Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

maze123

Versa - prośba o informacje o marce

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

 

Ostatnio trochę pod wpływem impulsu zakupiłem na Allegro zegarek marki Versa, za wydaje mi się w miarę rozsądną cenę około 100 zł - jak zapewniał sprzedający zegarek pochodzi z lat 60-tych. Ponieważ jestem raczej laikiem w kwestiach vintage i dotychczas bardziej interesowały mnie współczesne sikorki (chociaż temat mnie zaczyna wciągać i na początek mam kilka zegarków radzieckich) to miałbym gorącą prośbę do bardziej doświadczonych kolegów ode mnie o kilka informacji o tej marce i co o niej myślicie. Chciałbym w swoich zbiorach skupić się przede wszystkim na jednej marce i zastanawiam się czy Versa byłaby dobrym wyborem. Zegarek bardzo mi się podoba problem jest jednak taki, że w necie nie mogę znaleźć informacji o tej firmie. Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedzi.

post-28650-1276458222,52_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim wrzuć fotki tak, zeby je można było zobaczyć, najlepiej przez http://imageshack.us/

Po drugie, jesli chcesz sie skoncentrować na kolekcjonowaniu zegarków jednej firmy, to proponowałbym Ci wybrać coś mniej egzotycznego, bo Versa to (najprawdopodobniej) jedna z setek firm, które tworzyły zegarki na bazie werków innych firm i nie przezyły kwarcowej rewolucji. Wyroby takich firm czasem są bardzo ładne, ale ani o nich wiadomości, ani to historia zegarmistrzostwa, ani wartosć zegarków.. Jak coś wpadnie w oko, to jasne, ze warto kupić, ale żeby sie w takiej firmie specjalizować? Hmmm...


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kaido2

Polecam przeczytac to .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za brak zdjęcia ? myślałem że udało mi się załadować. Wieczorem spróbuję wrzucić kilka fotek. Dzięki Chronofil za dotychczasowe uwagi. No niestety też obawiam się, iż jest to jedna z mniej znaczących firm, która już nie istnieje i nie osiągnęła zbyt wiele ? np. nie miała własnych mechanizmów. Jednakże chciałbym uniknąć kolekcjonowania tego co wszyscy i dlatego szukam czegoś niszowego i mało znanego. Dlatego będę wdzięczny za dalsze informacje o tej firmie, co pozwoliłoby mi podjąć decyzję i ewentualnie dalsze szukanie mniej znanych marek. Może ktoś z was ma zegarek VERSA albo wie jaki jest najbardziej cenny model tej firmy? Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamysł kolekcjonoweania czegoś bardzo oryginalnego jest na pewno niezły. Tylko Versa chyba nie jest najszczęśliwszym wyborem.

Odsunąłem szufladę w biurku i leżą tu np. CAMY, BULLA, ANCRE, AGON, MOSLA, ERTUS, MILBER, ACTION, DUBOIS, TOURIST, EXACTA, FERO.... A w domu jeszcze blizej nieokreślona liczba takich wynalazków. Kazdego kupiłem, bo cos mi się w nim spodobało - ładna tarcza, ciekawa koperta... Albo po prostu zal mi było, żeby staruszek gdzieś się poniewierał. Sukcesywnie coś tam przy nich dłubię i mam nadzieję, że kiedyś wszystkie będą sobie cykać (niektóre są w pełni sprawne, inne nie). Każdy z nich jest na swój sposób ładny i niech sobie zyje, ale żeby się specjalizować?

Ja bym Ci radził wybrać sobie jakąś bardziej znaną firmę z konkretnymi dokonaniami, a stosunkowo mało popularną, jesli chcesz być oryginalny. Ot, choćby taki ENICAR - całkiem fajny kawałek zegarmistrzostwa, u nas mało doceniany..


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.