Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
JANUSZ003

Spotkanie podstolika z Bielska - Białej i okolic

Rekomendowane odpowiedzi

leoric - czy byłaby możliwość, aby to spotkanie, które organizujesz, przenieść na termin czerwcowy tj. na sobotę 25 czerwca ? Dalsze sugerowane zmiany to: spotkanie zaczełoby się wcześniej od wizyty u Krzysztofa Płonki i zapoznania się z jego zegarową twórczością i pasją zegarmistrzowską. Strona  www.zegaryplonka.pl 

Po tej wizycie grupa przemieściłaby się w miejsce określone przez Ciebie i dalsza część spotkania przebiegałaby zgodnie z Twoim scenariuszem i w formule którą zaproponowałeś.  Gospodarzami i organizatorami  spotkania byłby Krzysztof Płonka i Ty, każdy w swoim zakresie. 

Grupa która mogłaby wejść do zegarów astronomicznych i obejrzeć inne "ciekawostki" to max do 15 osób. Z pewnych względów byłaby wymagana opłata organizacyjna w formie  przelewu  na rachunek klubu (tylko w takiej formie). Wysokość opłaty do ustalenia. 

Proszę przemyśl tę propozycję  z kolegami. W razie akceptacji wrzucę to wydarzenie w temat warsztatów. Jeśli uważacie, że to pomysł do bani, to oczywiście nic się nie stanie i organizujecie swój podstolik w terminie lipcowym, a ja sróbuję zorganizować wyprawę do Krzysztofa Płonki pod koniec czerwca. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Eugeniusz Szwed napisał(-a):

leoric - czy byłaby możliwość, aby to spotkanie, które organizujesz, przenieść na termin czerwcowy tj. na sobotę 25 czerwca ? Dalsze sugerowane zmiany to: spotkanie zaczełoby się wcześniej od wizyty u Krzysztofa Płonki 

 

Witaj Eugeniuszu,

 

Super pomysł!

Sam chciałbym uczestniczyć w takich warsztatach u Krzysztofa Płonki, a połączenie z naszym dorocznym spotkaniem również jest super ideą. Słyszałem o jego dziełach i jestem w szoku, że to wszystko dzieje się w Bielsku-Białej.

 

Jedyny problem, że termin 31 lipca to dla mnie osobiscie pierwsza możliwa wolna sobota w nadchodzącym czasie, a dla kilku innych kolegów jedyna okazja by w ramach własnego urlopu w kraju odwiedzić przy okazji Bielsko. Rokrocznie ustalenie terminu przed jego oficjalnym ogłoszeniem to długie kuluarowe rozmowy...

 

Czy istnieje szansa by warsztaty u Krzysztofa Plonki odbyły sie w terminie 31 lipca? Myślę, ze wielu kolegów byloby zainteresowanych, tym bardziej, ze wielu przyjeżdża do BB z daleka.

 

Ja osobiście na pewno chciałbym uczestniczyć w takim wydarzeniu, ale przed 31 lipca nie bede mógł niestety 😞 A czy możliwy jest termin 31 lipca lub późniejszy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, jutro wszystko sprawdzę i ustalimy termin na po 31 lipca zgodnie z Twoją sugestią i tak aby wszyscy chętni mogli w tym spotkaniu uczestniczyć.  Może np. w sobotę 6 sierpnia ?   A, co do Bielska-Białej ,  byłem w szoku i nie wierzyłem w to co widzę, a później w to jak  słyszę !  "Cavatina Hall"  - to miejsce, które już wzbudza zazdrość wielu europejskich miast. Tak, to nie sen, to wszystko dzieje się w Bielsku-Białej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapowiadają się ciekawe warsztaty, chętnie wezmę w nich udział jeśli będą zorganizowane po 31 lipca, tak jak np. wskazałeś 6 sierpnia. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem z Krzysztofem Płonką. Jest radość i akceptacja terminu.  Gospodarz i wszystkie jego zegary będą czekały w pełnej gotowości na nasze odwiedziny. Sobota 6 sierpnia - Bielsko Biała ! Czyli przed południem wizyta u Krzysztofa Płonki, następnie spotkanie podstolikowe zgodnie ze scenariuszem "leoric" :) 

Tylko żeby frekwencja dopisała ... 

Szczegóły dotyczące miejsca i godziny spotkania z Krzysztofem Płonką będą podane później. Pewnie początek to godz 10 lub 11. Natomiast szczegóły podstolika przypomni gospodarz spotkania - "leoric" 

 

Kilku chętnych już jest:

 

1. leoric

2. Hecke

3. Eugeniusz Szwed +1 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Super. BĘDĘ 6 sierpnia.

 

Czekam na szczegóły, ale jak wspomniałem nasze spotkanie podstolika odbędzie sie bez zmiany terminu 31 lipca, gdyż jak wspomniałem kilku kolegow nie da rady być obecnym w BB w innym terminie. 

 

@Eugeniusz Szwed źle się zrozumieliśmy 😔

Jedyna szansa na połączenie to termin 31 lipca. Ale to chyba nie problem, by tydzien w tydzien gościć w BB pasjonatow zegarków?

Telefon do mnie: 603773334

 

 

 

 

 

Edytowane przez leoric

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już się poznaliśmy telefonicznie, przyjdzie niebawem  pora na "face to face" :)

 

Co do spotkania w Bielsku Białej - spotkanie podstolikowe zostanie uzupełnione o wizytę ( dla chętnych ) u Krzysztofa Płonki. Reszta bez zmian czyli podstolik odbędzie się zgodnie z Waszymi wcześniejszymi ustaleniami czyli 31 lipca !  Wpisujcie się na to spotkanie w tym wątku. Dyrygentem jest "leoric".  Będę się tylko wtrącał ze szczegółami pierwszej przedpołudniowej części tj. godzina i miejsce.

 

Osobne spotkanie tylko u Krzysztofa Płonki (jeśli uzbiera się około 10 - 15 osób chętnych) w sobotę 6 sierpnia,  zrobimy dla tych którzy nie będą mogli być 31 lipca.   Oczywiście jeśli ktoś będzie miał chęć może uczestniczyć w obu spotkaniach. To spotkanie 6 sierpnia przeniosę do działu wątku z warsztatami. 

 

Tak chyba będzie najlepiej 😜

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Super!

 

Zatem szukuje się nam wyjatkowo intensywny dzień dla Miłośników Zegarków i Zegarów Bielsku-Białej

w sobotę 30 lipca 2022:

 

1. Godzina 10:00

Wizyta w pracowni u Krzysztofa Płonki i zapoznania się z jego zegarową twórczością i pasją zegarmistrzowską.

Szczegoly:  https://zegaryplonka.pl/

Czekamy na szczegóły związane z formą potwierdzenia zgłoszenia na tą część dnia i finalne potwierdzenie godziny rozpoczęcia od @Eugeniusz Szwed 

 

2. Godzina 14:00

9 SPOTKANIE ZEGARKOWE W BIELSKU-BIAŁEJ

American Restaurant Bielsko-Biała
Galeria SFERA I, ul. Mostowa 5, Bielsko-Biała
Szczegóły lokalu, menu itp: https://www.facebook.com/American.Restaurant.Bielsko

 

Zapraszam Was na oba wydarzenia lub na każde z nich z osobna!

@Eugeniusz Szwed do zobaczenia!

 

 

Edytowane przez leoric

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

LISTA ZAINTERESOWANYCH 

Sobota 30 lipca 2022

PROSZĘ WAS O DOPISYWANIE SIĘ 🙂

 

 

I. Godzina 10:00

Wizyta w pracowni u Krzysztofa Płonki:

1. Eugeniusz Szwed

2. leoric

3. Szyszkops

4.

 

II. Godzina 14:00

9 SPOTKANIE ZEGARKOWE W BIELSKU-BIAŁEJ:

1. leoric

2. Szyszkops

3. Eugeniusz Szwed 

4. tymancjo

5. Jorgus77

6. radekvintage 

7. Buran

8. Machu

9. Fazi

10. wristwatch

11. crayzee

12. coolefone

13. jackm

14. RysiekOchodzki

15. Marw

16. greenmag

17.

Edytowane przez leoric

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sobota 30 lipca coraz bliżej !  To jest termin Waszego tradycyjnego podstolika w Bielsku. Ja niestety nie dojadę, ale będę w drugim terminie tj. w sobotę  6 sierpnia.

 

Na razie skupiamy się na terminie lipcowym tj. sobota 30 lipca,  godz 10:00 w firmie u Pana Płonki i później o godz 14 spotkanie podstolikowe. Wszystko odbędzie się pod czujnym okiem leoric ! 

Ze względów administracyjno-organizacyjnych, wszyscy Ci którzy chcą spotkać się z Panem Krzysztofem Płonką w jego firmie i obejrzeć skonstruowane przez niego zegary poroszeni są o zrobienie 10 zł przelewu na rachunek KMZiZ. Nie wchodzi w grę gotówka w dniu wizyty ! To musi być wcześniej zrobiony przelew.  

 

Stowarzyszenie Klub Miłośników Zegarów i Zegarków 

00-427 Warszawa

ul. Dmochowskiego 4/2

Santander Bank Polska S.A.

Nr rachunku:  61 1090 1870 0000 0001 1236 5368

 

W tytule przelewu proszę wpisać: podstolik Bielsko-Biała

 

Szczegóły dotyczące miejsc spotkań:  

 

Godzina 10:00

Zegary astronomiczne. Spotkanie z Krzysztofem Płonką. Bielsko - Biała ul. Słowackiego 34 ( siedziba firmy Metal Form) 

  https://zegaryplonka.pl/

 

 Godzina 14:00

9 SPOTKANIE ZEGARKOWE W BIELSKU-BIAŁEJ

American Restaurant Bielsko-Biała
Galeria SFERA I, ul. Mostowa 5, Bielsko-Biała
Szczegóły lokalu, menu itp: https://www.facebook.com/American.Restaurant.Bielsko

 

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Eugeniusz Szwed napisał(-a):

Sobota 30 lipca coraz bliżej !  To jest termin Waszego tradycyjnego podstolika w Bielsku. Ja niestety nie dojadę, ale będę w drugim terminie tj. w sobotę  6 sierpnia.

 

Na razie skupiamy się na terminie lipcowym tj. sobota 30 lipca,  godz 10:00 w firmie u Pana Płonki i później o godz 14 spotkanie podstolikowe. Wszystko odbędzie się pod czujnym okiem leoric ! 

Ze względów administracyjno-organizacyjnych, wszyscy Ci którzy chcą spotkać się z Panem Krzysztofem Płonką w jego firmie i obejrzeć skonstruowane przez niego zegary poroszeni są o zrobienie 10 zł przelewu na rachunek KMZiZ. Nie wchodzi w grę gotówka w dniu wizyty ! To musi być wcześniej zrobiony przelew.  

 

Stowarzyszenie Klub Miłośników Zegarów i Zegarków 

00-427 Warszawa

ul. Dmochowskiego 4/2

Santander Bank Polska S.A.

Nr rachunku:  61 1090 1870 0000 0001 1236 5368

 

W tytule przelewu proszę wpisać: podstolik Bielsko-Biała

 

Szczegóły dotyczące miejsc spotkań:  

 

Godzina 10:00

Zegary astronomiczne. Spotkanie z Krzysztofem Płonką. Bielsko - Biała ul. Słowackiego 34 ( siedziba firmy Metal Form) 

  https://zegaryplonka.pl/

 

 

 Godzina 14:00

9 SPOTKANIE ZEGARKOWE W BIELSKU-BIAŁEJ

American Restaurant Bielsko-Biała
Galeria SFERA I, ul. Mostowa 5, Bielsko-Biała
Szczegóły lokalu, menu itp: https://www.facebook.com/American.Restaurant.Bielsko

 

 

 

 

 

Prezesie,

 

proszę pisać śmiało na cóż  przeznaczone będą wpłaty, nie ma sensu owijać w bawełnę administracyjno-organizacyjną!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wpłaty sa przeznaczone jedynie do weryfikacji gości, gdyż Pan Krzysztof zaprasza nas do swojego domu.

 

Cześć w Sferze jest nieodpłatna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przypominam się i zapraszam na wyjątkowo intensywny dzień⏱🕰 do Bielska-Białej.

Sobota 30 lipca 2022:
 

GODZINA 10:00
Dla zainteresowanych:
Wizyta w pracowni u Krzysztofa Płonki ul. Słowackiego 34 ( siedziba firmy Metal Form) i zapoznania się z jego zegarową twórczością i pasją zegarmistrzowską.
Szczegóły: https://zegaryplonka.pl/

 
GODZINA 14:00
9 SPOTKANIE ZEGARKOWE W BIELSKU-BIAŁEJ
American Restaurant Bielsko-Biała
Galeria SFERA I, ul. Mostowa 5, Bielsko-Biała
Szczegóły lokalu, menu itp: https://www.facebook.com/American.Restaurant.Bielsko

Proszę pamiętajcie przynajmniej o jednym wyjątkowym zegarku i historii z nim związanym do podzielenia się z pozostałymi.

DO ZOBACZENIA!!!
 

Więcej informacji również tutaj:
https://www.facebook.com/events/718838545905130

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przypomianam, że to już w najbliższą sobotę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szanowni Panowie, 
Krzysztof Płonka z zegarami czeka jutro na Was w swojej pracowni ! To jedna z niewielu okazji aby poznać te skomplikowane i wyjątkowe mechanizmy i porozmawiać z ich twórcą. 
Jeśli ktoś z Was jeszcze się zastanawia czy warto 
- to uwierzcie mi, warto ! 
Będzie z Wami „leoric”, który włożył w przygotowania dużo pracy i już nie może doczekać się tego spotkania. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

 

Już po naszym bielskim rokrocznym spotkaniu podstolika.  Spotkanie nr 9 uznaję za zakończone. Dziękuję za Wasza obecność, rozmowy, zegarki i historie:

Tomku,

Jurku i Dawidzie,

Krzysztofie,

Jarku

Bartku

Wiktorze

Łukaszu,

Marcinie,

Macieju,

Tomku,

Marku,

Arturze,

Mariuszu,

Sławku,

Marku,

Macieju,

Tomku,

Jakubie!

 

Również nasze poranne spotkanie u Pana Krzysztofa Płonki się wydarzyło, za co Eugeniuszu bardzo Ci jesteśmy wdzieczni!

 

Jest to coś, co każdy fan i kolekcjoner zegarów i zegarków powinien zobaczyć. Pasja, entuzjazm twórcy oraz możliwość podziwianie dzieł sztuki, które dzięki swojemu talentowi stworzył lub przywraca do życia Pan Krzysztof to coś niesamowitego!

Nie da sie tego opisac, czy zachęcać - tu trzeba przyjechać!

 

Byliśmy obecni w tej  pierwszej części naszego wydarzenia w 6 osób. Pan Krzysztof poświęcił nam prawie 3,5 h, z czego 2,5 godziny zwiedzalismy jego pracownię i ogladalismy jego dzieła. Gdyby nie kolejny punkt naszego programu, to tematów było na wiele, wiele wiecej. Niebywałe!

 

Zresztą zobaczcie kilka zdjęć, które wykonał Jurek (dzieki!)

 

 

 

received_994415957895018.jpeg

received_425636096251740.jpeg

received_1236332630446158.jpeg

received_2996242640666277.jpeg

received_350864697252235.jpeg

received_474622218001361.jpeg

received_593802549071266.jpeg

received_1011365749491087.jpeg

received_426318672594609.jpeg

received_637257157392358.jpeg

received_793840541960541.jpeg

received_776026666770835.jpeg

received_768816687601846.jpeg

received_1247873406022694.jpeg

received_377299291152558.jpeg

received_5301652176614454.jpeg

received_426928479371447.jpeg

received_1060470874895825.jpeg

received_1946800302197956.jpeg

received_599911728368150.jpeg

received_782908296217032.jpeg

received_786601539196483.jpeg

received_728271708478502.jpeg

received_382656533952756.jpeg

20220730_114737.jpg

20220730_114348.jpg

20220730_114054.jpg

20220730_114039.jpg

20220730_114032.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję udanego spotkania i wizyty u Krzysztofa Płonki. Jego zegary budzą podziw, a  na ich przykładzie można poznać budowę mechanizmu zegarowego. Wszystko doskonale widać. Może kiedyś w przyszłości uda się zorganizować warsztaty u Krzysztofa podczas których byłby rozbierany i składany jakiś prostszy mechanizm tak aby można było zapoznać się z jego pracą. 

Leonowi szczególnie dziękuję za "opiekę" nad grupą 😜

 

PS

nie do końca budzi mój zachwyt to co robi Tomek w odniesieniu do Klubu. Spotkanie podstolikowe jednak odbyło się dzięki klubowi o czym w materiale na Tomka kanale youtube nie ma ani jednego słowa. Niestety Tomek nawet nie zająknąłeś się  o tym że jesteś klubowiczem. Promujesz swoją pasję, siebie, swój kanał i w tle restaurację , a gdzie w tym wszystkim jest Twój klub ? Przecież wykorzystujesz forum do promowania m.in swojego kanału. Nie mam nic przeciwko temu aby robić to co się lubi i szeroko się tym chwalić, ale skoro jest się klubowiczem i korzysta się z dobrodziejstwa forum, to może byłoby fair nie zapominać o tym ?  Ja z pewnością Twojej pracy sobie nie przywłaszczę. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Eugeniuszu za Twoj wpis.

 

Myślę jednak, ze opis z Twojego post scriptum jest wyciaganiem zbyt daleko idących wniosków i wysoce dla Tomka niesprawiedliwym w mojej ocenie.

 

Spotkania, które organizuje w BB od 8 lat są tak naprawde moja własną inicjatywą, ktora szeroko dzielę się i tutaj na KMZiZ, jak również na innych forach, których jestem członkiem (CzwartyWymiar czy Czasoholicy), a ktorych Tomek również nie wspomniał w swoim materiale. W mojej opini nikt z nas nie zapomina o dobrodziejstwach naszego forum, które właśnie dzięki takim, jak moja,  czy właśnie Tomka inicjatywa jest ubogacane. 

 

Zaznaczam, ze pozwoliłem sobie odpowiedziec ad forum jedynie przez wzgląd na Twoj wpis umieszczony również tutaj, gdyż uważam, że takie tematy moglibyśmy omówić bezpośrednio.

 

P.S.

Tak tylko informacyjnie: Relacja Tomka z naszego spotkania na innych forach (choc nie zostały wspomniane w jego filmie) nie została usunięta...

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szanowny Eugeniuszu, 

 

Chyba trochę niepotrzebnie ukazujesz swój wyższy poziom, ale jak już wielokrotnie to na forum stwierdziłem prowadzący maja jakąś taka postawę. Co zaś się tyczy samego spotkania to Leonowi należą się wielkie brawa za ciągłą chęć organizowania tychże spotkań, wg mnie spotkania będą się odbywały bez klubu. A wasza postawa powoduje to że coraz rzadziej odwiedzamy forum. 
 

pozdrawiam 

jurek 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry, 

 

Eugeniuszu, nie wspomniałem w moim wideo o klubie czy też forum, bo przyznam szczerze, że bielskie spotkanie to dla mnie zawsze była inicjatywa Leona i nie dostrzegam w niej namacalnego udziału tegoż forum/klubu. Być może o czyś nie wiem.

 

Napisałeś też:

 

Godzinę temu, Eugeniusz Szwed napisał(-a):

Przecież wykorzystujesz forum do promowania m.in swojego kanału.

 

Nie wydaje mi się abym to robił.

Nie spamowałem na tym forum linkami do mojego kanału czy też nie wspominałem swojej pracy wideo w żaden inny sposób.

Nie wiem zatem jak to forum/klub wykorzystuję?

 

Ja osobiście należę raczej do "pokolenia zegarkowego", które chyba jest mało forumowe. A widzę, że i to jednak zbyt wiele. 

Jeżeli - w opinii administracji - uchybiłem którymś z punktów regulaminu, to bardzo mi przykro i proszę o informację cóżem takiego uczynił (na adres mailowy jeżeli mogę poprosić). 

 

Życząc wszystkim nam, żeby jednak zegarki były tematem łączącym nas i dającym radość - oddalam się w ciszy i pokorze.

Dobrego dnia!

Tomek

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bywałem już na paru spotkaniach, między innymi w Katowicach, a sam nawet jedno podobne w Poznaniu zorganizowałem. Na to w Bielsku-Białej nie miałem szans się zapisać - sprawy zawodowe... O perfekcyjnie przygotowanych imprezach pod batutą @leoric krążą już prawdziwe legendy, przenoszone pocztą pantoflową z ust do ust. Gratuluję!!! Być może na kolejne uda mi się wbić. :)

 

Ps.

Zupełnie niepotrzebna ta kwaśną cytryna dołożona do koszyka ze słodkimi pomarańczami. 


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mario1971 serdecznie zawsze zapraszamy i Ciebie i każdego chcącego odwiedzic BB.

 

Najblizsze, 10te juz spotkanie zapewne w sobote 29 lipca 2023 r o godz 1400

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też prawie dojechałem do Bielska, ale remonty i inne frasunki mnie niestety skutecznie powstrzymały 😞 Następnym razem mam nadzieję dołączyć do ekipy BB!! 

Forum teoretycznie ma +70k członków, a ilu jest aktywnych chyba widać.

Nakręcanie kwasów niczemu nie służy. Prezesie, pogadaj z organizatorem corocznych spotkań w BB i wyjaśnijcie swoje perspektywy na priv. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.