, to czemu nie? Ale jesli szukasz tej jednej jedynej Connie, to te bym odpuscil (chyba zeby poszla tanio) i szukal 168.0005.


Zadna praca nie hanbi, ale kazda meczy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie podstawowy problem jest inny. Nawet jesli jest to w pelni oryginalna Connie, a nie skladak (niemozliwe do rozstrzygniecia bez numeru referencyjnego), to NIE jest to pie-pan. Pytanie czy chcesz miec Omege Constellation ("not pie-pan") - jesli kolekcjonuje sie je wszystkie i ma sie juz 5 czy 10 podobnych, to czemu nie? Ale jesli szukasz tej jednej jedynej Connie, to te bym odpuscil (chyba zeby poszla tanio) i szukal 168.0005.

 

Pie-pan w18k gdzieś tam na mnie czeka, tylko jeszcze jej nie namierzyłem :lol:

Ta mi się po prostu podoba i za rozsądne pieniadze chętnie bym ją przygarnął.

Co do szkiełka i koronki, to oczywiście nie jest wielki problem. To szkiełko mnie zastanawia, ze względu na lupkę. Niby sygnowane, ale czy od tego modelu? Co do koronki też nie mam pewności.

Dzięki za uwagi.

Może ktoś jeszcze zechce się wypowiedziec?


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Niepokoi mnie jedna rzecz - przy naprawde swietnych zdjeciach nie ma zdjecia wewnetrznej strony dekla - nie mozna sprawdzic w bazie danych Omegi po numerze referencyjnym, jak wygladal "od nowosci".

 

 

Można napisać do sprzedawcy z zapytaniem o tą wewnętrzną stronę dekla. Niech wyśle zdjęcie.

 

Poza tym sprzedawca wydaje się być wiarygodny - dobre zdjęcia,tylko jeden negatyw(jako kupujący). A w tym,że sprzedaje BCM nie widzę nic podejrzanego,zresztą sprzedaje w ten sposób od dłuższego czasu. Do końca aukcji jeszcze 10 dni,więc cena na pewno pójdzie sporo w górę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, proszę, jaki świat mały :lol:

Miło, że sprzedawca okazuje się klubowym Kolegą - nicki z Alle i z KMZiZ podobne, ale nie identyczne, więc nie skojarzyłem od razu.

No, ale skoro sam Kolega Kono nie zna dokładnie historii zegarka, to temat ciagle otwarty.

Dekielek już widzimy, a co do szkła - może ktoś spotkał


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hmmm no ja powiem ze to BCM troche mnie niepokoi... albo gość jest pewny siebie i wie ze ludziska bedą licytować, albo cos w tym podkombinowane jest. Ja osobiscie znając wartośc zegarka ustalibym chociaz jakies minimum, a tak o na ryzyk fizyk... hmmmmmm...

od razu wyjaśniam - kono, nie jest to do Ciebie skierowane, ale jako generalna uwaga (dotycząca w zasadzie wszystkiego, co jest sprzedawane na allegro BCM). Nie sugerujmy się tym, że nie ma ceny minimalnej. Istnieje przecież możliwość, że jeśli komuś w ostatnich minutach aukcji nie pasuje cena za licytowany przedmiot, to poprosi swojego znajomego, żeby licytował wyżej i podbijał cenę. Nawet jeśli ten znajomy "niechcący" wylicytuje przedmiot, to po prostu wystawią sobie "pozytywa", a prowizja wynosząca dajmy na to nawet 100zł i tak będzie warta tego, żeby nie sprzedać przedmiotu powiedzmy 1000zł poniżej własnych oczekiwań.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od razu wyjaśniam - kono, nie jest to do Ciebie skierowane, ale jako generalna uwaga (dotycząca w zasadzie wszystkiego, co jest sprzedawane na allegro BCM). Nie sugerujmy się tym, że nie ma ceny minimalnej. Istnieje przecież możliwość, że jeśli komuś w ostatnich minutach aukcji nie pasuje cena za licytowany przedmiot, to poprosi swojego znajomego, żeby licytował wyżej i podbijał cenę. Nawet jeśli ten znajomy "niechcący" wylicytuje przedmiot, to po prostu wystawią sobie "pozytywa", a prowizja wynosząca dajmy na to nawet 100zł i tak będzie warta tego, żeby nie sprzedać przedmiotu powiedzmy 1000zł poniżej własnych oczekiwań.

 

 

no to nielicha historia :)

coś Ci powiem na takie machloje to możesz sobie pozwolić jak sprzedajesz na allegro jedną rzecz na miesiąc za 50 zł

aukcje z zegarkami w szczególności omegi do obserwacji dodaje niejednokrotnie ponad 100 osób i jest po 2500 wyświetleń przez 14 dni

gdybym szedł Twoim tokiem myślenia i niby sprzedany zegarek wystawiał za jakiś czas ponownie to gwarantuje Ci że w ciągu kilku tygodni moje konto poszło by z dymem

 

na marginesie coś Ci opowiem

mój kumpel rejestracja na alledrogo w 2004 ponad 800 pozytywów sprzedawał zapałki okazjonalne firmowe i takie badziewia z promocji

w cenie max 5 zł dwóch innych kumpli kilka razy podbiło mu aukcję za 2-3 zł i co ?? kilka tygodni temu wszystkie konta zawieszone i mało tego nawet zwiesili konto jego córce która jest pełnoletnia ale miała rejestracje na tym samym adresie

a w całej zabawie nie uczestniczyła

i jeszcze jedna historyjka

oglądnij tę aukcję poniżej

http://www.allegro.pl/item1034021490_zenith_zloty_cudowny_klasyk_ideal_bcm.html

gościu co nabyła ten zegareczek był tak zadowolony że dzonił z podziękowaniami ale niby za co ?? wygrał i ma

ja na tym zenicie popłynąłem ponad 4 stówy

ale to już mój problem

 

niemniej całe te historyjki nic nie wnoszą do tematu

więc może ktoś z kolegów wypowie się jeszcze na temat tej omegi bo sam jestem ciekaw a z kolegą @chronofil za wiele nie ustaliliśmy

 

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niemniej całe te historyjki nic nie wnoszą do tematu

więc może ktoś z kolegów wypowie się jeszcze na temat tej omegi bo sam jestem ciekaw a z kolegą @chronofil za wiele nie ustaliliśmy

pzdr

 

Mariusz, ja zakładając ten wątek w najmniejszym stopniu nie podejrzewałem Cię o jakiekolwiek próby machlojek. Broń Boże! Po prostu przed "powazniejszym" zakupem zawsze analizuję tenat. Zegarków vintage jest tyle, ze nikt tak naprawdę nie może powiedzieć, że się na nich zna. Po prostu wykazujemy wiekszą, lub mniejszą orientację. Znam kilku rzeczoznawców. Przed ekspertyzą też nieraz ostro się gimnastykują, bo przecież nikt nie jest w stanie posiąść całej tej wiedzy.

Ja w związku z tą omegą silnie podszkalam się w konstelacjach i na taki egzemplarz, jak Twój, nie natrafiłem. Nie oznacza to, ze coś z nim nie tak. Po prosru na razie nie znalazłem takiego :)


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mariusz, ja zakładając ten wątek w najmniejszym stopniu nie podejrzewałem Cię o jakiekolwiek próby machlojek. Broń Boże! Po prostu przed "powazniejszym" zakupem zawsze analizuję tenat. Zegarków vintage jest tyle, ze nikt tak naprawdę nie może powiedzieć, że się na nich zna. Po prostu wykazujemy wiekszą, lub mniejszą orientację. Znam kilku rzeczoznawców. Przed ekspertyzą też nieraz ostro się gimnastykują, bo przecież nikt nie jest w stanie posiąść całej tej wiedzy.

Ja w związku z tą omegą silnie podszkalam się w konstelacjach i na taki egzemplarz, jak Twój, nie natrafiłem. Nie oznacza to, ze coś z nim nie tak. Po prosru na razie nie znalazłem takiego :)

 

 

 

 

 

Witam

cześć Artur

ja całkowicie Cię rozumiem , sam już niejednokrotnie zasięgałem porad w klubie przed potencjalnym zakupem

choćby nawet breitlinga z werkiem felsy4002

Bo po to chyba jest ten dział w KMZiZ !!

więc myślę że sprawy aukcji mamy wyjaśnione

dalszą dyskusję skierujmy ku temu konkretnie modelowy konstelacji

...aha jeszcze dodam

pisząc powyżej że z kolegą @chronofil za wiele nie ustaliliśmy miałem na myśli to że nie doszliśmy do tego czy cały zegarek był od nowości w takiej konfiguracji ?? bo nikt z nas nie spotkał takiej właśnie odmiany konstelacji

i tu nasuwające się pytania

czy aby nie jest to składak ?? czy np. tarcza nie pochodzi z innego modelu ??

tu zapytam od siebie ...ale niby jakiego skoro jest rzekomo w 100% oryginalna więc chcąc nie chcąc musi pochodzić z konstelacji ??

 

temat otwarty prosimy o wszelkie sugestie

 

 

 

pozdrawiam

 

MK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
post-10448-0-07060900-1331574389.jpg<

post-10448-0-12417000-1331574387.jpg


Zadna praca nie hanbi, ale kazda meczy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytam, czytam, no i ciągle brak "ostatecznego rozwiazania. Po przejrzeniu tego:

http://users.tpg.com.au/mondodec//aCaseStudydefinitive.pdf

 

więcej mam zamętu, niż jasności :)

 

także to

 

http://users.tpg.com.au/mondodec//Constellation_Dials_Part1.pdf

 

http://users.tpg.com.au/mondodec//Constellation_Dials_Part_2.pdf

 

http://users.tpg.com.au/mondodec//Fullcalibresdata.pdf

 

oraz parę innych z tej strony:

 

http://omega-constellation-collectors.blogspot.com/2009/01/dont-buy-14900-168005-or-167005-omega.html

 

Nie dało mi "jasności w temacie".

Faktem jest, że materiał jest olbrzymi i póki co przejrzałem pobieżnie. Być może coś mi umknęło. Muszę znaleźć trochę czasu na dokładniejsze poczytanie


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.