Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość Cyrhla

Skomplikowane maszyny ORIENTA

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Cyrhla

Witam! Spogladam ostatnio coraz częściej na takie oto owoce marki ORIENT:

 

http://www.demus.pl/product-pol-10184-Zegarek-Multi-data-CFA05001B.html

 

http://www.demus.pl/product-pol-3976-Zegarek-Multi-data-CEY04002B.html

 

może, któryś z kolegów miał przyjemność spotkać się bliżej z tymi zegarkami i może coś o nich powiedzieć, a i tak ogólnie co myslicie o tych produktach???

 

Z góry dziękuje :lol: Pozdro!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To mają być "skomplikowane maszyny"?Bez jaj...


"Billy: -I'm scared Poncho.

Poncho: -Bullshit. You ain't afraid of no man.

Billy: -There's something out there waiting for us, and it ain't no man. We're all gonna die..."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Orient bardzo fajna firma, jak ci sie podobaja to poszukaj za granicą powinno być taniej. Skomplikowane to one bardzo nie są, ale mają rezerwę chodu, więc jakaś ciekawa komplikacja występuje.


Omega Automatic cal. 1012 | Rakieta 24h cal. 2623 | Seiko SNK621 cal. 7s26 | Vostok Europe Mriya Automatic cal. 2432 | Zeno 6001 cal. Unitas FHF469 | Adriatica 8102 cal. Unitas 6497 | Seiko SNM011 cal. 7s35 | Casio G-9100 Gulfman cal. Kwarcok | Seiko SRP005 cal. 4r16 | Aviator 3105/6973645 cal. 3105 | Seiko SKX007 cal. 7s26 | Citizen BL-5314 cal. E812 |

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Cyrhla

Pisząc skomplikowane nie miałem na myśli daleko zaawansowanych rozwiązań technicznych mechanizmu zegarka, chodziło mi raczej o ilość nadźganych na tarczy cyferek, napisów itd... itp... Jednak dzięki ludziom takim jak "Zel Gadis" można zawsze dowiedzieć się czegoś nowego, jeżeli Szanowny Pan może coś podpowiedzieć sensownego chętnie poczytam, jeżeli jednak mamy czytać o "jajach" proponuje założyć sobie specjalny zeszyt i dzielić się z nim swoimi troskami.

 

Wracając, też uważam, że te dwa modele, do których podałem link są całkiem fajne, generalnie darze tą markę jakąś sympatią nie wiedzieć dlaczego bo nie miałem zbyt wielu zegarków spod logo gryfów niemniej jednak nie było okazji, żeby ktoś z forumowiczów przybliżył takie produkty więc może ktoś ma bądź "macał" i cos po prostu o nich napisze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm.... Wiesz - w przypadku zegarków, pisząc skomplikowany raczej na mysl przychodzi ilośc komplikacji w mechaniźmie, ilośc części zużytych do jego złożenia. Zegarki Orietnt słyna z ... prostoty i niezawodności - przynajmniej te pokazane przez Ciebie.

To dobre zegarki oferujące dobra jakośc i niezawodnośc w nikiej cenie. W zasadzie bezkonkurencyjne w tej dziedzinie - wraz z Seiko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej cenie bardziej skomplikowane to chyba tylko rosyjskie mechaniczne chronografy. Ten orient wcale taki prosty nie jest, mała sekunda datownik rezerwa chodu i czas 24-godzinny. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisząc skomplikowane nie miałem na myśli daleko zaawansowanych rozwiązań technicznych mechanizmu zegarka, chodziło mi raczej o ilość nadźganych na tarczy cyferek, napisów itd... itp... Jednak dzięki ludziom takim jak "Zel Gadis" można zawsze dowiedzieć się czegoś nowego, jeżeli Szanowny Pan może coś podpowiedzieć sensownego chętnie poczytam, jeżeli jednak mamy czytać o "jajach" proponuje założyć sobie specjalny zeszyt i dzielić się z nim swoimi troskami.

Ja też nie miałem na myśli specjalnie wyrafinowanych mechanizmów tylko "nadźgane na tarczy cyferki"...Choć jedno przekłada się na drugie.

Drugiej części twej "wypowiedzi" nie będę komentował, bo z zasady nie wdaję się w tego typu dysputy.Szkoda,że nie potrafiłeś się wznieść nad swą małostkowość i odebrałeś mój post tak emocjonalnie i personalnie.Ave!


"Billy: -I'm scared Poncho.

Poncho: -Bullshit. You ain't afraid of no man.

Billy: -There's something out there waiting for us, and it ain't no man. We're all gonna die..."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.