Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

STARUSZEK

Pytanie , zdania na temat Longines greenlander

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy ponieważ wykluł się temat "naprawy" mojego Longineska , mam kilka pytań , z góry dziękuję za opinie doświadczonych Kolegów etc.

Pytania są nastepujące

1. Czy serwis fabryczny w siedzibie firmy ma jakiekolwiek oryginalne elementy koperty , tarcze, wskazówki , dekle, plexi itd ?

2. Czy serwis fabryczny w siedzibie firmy postepuje w sposób klasyczny ewnetualnie nadrukowując/nanosząc na nowo fakturę tarczy etc. , czy odnawia wskazówki , czy istnieje dział dorabiania takich elementów , czy firma montuje tylko oryginalne ( pochodzące z okresu produkcji) elementy zegarka ?

3. ponieważ zegarek jest w 100% sprawny mechanicznie , konserwowany itd. czy ma jakikolwiek sens próbowanie przywrócić go do stanu pierwotnego "wizualnego"?

4.Ogolnie chodzi o to ze moge wysłać zegarek , ale zastanawiam się nad sensem takiego posunięcia , ponieważ jesli serwis nie dysponuje oryginalnymi elementami :tarczą , wskazówkami , plexi , górą czesćią koperty itd. to cały proces traci dla mnie jakikolwiek sens , zastanawaim sie czy firmy maja takie części na skłdzie i czy jest to regułą czy tylko pojedynczymi przypadkami , na razie poprosiłem o określenie czy Longines posiada jakiekolwiek elementy zegarka oryginalne , gdyż jesli tak nie jest to całość nie ma najmniejszego sensu - znaczy "naprawa" jak to okreslił serwis Longinesa w siedzibie firmy .

Chodzi o to, ze zniszczenie stanu oryginalnego jest bardzo proste natomiast przywrócenie go z powrotem - NIEMOŻLIWE !

 

dziękuję za poświęcony czas i ewentualnie bardzo miło bedzie poznać opinie , dosiadczenie w kwestii serwisowania takich przypadków .

jeszcze omawiany egzemplarz :

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/34053-65-lat-longines-greenlander/

Piotr.


cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym go nie ruszał,

 

w przypadku Tag-a już model z lat 80-tych był problemem dla centralnego serwisu..ciekawe jak z Longinem..?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotrze - bron cie ruszac - jedyne co to plexi jak i wskazowki - mozna sprobowac dostac ale bez wysylania zegarka i tylko bezposrednio w longinesie w szwajcarii - generalnie kazda wspomniana modyfikacja znacznie obnizy wartosc zegarka - napisz do nich, wyslij zdjecia i zapytaj czy maja szklo i wskazowki (sadze iz beda to 2 dostepne rzeczy, ewentaulanie korona).

 

pozdr

R


Od wielu już lat liczne wypowiedzi uczonych i fantastów obracają się wokoło pytania: ,,Czy poza Ziemią istnieje życie rozumne?''. Słysząc je mam ochotę spytać, skąd bezwzględna pewność, że na samej Ziemi istnieje to rozumne życie

 

Adam Wisniewski - Snerg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co Ty od niego chcesz? Piękny zegarek i ja bym nie ruszał. Drobną "nieingerencyjną" kosmetykę to przecież mozesz sam zrobić. A rasować go na NOS-a? Eee, zostaw go jaki jest. Ma klase i styl i jest sobą


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym chyba nie ruszał. Zapeniasz mu konserwację i przechowywanie w dobrych warunkach. Ma 65 lat, wygląda na tyle, ma swoją hostorię i nie widzę sensu tego zmieniać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.