Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
PRGreg

RENOWACJA SKRZYŃ STARYCH ZEGARÓW

Rekomendowane odpowiedzi

Ulan, blat należy jak najszybciej cyklinować, położyć politurę, żadnych lakierów :angry: na antykach to po prostu

grzech, ale jak się upierasz to Ci dam farbę olejną, :D kolor możesz wybrać :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ulan, blat należy jak najszybciej cyklinować, położyć politurę, żadnych lakierów :angry: na antykach to po prostu

grzech, ale jak się upierasz to Ci dam farbę olejną, :D kolor możesz wybrać :lol:

 

:D

A moze ja Ci dam duza opalarke - szybciej bedziesz podgrzewal slady na politurze :lol: .

Tylko uwazaj zebys nie spalil nozek kolatkom! :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja właśnie raczkuje z politurą i widzę, że to nie jest takie łatwe, ale za to jak pięknie politura dodaje blasku i tego czegoś, czego żaden lakier nie da. Czyż nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy moze kiedys zrobie wam pokazowke jak znikaja biale plamy na blacie i to w ciagu kilku minut.A i politura zostanie nietknieta.Duza opalarka sie nienadaje ale punktowa mala suszarka od wlosow zrobila by swoje.Prosze sprobowac.

Edytowane przez FRANK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drogi nasz Franku. Zapewniam, że w czasie pokazu nie w wielkości opalarki rzecz będzie, jeno w składzie i ilości płynu plamiącego. Zapisuję się.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak bedzie duzo plynu plamiacego to pokaz bedzie do kitu.Ale chetnie zapisuje sie na ten plyn.

Edytowane przez FRANK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko uwazaj zebys nie spalil nozek kolatkom! :rolleyes:

No z tymi kołatkami to trzeba będzie uważać, podobno w Stowarzyszeniu Empatia zawiązała się już silna grupa pod wezwaniem "ochrona kołatka przed renowatorami". :D


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam kolejne pytanie dla Poznaniaków. Gdzie w Poznaniu najlepiej rozejrzeć się za drewnianymi elementami do renowacji zegara. Będę szukała małych elementów typu kolumienki do zegara stołowego typu kapliczka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam kolejne pytanie dla Poznaniaków. Gdzie w Poznaniu najlepiej rozejrzeć się za drewnianymi elementami do renowacji zegara. Będę szukała małych elementów typu kolumienki do zegara stołowego typu kapliczka.

Typowe "ozdóbki" do zegarów wiszących dostaniesz pewnie na "Rzeźni", ale takie "konkrety" jak szukasz Ty, to raczej będziesz musiała zamówić u stolarza.


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obudowa wygląda nieżle i spokojnie możesz tą renowację zrobić sama. Po odrobaczeniu skrzyni (o tym nie raz było na forum), nawoskować(nie przesadzać z woskiem) i wypolerować i ot cała renowacja. Trochę kłopotu sprawi dorobienie brakujących elementów na górze zegara. Jak nie uda Ci się poszukać drugiej obudowy aby dorobić na wzór, ja bym dorobił listwy boczne na górze zegara z wzoru listwy, który masz na środku Twojej obudowy.

 

Udało mi się odnowić tego staruszka Junhansa. Dziękuję za cenne rady od Tomka, Jacka no i rozetki od Damiana. Ostatnie zdjęcie stan przed renowacją

post-44620-0-49674300-1354975732_thumb.jpg

post-44620-0-46594000-1354975756_thumb.jpg

post-44620-0-78934700-1354975781_thumb.jpg

post-44620-0-42705600-1354975793_thumb.jpg

post-44620-0-53524100-1354976019_thumb.jpg

Edytowane przez kasiaMF

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NO ,NO,NO moje graturlacje wyszło super :o

Jestem pod wrażeniem i pełen uznania :D

Pozdrawiam Damian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj.

Kasia, pięknie odrestaurowany zegar. Jeżeli sama to robiłaś to kłaniam Ci się nisko, nawet bardzo nisko. Ale jest jeden szczegół do poprawienia, bo rzuca się w oczy bardzo wyraźnie. Tylko się boję o nim napisać, bo nie chciałbym żebyś się na mnie obraziła. Albo żebyś nie mówiła, że jestem upierdliwy i się czepiam.

Pozdrawiam

Edytowane przez dziadek

Każdy stary człowiek ma swoją historię i powód, dlaczego jest taki, a nie inny. Pomyśl o tym, zanim mnie osądzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobre rady przyjmuje szczerze. Dzięki za uznanie. Skrzynie i elementy mosiężne odnawiałam sama, dzwonki galwanizator, a werk oczywiście zegarmistrz. Jeśli myślisz o śrubach,wiem, że nie pasują te nowe, i chętnie je wymienię, na niewspółczesne, tylko gdzie takowe kupić?

Jeśli masz natomiast na myśli listewkę, że może nierówno przyklejona, to muszę przyznać że okazało się że skrzynia zegara jest niesymetryczna, a listewkę przykleiłam sprawdzając wasserwagą. Ale może zauważyłeś jeszcze coś innego...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Listwa moim zdaniem jest w porządku. Tylko te śrubki nie pasują i rzucają się w oczy.


Każdy stary człowiek ma swoją historię i powód, dlaczego jest taki, a nie inny. Pomyśl o tym, zanim mnie osądzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pieknie!

A teraz zauwazylem, ze to jest wersja rowniez wiszaca.

Wkrecic 2 odboje w te wolne dziurki i mozna wieszac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie ma z tyłu haczyk z kółkiem , zostawiłam go, bo może trzeba będzie przymocować do ściany - no bo mam dwa koty, a mordziaki jedne lubią skakać tu i ówdzie.

Edytowane przez kasiaMF

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam o śrubkach .Bo kiedy reszta jest perfekcyjna, to w oczy kole bardziej. W tych czasach nie było jeszcze śrubek z łebkiem Philipsa (wprowadzono je w połowie lat 30). Ale to detal i minuta pracy :)


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kasia mów jakie śrubki chcesz, stalowe czy mosiężne?


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo stare śrubki szczotą obrotową oczyścić i użyć, albo opcja kiniol (błagam- bez szczotki obrotowej, kiniol delikatnym jest), albo ja, również bezszczotkowo (pewnie też coś znajdę). A budzik mniam wyszedł! Cukiereczek! I ślicznie się tarcza domyła! Czym ją tak dopieściłaś?

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KIniol, najlepiej mosiężne typu grzybek. Stare śrubki się nie nadają każda była z innej parafii i rozmiaru. A w kwestii tarczy była tylko zakurzona, a elementy mosiężne gronal i kiwi metal, zgodnie z Waszymi radami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to do nowego wielkiego sklepu na literę O na Franowie, który jest w kolorze pomarańczowym tramwajkiem ładnie przez nowy tunel trzeba dojechać. . Tam jest pełen asortyment wkrętów wszelakich, jestem zszokowany bogactwem asortymentu.


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.