Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

jaccarta

Trans Pacific

Rekomendowane odpowiedzi

Od taty dostałem zegarek dziadka. Stan jak widać. Śpi. W necie znalazłem tylko skromne informacje, które sugerują, że jest to fake made in swiss zegarków produkowanych w USA. (o ile dobrze przetłumaczyłem) I nic więcej. Co to może być za mechanizm. Może jakieś sugestie - czego szukać? Może ktoś z forum podejmie się próby obudzenia śpiocha?

 

 

27e978f1e6fc3a8am.jpg WERKda1eb9f225d663bam.jpgTARCZAba17cfb7a8cbaa92m.jpgDEKIELEK

 

Szkiełko zdjęte bo ze starości jest bardzo żółte. Czy jest jakiś sposób na regenerację starej pleksi(czyszczenie, polerka) czy to raczej dogłębna zmiana koloru?


Tempus fugit - ... zegarek manet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Szkiełko zdjęte bo ze starości jest bardzo żółte. Czy jest jakiś sposób na regenerację starej pleksi(czyszczenie, polerka) czy to raczej dogłębna zmiana koloru?

 

Rysy mozna usunąc. Natomiast mikrospękania w strukturze i zżółknięcie są nieusuwalne, a przynajmniej ja nigdy nie słyszałem o sposobach ich usuniecia. Z mojego punktu widzenia, to zżółknięcie szkła raczej dodaje klimatu.

O werku się nie wypowidam, bo chyba to rzeczywiście jakas kombinacja


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kaido2

Werk to kombinacja langendorfa 25 (lanco), specjalnie chyba do tego zegarka(amerykanopodobnego).Szklo celuloidowe napewno nie jest oryginalne, szklane sie stluklo i ktos wstawil celuloida ,ktorego mozna smialo zmienic(celuloid juz nie oryginalny).Celuloidy zolkly od promieni UV, ale takze byly bawione .Tak jak pisze Artur zolc nie do usuniecia.Szkoda ze nie napisales dokladniej co jest nie tak z werkiem(walniety balans, walniete jakies inne czopy na oskach,pekniete/wyszczerbione lozyska,zerwana sprezyna....).Ogolnie moge przywrocic zegarek do zycia, ale to rozmowa juz raczej na PW.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jest to fake sensu stricto, bo nie udaje żadnej konkretnej firmy. W USA lub na ten rynek produkowano sporo zegarków. Były podróby znanych firm (np Rockville, HWC0, Hampton), firmy udające firmy amerykańskie, dobrej jakości zegarki małych zakładów stosujacych wspaniałe szawajcarskie mechanizmy oraz zegarki uznanych szwajcarskich producentów na rynek USA. Były też zegarki Philadelphia Watch Co, montowane z częsci robionych przez IWC. Ten zegarek to typowy zegarek amerykański ze szwajcarskim mechanizmem, który, choć absolutnie nie dorównuje amerykańskim mechanizmom 21-kamieniowym, wcale nie jest zły. Napisy natarczy oraz wyeksponowane "21 jewels" mają zasugerować nabywcy, że jest to zegarek kolejowy, choć oczywiście wcale tak nie jest. Ot taki sobie ni to amerykaniec ni to szwajcar, zwykły czasomierz z tamtego okresu.


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.