Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

krystian_2010

prosze o identyfikacje szwajcara

Rekomendowane odpowiedzi

c3d4d63a.jpg

47c0bb3f.jpg

 

Mam takie pytanie czy marka 'lejon' cos wam mowi, oraz co to za mechanizm.

Potrzebuje jak najwiecej informacji.

 

Chcialbym naprawic tarcze, czy mozecie kogos polecic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Lejon" to lew po szwedzku i zegarek byl pewnie produkowany na tenze rynek. Mechanizm to na moj gust Peseux 32x - sygnatura jest pod balansem.


Zadna praca nie hanbi, ale kazda meczy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, to jest z pewnością Peseux 32x - może np taki:

Peseux 320

 

Zegarek - lata 50/60-te.

 

Co rozumiesz przez "naprawić tarczę"? Ta tarcza jest oryginalna i bardzo ładnie zachowana, z wyjątkiem ubytków na obrzeżach. Częściowo przykrywa to luneta i zapewne w zegarku znacznie mniej ich widać. Ponieważ wyglada to na zdarty lakier, to tak po prostu naprawić raczej nikt się nie podejmie. Można oczywiście spróbować to jakoś podmalować, przymaskować. Może wyjść dobrze, a moze tak sobie. Żeby było, jak nowe, to trzeba poddać całkowitej renowacji, a tego bym nie polecał, bo poza tymi ubytami tarcza wyglada naprawdę dobrze i jest oryginalna


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto w niego inwestowac ? tzn czy werk jest dosyc znaczacy, chodzi mi jakosc marke itp.

 

Dzieki za odpowiedz i gratuluje wiedzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co znaczy "warto"?

To nie jest jakiś topowy zegarek i jego wartosc materialna nigdy nie bedzie duża. Standardowy mechanizm, praktycznie nieznana firma. Nawet jesli koperta byłaby złota, to i tak nie bedzie on przedstawiał dużej wartości. Ekonomicznie to profesjonalna renowacja tarczy, wskazówek, koperty prawdopodobnie Ci się nie zwróci w przypadku sprzedaży. Ale jesli jest to pamiątka, to zawsze warto. Poza tym każdy zegarek warto ożywić, a nie wyrzucic do kosza - taki jest sens "miłosnictwa" zegarków. Ja bym na pewno dał do czyszczenia i smarowania werk. Kopertę (nie pokazałeś) jakos odswiezył. Podobnie wskazówki i niech sobie senior cyka. No, ale nie okresliłeś, co dla Ciebie znaczy "warto"


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek nie jest pamiatka, jest zloty 18k. I traktuje go jako inwestycje mojego hobby czyli zegarkow (jak 80% uzytkownikow forum), czyli chce go sprzedac i kupic za niego cos do prywatnej kolekcji. Jak zauwazyles w porownaniu z toba jestem jeszcze laikiem w tej dziedzinie dlatego pytam, jednoczesnie pytam o specjaliste w tej dziedzinie bo nie chce na nim trenowac, i nie chce sprzedawac zegarka naprawianego przez domoroslego zegarmistrza czyli mnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim kontekście, to chyba lepiej sprzedać, jak jest. W kompleksowa renowację (tarcza, wskazówki, koperta, przegląd, pasek, etui włozysz ze 400zł i raczej tych nakładów nie odzyskasz. Zegarek kwadratowy, raczej nieduży (obstawiam, ze koperta ma jakies 27-28 mm, nieznanej firmy - trzeba na to amatora, zeby godziwie zapłacił


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.