Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Śląsk Wrocław

Zegarek CYMA conquestador automatic - pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam taki oto zegarek jak widzicie poniżej i chcialbym sie dowiedziec czy wie ktos z was coś bliżej o tym oto zegarku ? :lol: a moze ktoś ma linka do sklepu z tym zegarkiem albo jakis ciekawy opis bo ja nic niestety nie moge znaleźć na internecie ;( z przodu ma napisane "CYMA by synchron" na górze a na dole napisane "Conquistador automatic"

Fotki ale niestety bez mechanizmu nie wiem czy to cos pomoże... Na pewno mechanizm jest oryginalny :)

 

1

2

3

Z góry dziekuje za pomoc...

 

http://cgi.ebay.fr/MINTY-70S-CYMA-CONQUISTADOR-AUTOMATIC-DATE-6-S-STEEL_W0QQitemZ350340715797QQcmdZViewItemQQptZWristwatches?hash=item5191ef1515

Właśnie chyba znalazłem podobny ale moj ma w środku jeszcze takie wciecia w środku (co widac w miare na fotkach) i inny kolor...

post-31158-0-21689200-1331574107.jpg

post-31158-0-14298000-1331574109.jpg

post-31158-0-29410700-1331574112.jpg

post-31158-0-32264900-1331574150.jpg

post-31158-0-30404000-1331574152.jpg

post-31158-0-59579500-1331574155.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj

Po pierwsze, powiedz, co chciałbyś o tym zegarku usłyszeć? Co Cię interesuje? Ocena oryginalności, stanu, historia modelu, ocena jakości, czy co?

Po drugie - zrób i wrzuć dobre fotki, bo na podstawie tych zamieszczonych, to nic nie mozna powiedziec, poza tym, ze przedstawiają jakiś zegarek.

Jeśli chodzi o model, to google wie wszystko, a opis tego na e-bayu w duzym stopniu zapewne bedzie dotyczył Twojego.

Podstawa - zdjecia. Tarcza, koronka, dekielek no i przede wszystkim mechanizm. Plus ciut własnego opisu odnosnie tego, czego na zdjeciach nie widac


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poprostu dostałem ten zegarek dostałem od Ojca i chciałbym się dowiedzieć jakiś podstawowych rzeczy o nim czy warto go mieć itp. ile mniej więcej możne kosztować. Nie mam zielonego pojęcia o tym zegareczku :lol: jutro postaram się zrobić dokładne zdjęcia w wrzucę na forum. Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dostałeś go od ojca, to na pewno warto go mieć, bez wzgledu na to, ile kosztuje. Prezenty są bezcenne! Realna wartosc takiej cymy raczej nie zwala z nóg, bo zaleznie od stanu to tak miedzy 100 a 400zł. Ale nie przesadzajmy - najpierw daj te fotki.


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dał mi tak po prostu nie jako prezent :lol: poza tym i tak bym go nie sprzedał bo mi się podoba :) ale chce wiedzieć z czym mam do czynienia dziś w południe wrzucę fotki to się okaże :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kaido2

Poprostu dostałem ten zegarek dostałem od Ojca i chciałbym się dowiedzieć jakiś podstawowych rzeczy o nim czy warto go mieć itp. ile mniej więcej możne kosztować.

 

Moze nieladnie to troche zabrzmi, ale mimo wszystko napisze.Mianowicie rozumiem Twoja ciekawosc,jednak jest takie przyslowie "darowanemu koniowi nie patrzy sie w zeby"(dotyczy ile mniej wiecej moze kosztowac).Odnosnie samego zegarka, to jest to model najprawdopodobniej z lat 70-tych jednak ciezko cokolwiek wiecej napisac ze wzgledu na kiepskie fotki, brak zdjecia mechanizmu,brak zdjecia dokladnych oznaczen.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę niczego zepsuć jak będę go otwierał wiec stąd moje pytanie jak to uczynić ? ma identyczny tył jak ten ze zdjęć na ebayu wystarczy podważyć ? pewnie trza mieć jakiś specjalny sprzęt :lol: z góry dzięki

 

 

Właśnie wracam od zegarmistrza jednego z lepszych we wrocku najbardziej znanych i chyba drogich :) bo zgubiłem do niego pokrętło mówił, ze oryginalne kolo 120 zł i powiedział ze takie zegarki używki chodzą właśnie kolo 1000 zł i ze to nie są tanie rzeczy ze warto naprawić itp. :) bo chyba jakiś tanich zamienników się nie opłaca instalować ? :) widziałem, że otwierał zegarek jakimś sprzętem wiec nie wiem czy otworze go i zrobię zdjęcia mechanizmu...

 

http://cgi.ebay.co.uk/NOS-NEW-NICE-AUTOMATIC-DATE-CYMA-WATCH-1960S-/120569802897?cmd=ViewItem&pt=Wristwatches&hash=item1c12853091 tu znalazłem jeszcze coś podobnego...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wracam od zegarmistrza jednego z lepszych we wrocku najbardziej znanych i chyba drogich :) bo zgubiłem do niego pokrętło mówił, ze oryginalne kolo 120 zł i powiedział ze takie zegarki używki chodzą właśnie kolo 1000 zł i ze to nie są tanie rzeczy ze warto naprawić itp. :) bo chyba jakiś tanich zamienników się nie opłaca instalować ? :)

 

No to we Wrocławiu drogo.

Nie opłaca się tam naprawiać zegarków, za to bardzo się opłaca sprzedawać :)

Własciwie nie mówimy tu tak konkretnie o cenach, ale 1000zł za ten model to raczej nikt by nie dał, nawet gdyby to był absolutny NOS z pudełkiem i papierami.

Zegarek z pewnością warto naprawić, ale poszukaj może tańszego zegarmistrza


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie drogo bo bylem po poludniu jeszcze w dwóch i w 1 chcial kolo 200 a 2 chcial 150 :) a zamienniki 25 zl :)

 

a skoro wiesz jaki to model mozesz podac linka zebym sie czegos wiecej o nim dowiedzial ? :) bo takiego na internecie jeszcze nie widzialem. :) Po fotkach nie da sie zabardzo czegos wiecej powiedziec o tym zegareczku ? no szkoda myslalem ze go na internecie gdzieś znajde a tu szukam juz z 3 dni i nic nie ma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kaido2

Spokojnie,nieraz trzeba troche poczekac, az znajdzie sie ktos kto kojarzy te zegarki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No oby ktos sie znalazł :rolleyes: czekam cierpliwie :rolleyes:

 

Ale nie odpowiedziałeś na moje pierwsze pytanie - CO chcesz o tym zegarku wiedzieć?


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Właśnie wracam od zegarmistrza jednego z lepszych we wrocku najbardziej znanych i chyba drogich....... i powiedział ze takie zegarki używki chodzą właśnie kolo 1000 zł i ze to nie są tanie rzeczy ze warto naprawić itp.

Ten zegarmistrz próbował cię najnormalniej w świecie zbajerować, sugerując Ci że mając tak drogi zegarek, koniecznie musisz założyć mu oryginalną koronkę Cymy, najlepiej u niego - za 120zł.

 

Jednak lepiej trzymaj się tego co powiedzieli koledzy, 100 - 400zł. Taka będzie realna wartość Twojego zegarka.


 

Jeśli zaadoptujesz psa, to nie zmienisz tym świata, ale cały świat zmieni się dla tego psa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze pytanie te zegarki maja w ogole baterie czy jak w ogole one działają ?

 

Dobre ;)

Dawno temu były i do dziasiaj sa zegarki, które nie wymagają baterii do funkcjonowania. Bez baterii obywają się zegary słoneczne, wodne, piaskowe, spaleniowe i mechaniczne. Twój jest mechaniczny. Źródłem energii jest w nim naciąg sprężyny. Napięta sprężyna przekazuje zgromadzona w sobie energię przez stosowny mechanizm do wskazówek, które obracając się pokazują czas. Żeby sprężyna mogła energię przekazać, to najpierw trzeba tę energię tej sprężynie dostarczyć i w niej zakumulować. Można to zrobić przez nakręcanie zegarka. Nakręcanie może odbywać się ręcznie przez krecenie koronką - są to zegarki z ręcznym naciągiem. Może też odbywać się samoczynnie - w czasie normalnego uzytkowania zegarka specjalne urządzenie naciąga sprężynę dzięki zmianom połozenia zegarka w czasie uzytkowania. Są to zegarki z tzw automatycznym naciągiem, zwane automatami. Taki właśnie posiadzasz


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.